eşim şehir dışında çalışmak zorunda.

<123>
03/26/2012 09:00:00

küçük bir bebekle eşim olmadan yaklaşık bir sene geçirmek beni çok düşündürüyor ama eşim bize 7 saat uzakta bir yerde pozisyon ve maaş olarak hakkını alacağı bir iş buldu. bana düşen şimdi anlayışlı bir eş olmak mı? gitmesine boyun bükmek mi? bilemiyorum. uykularım kaçıyor.aslında tabiki eşim başka bir şehirde çalışmak zorunda değil. ama şartları yanımızda olduğundan daha iyi bir iş olduğu için  gitmek istiyor. önünde durursam beni ilerde suçlamasından korkuyorum.
 ailem başka şehirde burda akrabarım var .annemler yalnız değilsin bize gelirsin biz geliriz,  sayılı zaman sonuçta diyorlar. bir kısım akrabada sabırlı olsun sizin yanınızdada iyi iş bulur bulmasada bulduğuna razı olsun gibi konuşmalar yapıyorlar. eşime kalsada, bulduğu pozisyonu burda bulması imkansızmış,biraz dişimizi sıkarsak çok faydasını görecekmişiz ilk zamanlar evimizi taşımanın zor olduğunu işler iyi giderse seneye evi taşıyabileceğmizi düşünüyor. bu sene ise  15 günde bir gelip 2 gün kalmayı ve bir ay eşyalı ev tutup bizide 1 ay yanına götürmeyi planlıyor.
hanımlar; benzer durumda olan var mı yada olsanız napardınız herşeye rağmen arkasında olmam lazım diye ses çıkarmaz mıydınız benim gibi yoksa iç sesimi mi dinlemem lazım. ozaman gitme derim ama bunu geleceğimiz için şımarıklık olmasından korkuyorum.lütfen fikir  belirtin ihtiyacım var.

Ynt: eşim şehir dışında çalışmak zorunda.

03/26/2012 09:08:00

Siz nerdesiniz? Esiniz hangi sehire gitcek?

İsleri yolunda giderse sizide aldirir yanina olmazmi

03/26/2012 09:14:00

bence kabul etme azlada yetınebılecegını ama yanında olmasını ıstedını anlat yada sende onla gıt.senı suclayacagını dusunme alttan alırsın susar takma ona.ama tek kalmak cok zor ufak cocukla

03/26/2012 09:34:00

antalyadayız o bodruma gidecek, orda işlerin nası gideceğini bilemeyiz o yüzden biraz çalışıp 1 sene kadar, sonra yanına aldırmayı planlıyor. esila haklısın galiba, ama kariyeri için iyi bir fırsat olduğu için kararsızım.

03/26/2012 09:38:00

bende kabul etmezdim başımızda dur derdim, çocyk minicik hasta olsa ben sensin napıcam hem senin aklında bizde kalmazmı derdim. ama bnm eşimde her sene 3 ay bodrum da yada çeşmede o yüzden bişiy diyemiyorum. gerçi biz 1 ay yanına gideriz.

03/26/2012 09:43:00

Sanırım ben olsam desteklerdim gitmesini. Gideceği şehir hangisi bilmiyorum ama yapabilirseniz sizde beraber gidin. Eğer kalmasını isterseniz ve bu bulduğu fırsat gibi bir iş bulamazsa kendine, içten içe sizi suçlayacaktır. Ya da bir gün okul vb. gibi maddi boyutu yüksek birşeyler yapmak istediğinizde eğer zorlanırsa gene siz şuçlu olabilirsiniz.
Sonuçta sizler için çalışıyor ve daha iyi bir imkanı da bu yüzden yakalamak istiyordur diye düşünüyorum.

03/26/2012 09:57:00

ben kabul ederdim arkadaşım. ne yaparsak gençlikte üstelik evladınızın geleceği için. benim eşimde hep seyahatli çalışıyor inan haftada bir doğrudüzgün yüzünü görüyorum onda da çok yorgun oluyor ama olsun bizi rahat yaşatmak için yapıyor. sayılı gün gecer ben geçen sene evimi başka şehre taşıyıp(eşim orda kalıyordu şirket kirayı karşıladığı için çift kira ödememiş olduk) anneme taşındım. 10 ay hafta sonları görüştük ama bunun sonunda terfi aldı. bu işler böyle yürüyor. ona destek olman lazım bence. her şey yoluna girer. sevgiler..

03/26/2012 10:13:00

bir gün önümdeki  sınavımı kazandığımda mecburen başka bir şehirde eşimden ayrı 4 yıl geçirmek zorunda kalıcam.bu benim için çok zor ama kariyerim için gerekli.eşiniz bu iş fırsatını hayatının merkezine oturtmuşsa izin vermeniz lazım diye düşünüyorum.

03/26/2012 10:14:00

ben kabul ettim..eşim dubaiye gitti..Gitmek istiyordu...Yapmak istediğini engellemeye hakkım olmadıını düşündüm.Evet biz bir aileyiz aynı zamanda birer bireyiz...Özlemeyi öğrendik hep beraber.İlişkimiz güçlendi.Bir yol daha katettik.Şimdi kıbrıs var gündemde.Dubaiden sonra ,Kıbrıs şehir içi gibi geliyor bana.Çocuğun özlem duygusunun önemsenmesi gerektiğine inanıyorum.Bu desteklenip başetmesine yardımcı olduktan sonra sıkıntı yaşamayacağımızı hissediyorum...

Belki bir yardımcı almayı düşünebilirsiniz...

03/26/2012 11:00:00

başlıkta gitmek zorunda demişsin o nedenle insan bi durup düşünüyo eğer eşine güveniyosan bence hiçbi sorun olmazki :) sizin için çalıştığına eminsen amacı bebişinizin daha ii şartlarda yaşaması içinse bazen hayatı sorgulamamak gerekiyo bazı zamanlarda sabretmemiz gerekiyo ne kadar sabredersek mükafatının okadar büyük olduğuna inanıyorum ben :) sık sık yanına gidersin ailenin yanına gidersin dışarıya çıkarsın akrabalara gidersin bi sıkıntın olunca burdan paylaşırsın kafan dağılır. tartışarak üzülerek hayatı kendine dar etme belki daha ii olur hamilelikti doğumdu küçük bi bebekti derken eşlerle aradaki diyalog azalmaya başlıyo eskiye görüştüğünüz dönemlere dönerek nostalji yaparsınız :) hem paylaşıcak şeyleriniz arttı :) eğer benim hayatımda birseyler zorundaysa ben öyle yapıyorum iyi tarafını düşünerek kendimi mutlu etmeye çalışıyorum çünkü sıkıldığım üzüldüğüm konuyu düşündükçe ve kızmaya devam ettikçe dahada büyütüyorum kafamda ve olan boyutunu aşıyo çözemiceğim bir sey oluveriyo kendimi ve çevremi üzmemde cabası tabi :))))))))

04/08/2012 21:10:00

BİZDEDE AYNI SORUN VAR EŞİM ŞEHİR DIŞINDA ÇALIŞIYOR.1 SENE OLDU.O ZAMANLAR BENDE VARDİYALI ÇALIŞIYORDUM.OĞLUM 2 YAŞINDAYDI VE BAKICISINI YATILIYA ÇEVİRDİK.İLK BAŞLARDA NASIL OLACAK DİYE BENDE ÇOK ENDİŞE ETTİM.BENİM ÇALIŞMA SAATLERİM ÇOK KÖTÜYDÜ.1 HAFTA SABAH 5DE ÇIKIYORDUM EVDEN 1 HAFTA GECE 2 DE GELİYORDUM.ÇOK ENDİŞELİYDİM.HEM OĞLUMUN BABASIZLIĞI HEM BAKICININ YATILI OLMASI HEM YALNIZ OLMAK VS...ŞUAN TAM 1 YIL OLDU.ALIŞTIM ARTIK.GEÇEN AY İŞTEN AYRILDIM OĞLUMADA BEN BAKIYORUM.VE ŞUAN İYİKİ GİTMİŞ DİYORUM BENCE ENGEL OLMA.DAHA İYİ BİR İŞSE GİTSİN.HAYAT KOLAY DEĞİL VE İYİ BİR İŞ KOLAY KOLAY BULUNMUYOR.MANTIKLI DÜŞÜNMEK LAZIM BENCE.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...