eşim şehir dışında çalışmak zorunda.

<123>

Ynt: eşim şehir dışında çalışmak zorunda.

04/09/2012 19:40:00

selam.herkes farklı düşüncelerde.anladığım kadarıyla ailen destek olacak.o zaman çekilebilir bir durum ama bence çok zor.inan bir çocuğun sorumluluğunu tek başına almak çok zor.insan evde yanında eşini istiyor.yardımcı olmayabilir eve çocuğa ama varlığı yeter.ama hayatta zorunluluklar var ve genelde kadınlar yapıyor daha büyük fedakarlıklar.eğer gerçekten sonucunun size iyi bir noktada döneceğinden eminsen değer.benim eşim de yoğun.kendi işi.çoğu zaman bebeğimiz uyuduktan sonra eve geliyor.hep yorgun oluyor.stresli bir işi var.bizi rahat yaşatmak için yapıyor eminim.Allaha şükür birşeye ihtiyacımız olmuyor.ammavelakin keşke az kazansa ama düzenli bir işi olsa.keşke işten eve aynı zamanda gelsek.inan benim gözümde ne gezme ne tozma ne alışveriş ne bişey.ben sadece yanımda manevi olarak istiyorum.çok yalnız hissediyorum dört duvar arasında ve mutlu etmiyor beni para.insan hayatta önceliklerini belirlemeli.bu yüzden çok çatışıyoruz ama elimden birşey gelmiyor

09/01/2012 09:07:00

Arkadaşım biraz geç gördüm konuyu ama insanın yeri, eşinin yanı diye düşünsekte parada hayatımızın bir gerçeği.... bende izmirliyim orada evlendik.. ama eşim buradan iş almaya başlayınca önce izmirden gel git işleri idare etti.. ayda bikaç kez görüştük.... senin gibi adı bile koyulmamıştı seneye taşınırmıyız yada naparız böylemi dvam edicek nolacak diye... sonuç 5 ay sonra birden ev tuttuk ve geldik buraya.... herşey çok ani oldu.. başta sevmedim buraları.. ama şimdi öyle rahatım öyle huzurluyumki sana anlatamam.. yaşadıkça çok sevdim bodrumu şimdi gidemem buralardan diye düşünür oldum.... sana tavsiyem eğer hala hayatınız şekillenmediyse bırak kariyerinde ilerlesin inan ozaman daha mutlu bir aileniz olacak çünkü erkeklere başarı kadar iyi gelen bir duygu yok.. herkes hayatta emeklerinin karşılığını almak ister biliyorsun... onunda daha iyi şartları yakalama şansı varsa sakın önüne geçme.. bir ömür keşke dinleyecek sabrı kendinde bulabilecekmisin sonra diye bir sor kendine bence.. :))

09/01/2012 11:38:00

cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar, son durumu açıklayayım bende o zaman,

09/01/2012 11:55:00

Benim o dönem içimden gelen onu göndermemekti, ama önünde durup hayallerine engel olmak istemedim,gönderdim. bizim için gidiyordu nasıl olsa,

aldatma konusunda arzuca sana katılıyorum insanın içinde varsa hertürlü yapacağını yapar değil mi, işte bu yüzden, beni daha çok düşündüren bebeğimin babasından ayrı kalacak olması, ve benim tek başıma zorlanacak olmamdı,

neyse ne diyordum gönderdim onu, şefiyle konuştuğu gibi 15 günde  bir gelip 2 gün iznini bizimle geçiriyordu, yalnızlık minik bir bebekle kolay değil olmadı benim için. haziran başında bizde yanına bodruma gittik, geç saatlere kadar çalışıyor gece yanımıza geliyordu 20 gün de böyle geçirdik,bizi benim ailemin yanına getirdi, hem antalya çok sıcak, hemde aklım sizde kalmaz böylece, benimde işime geldi, kötünün iyisi bence bu:)

gidiş o gidiş, gittiği iş yerinde aldığı maaşa göre, daha çok sorumluluğu var, işten kaçan elemanlar, raporlular, yüksek sezon dediğimiz iş yoğunluğu vs vs. uçakla gelebileceği biyer değil burası. karayoluyla 12 saat sürüyor ve haftada bir izni var. şefi çağırıp anlayış ve yardım isteyince benimkine diyecek laf kalmıyor, izinsiz çalışıyor. :( diyeceğim o ki evet gitti ben de önünde durmak istemedim. ama özlem epey zor bizim için. ben onu çok özledim oda bizi:( oğlumun dişlerini ve ilk doğm gününü göremedi(
      arada arayıp dayanamıyorum gelicem diyor. ben durduruyorum. kış öncesi çıkma naparız diye. yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik neticede.biraz yazlıkçılar bodrumu terketsinler diye bekliyoruz kiralar azıcık düşünce orda eşyalı bi ev tutalım niyetimiz var.
      uzatmış olabir miyim ne:) teşekkür ederim tüm cevaplara, üzerinden 5 ay geçmiş yakında ayrılıkta biter umarım:)

09/01/2012 12:54:00

Herşeyin yolunda gitmiş olması ne güzel,akıllıca davranmışsın,soğukkanlı,sabırlı,maşşalah size

09/01/2012 13:54:00

Arkadaşım sabırla geldiğiniz nokta için ikinizide hatta küçük bebeğinizide tebrik ediyorum hemde yürekten....
Eşin nerede ne iş yapıyor bilmiyorum ama ben sana yardımcı olmak isterim buray gelme durumunuz olursa.... ev bulmana vs elimden ne gelirse yaparım.......

09/01/2012 14:16:00

ama o zorlukları bi anlatsam oturur ağlaşırız burda:) şaka şaka teşekkür ederim.
suebelize seni ekliyorum:)  yardıma ihtiyacım olacak zaten, nerede oturduğunu tam olarak bilmesemde. eşim turizmci kefalukayı duymuşmuydun? müsait bi zamanda konuşuruz görüşmek üzere şimdilik

09/01/2012 15:19:00

canımmmm bi çırpıda okudum tüm yorumları senın yazdıklarını... 

ne kadar zor olmustur aslında senın için.. aslında en zoru yazmıssın sende ik dişini göremedi ilk dogum gununde yoktu :;( 

evet çok zordur sen yasayansın ıcınde olansın sana gunler kımbılır nasıl gecmiştir ama 5 ay bıtmış bile yol yarılanmış... 

hakkınızda hayırlı olan buymuş demekki daha da guzel olucak inşallah herşey.. rabbim gonlune gore versın... 
havalar serınlıyor sezon bitiyor fiyatlar düşşün sizde orda olursunuz ınsallah... 
öpüyorumsenı...

09/01/2012 15:45:00

canım çok saol:)
3 aydır görüşemedik aslında, msnde görüşüyoruz,
taylan önceleri tanımıyordu şimdi öğrendi, ekranda yüzüne dokunuyor, babası çak yapınca ellerini ellerine değdiriyor, eğer sonradan farkettiyse ekrandaki görüntüsünü, ekrana koşup bıdı bıdı bişeyler anlatıyor,
tam o an annem kopuyor bize çaktırmadan oda değiştirip ağlıyor, ferman (eşimin adı) babamm nasılsın oğlum deyince ben bitiyorum yutkunmaktan haraboluyorum ama bu seferde o çok duygulandığı için, kendime engel olup konu değiştiriyorum sululuk falan yapıyorum,

taylan bu zaman zarfında 1 kez ateşli hastalık geçirdi, tam 5 tanede diş çıkardı, yanımızda değildi, ama diyorum ki kısmet böyleymiş, yokluğunu aratmamak için, ailemde azcık beni hüzünlü görseler bişeyler yapmaya ( nafile) çabalıyorlar.bazen geceleri yatağa yatınca uyku tutmuyor, bazende gün ortasında içli içli off çekerken buluyorum kendimi.
dramatize etmeyeyim ama hal böyle, eşime gelince yıllardır tüm ısrarlarıma rağmen mesaj atmayan adam aşk mesajları atar oldu:) ve biliyorum onun alışmak zorunda olduğu hayat bizden daha zorlu.
bide yolarken onu kararı sana bırakıyorum ben her türlü yanındayım demiştim bu yüzden ona sitemde edemediğim gibi, ne iyi ettin seneye meyvelerimizi toplarız artık, maddi manevi diyorum yalandan:)

09/01/2012 15:53:00

ayyy okurken bende bırak yutkunmayı gözlerim doldu.. evlat işte bambaşka sen yanındasın oglunun ailende senınle ama ne evet zor eşin yanında degıl.. o orda tek basına herkesden daha zor ona bence... oglunun buyudugunu görememek daha kötudur..

mesela bizde eşimi çok az görüyoruz.. sabah erken gider gece gec gelir ve pazar dahil çalışırdı ceren tabı sabahları uyuyor olurdu geceleride keza uykuda gecıyordu.. ve mutlaka bu hısler içgüdüsel olamlıkı babası geldıgınde gözlerini acar abişiler anlatmaya calısır bazen suratı askın bazen guler yuzlu sonra o uyku halıyle yıne sızardı... sabahları uyanınca babasını arardı gercektten bakınıyordu ama işte onlar dedıgın ıgbı destege ihtiyacları var hele senın ıcın cokdaha zor... 

yol yarılanmış be canım... bunca sıkıntıyı atlattıktan sonra zoru gıtmış gibi aslında... guzel gunlerınızı dusun gelecek o gunlerde oglunda babasıyla vakıt gecırcek bıdır bıdır konusucak muhabbet edıcek oyunlar oynıycak..

sabırlar dılıyorum bu süre zarfında sana.....

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...