minicik bebekte reflü olurmu?

<12>
04/10/2012 16:18:00

oğlum 3.5 aylık ve doğduğu günden beri sürekli kusuyor meme emerken bile çıkardığı oluyor emdiğini neleryapıyorum sütüm çoğalsın oğlum daha ii beslensin diye emziriyorum ve kıvanç emdiğinin 3 te 2 sini kusuyor doktor bi şurup verdi 15 gün kullandık o da kabız yaptı doktor profesör güye bn sorunca kabız yaparmı diye yapabilir cevabını verdi nolucak böle evimde kıyafetlerimde her köşede kusuk olmayan yer kalmadı yalnız şurubu kullanmadan önce kusabilmek için çok ağlıyordu şimdi ise durduk yerde vırk vırk çıkarıyo:( bunu yaşayanlar tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim kızımda hiç böle bişi olmamıştı 2.çocuk ama bni ilk gibi şaşırtıyo:)

Ynt: minicik bebekte reflü olurmu?

04/10/2012 17:59:00

olur. bebeğimde de ilk zamanlar vardı. karyolasının baş kısmının ayak altına kitaplar koyup yükseltmiştim. bayırda yatırın yani. tam yatar vaziyet emzirmeyin. kısa sık sık emzirin. benim bildiğim bu. umarım kısa sürede geçer. geçmiş olsun.

04/10/2012 18:32:00

Evet reflü çagın moda hastalığı ve minicik bebekte de olabiliyor benim oğlumda da var ama ilk dogdugunda daha fenaydı yatagını alttan bas kısmını yükselttik az ve sık emzirdik. Emerken bile kusabilir endişelenmeyin. çok çok gecmiş olsun.

04/10/2012 18:35:00

hic canini sikma hic te uzulme ben altinci ayin sonuna kadar cektim gezmedigim doktor kalmadi mottilium gaviscon vs ilac kullandim keske kullanmasaydim. bes aylikken ilaci kestim kusma ilacliyken nasilsa ilacsizken ayni devam etti. altinci ayin sonunda da bitti. cok gecmis olsun...

04/10/2012 19:11:00

evt gavisconu bnde kullandım kusmada hiç eksilme olmadı allahtan kabız yapınca kestim ztn hiç istemiyordum ilaç kullanmaktan yatarken emzirmek evt yapıyorum malesef özellikle geceleri yanımda yatırınca ikimizde uyuyoz kalıyoz bu sefer gece yerinden kaldırmadığım için sabah ilk kucağıma aldığımda başımdan aşağı kusuyor kitap gibi şeyler koymayı söylediler ama sanki canı acır sırtı ağarır gibi geldi bilemedim şimdide ilk iki saat karyolasında yatıyor sonra koynumda onu yanımdan uzaklaştırmak aklı erdikçe daha zor olucak biliyorum ama onla yatmak çok zevkli ozmn karyoladaki yatağın alttaki sunta bölümünden yükseltmek lazım heralde hepinize tşk inş bnm oğlumunda reflüsü 6.ayda geçer geçen bi arkadaş çok gözümü korkuttu 2 yaşına kadar geçmedi dedi ne yedirdiysem kusuyodu dedi:..(

04/10/2012 19:12:00

gavisconu bize günde 4 kez 1 tatlı kaşığı verdi siz nasıl kullandınız

04/10/2012 19:38:00

yarim paket ve gunde iki kez verdim ama dedigim gibi hic kullanmamis olmayi dilerdim.

04/10/2012 19:39:00

blogcuanne okuyorsanız, onun küçük oğlu Derin de reflülüydü bebekken, tavsiyeler yazmıştı blogunda onları okuyabilirsiniz ayrıca mail atarsanız yardımcı olur eminim.

04/10/2012 20:02:00

olur hemde nasıl olurrr ,oğlumda olurdu ,2 saatte bir emzirirdim zaman tutardım  15-20 dakkika muhakkak ,sonra da dik pozisyonda gazını çıkartmak için tıpışlardık ,sizze tavsiyem bu ,aynı zamanda uzman tv den inceleyin derim

04/10/2012 20:45:00

bn emzirdikten sonra gazını çıkarmaya kalkarsam omzumda direk kusuyor gazını çıkaramıyorum o yüzden bu iknci duyuşum bakın sizde toz gaviscon kullanmışsınız bana şurup olanı verdi neden acaba blogcuanne dediğiniz nerede nası okuyabilirim 

04/10/2012 20:46:00

sizlerden aldığım tavsiyelerle oğlumun yatağının altını battaniyeyle haff kaldırdım ve yatağına yatırdım umarım bundan sonra orda yatar

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...