minicik bebekte reflü olurmu?

<12>

Ynt: minicik bebekte reflü olurmu?

04/11/2012 06:01:00

ben ana kucaginda uyutuyordum. ayrica prof. mete akisu gazini asla cikarmamami soyledi. gazini cikarmayi birakinca daha az kustu. ben de toz gaviscon kullandim

04/11/2012 07:37:00

Bu konuda Tracy hogg un kitabında guzel tavsiyeler var. Faydası olur belki

Allah acil şifalar versin.

04/11/2012 08:49:00

tutkuu, öncelikle geçmiş olsun. eğimli yatırmak bu işin ilk aşaması. eğimli yatış reflüyü dizginliyor. ikinci aşama ise bebeğin fazla hatta mümkünse hiç hırpalanmaması. sadece yemek yedikten sonra değil, bu reflü olayı normale dönene kadar mümkün olduğu kadar kendi halinde ve sakince bırakılması, sevilecekse de böyle sevilmesi. bu konuda insanlara laf anlatmakla oldukça zorlanabilirsin, zira ben yaşadım:/ ama inan geçmeyecek bir şey değil, sakın üzülme. doğru davranışlar ve doktor desteğiyle biz iyileştik ve 4. ayından bu yana rahatız. üstelik ilaç da kullanmamıştık. tekrar geçmiş olsun. acil şifalar diliyorum.. 

04/13/2012 13:16:00

ay inş 2 gün sonra 4.ayımızı bitiriyoruz bizim içinde dönüm noktası olur inş başının altını yükselttim hep yatağında yatırıyorum artık dün doktora gittiğimde o da dedi ek gıdaya geçince azalıcak siz 4.ayda ek gıdayamı geçtiniz ilki 7 aylık ikinciyemi hamilesiniz cinareylulberfin

04/16/2012 04:17:00

benim oglum aynen sizin yavrunuz gibi ilk aylarindan beri kusuyor, aynen soylediginiz gibi evde kusulmadik kiyafet (benimkiler+kendi kiyafetleri), hali, mobilya  kalmadi. havaya kaldirmaya korkuyorum hani herkes yaparya, cunku kac kere yuzume kustu. her pozisyonda kusuyor.  hele gobek ustu yatarken cikiyor hersey. biz amerikada yasiyoruz, burdaki doktorumuz (cok guvendigimiz, kolay kolay ilac yazmayan bayagi tecrubeli bir doktor) bize yapicaginiz bisi yok, midesi tam gelismemis. bu tip kusmalar 1 yasina kadar devam edebilir dedi. 6 aydan sonra kati mamaya gecmemize izin verdi (ben allerjik oldugum icin gec basladik) kusmalar azaldi. ama hala boghk kusuyor. ustune guluyor filan. yani cocugun umrunda degil :) ilerki aylarda agzina geleni yutmayi ogrenicek biraz daha iyilesicek. kati gidaya gecince daha iyilesicek merak etmeyin. biz hic bi ilac kullanmadik. doktorumuz "spit up formula" kullanmamizi onerdi ama bizim oglan nefret etti (pirinc nisastali bir mama). 

cok gecmis olsun.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...