6. ay itibariyle su verilebilir mi?

<12>
12/28/2010 10:07:00

Doktor bu konuda bişey demedi. Bende sormayı unuttum. şimdi sebze püresi verirken ve sonrasında annem su verelim diyor. 6. ay sonrasında su verilebilir mi? Verilmesi şart mı? Anne sütü susuzluğu gidermek için yeterli mi?

Ynt: 6. ay itibariyle su verilebilir mi?

12/28/2010 10:21:00

Bizim doktorumuz vucuda giren ek gida ölçüsüne yakın su da girsin ki, yüklenime yardımcı olsun demişti. Su yavrularımızın bağırsakları için çok faydalı. (Anne sütündeki su ile normal suyu asla karşılaştıramam.)

12/28/2010 10:24:00

anladım. hem ağzını temizlemesi hem de sindirim için vermem lazım sanırım. bakalım suya nasıl tepki verecek.

12/28/2010 10:28:00

Kuzey 6 aylık olmadan once de suya biz içerken "bana da verin noooollluuurrr" der gibi bakardı. 6 aylık oldugunda doktor sütten alıyor suyunu falan dese de yaz gelmişti ve ben vermiştim iyi ki de vermisim. Suyu sevmesi çok güzel bisey. Lıkır lıkır içiyor. :))

12/28/2010 10:34:00

sanırım bizim doktor da aynı şekilde bakıyor. bana hiç su ver demedi. ama alıştırmakta fayda var. bende kanamış soğumuş suyu vereyim. biberonla verdiniz herhalde di mi? yoksa kaşık mı?

12/28/2010 10:59:00

canım ben 1 haftadır veriyorum , zorla içiyor kaşık görünce çığlık çığlığa biberonlada ehhh....ek gıdaya geçiş çok zormuş gerçekten:(

12/28/2010 11:42:00

Ben alıştırma bardağı almıştım Avent... Onunla basladık.. Ilk basta zorlandı cok sevmedi ama simdi bvvaaa diye kendi bagırıyor... Bence su icme alıskanlıgı onemli mutlaka tattır..

12/28/2010 12:19:00

biz de ek gıdaya geçtik fakat kızım hiç emzik kulanmadığı için biberonu da istemiyor.suyunu kaşıkla verdik onu da istemedi.büyük insan gibi bardaktan içiyor benim kızım suyu:)) iki eliyle bardağı sıkı sıkı tutuşu var görmeniz lazım:))) tavsiye ederim doktorumuzda onayladı...

12/28/2010 16:51:00

bugün denedim. pek içmek istemedim biberondan. önce alıyor ağzına, süt olmadığını anlayınca atıveriyor. tuna biberonu kendi tutmaya,içmeye aslında bayılıyor. olmadı alıştırma bardağı tarzı birşey alayım deneyim. Bardak olabilir reyo ama cam biraz sakat olur herhalde.

01/22/2011 12:22:00

valla cam bardakla veriyorum ben zaten yanındayım ve tutuyorum sakat olmadı yani:))

02/25/2011 21:23:00

pek sevmedi bizimkiside almadı biberonla..ama kaşıkla içiyor.:)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...