Off nurti sütüm çok azaldı:(( kızım mememi almıyor

<12>
07/27/2012 07:57:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Off nurti sütüm çok azaldı:(( kızım mememi almıyor

07/27/2012 08:06:00

Canım benim vallahi cok zor bi durum aynen bende senin yasadıklarını 4. aydan bu tarafa yasıyorum benimki emiuyor ama cok zor sağıyordum bende bıraktım elektrikli pompa kullanıyordum ama cocuk emmeyince sütte inmiyor elektrikli pompa sadece biraz daha aktif cekebilir sütün 30 değil 50cc gelir önemli olan sütü artırmak moralini yüksek tut ve süt yapan şeylerden ye aradada gögsünü emdirmeye calıs belki büyüdükçe emer.Eğer elektrikli alırsanda çift taraflılar daha güzel oluyormus.Avent en güzeli tabi ben medela kullandım memnundum ama en son motoruna süt kacırdıgım için cok az cekmeye basladı tekli alırsanda avent al derim.Kolay gelsin umarım sütün artar.....

07/27/2012 08:14:00

Öncelikle yüksek moral çok önemli ve uyku.

Günde en az 3-4 kez sağın ben o dönem 2-3 saatte bir sağardım.Elektrikli tekli avent kullandım göğüslerim büyük olduğundan çiftli çok kullanışlı gelmedi.

Süt yapıcı çaylardan içtim rezene özellikle 2-3 fincan içebilirsin.Börülcede bende işe yaramıştı.Mutlaka en az 3 lt su içmelisiniz.

Süt sağarken yanında kuzun yoksa bir resmi eşyası videosu bende işe yaramıştı.

Emzirmeyi ısrarla deneyin ara ara memeyi verin sessiz loş bir ortam işe yarayabilir

Son olarak kendinizi çok yıpratmayın azda olsa anne sütünün faydası tartışılmaz verebildiğiniz kadar verin.

Umarım herşey gönlünüzce olur

07/27/2012 08:31:00

Ben avent kullandım memnun kaldım.

Malt bende içtim ama fena göbek yaptı :((

Emmeden çok düzenli sağmak çok çok önemli ki sütünde varmış düzenli sağmadığından azalmıştır.

Ben kızıma 13 ay sağdım 2aylıktı işe başladım ek gıda oturana kadar 4kez sonra 3 2ay sonra 2 ve yaşından sonra 1 kez ve 13 aylık bıraktım sağmayı sabah akşam emzirdim.

2 yaşına kadar emzirdim bazı dönemler reddediyorlar omzuma oyuncak bile koydum emsin diye umarım alır en kısa zamanda sağmak çok yıpratıcı allah yardımcınız olsun.

Sağarkende bir göğsü en fazla 20dk sağ diğerine geç onuda o kadar sağ bitirmeden önce ilk göğsü 1-2 dk daha sağ sonra diğerinide beyne süt üret mesajı gitsin hepsi beyinde bitiyor.

Bol sütlü günler ;)

07/27/2012 08:39:00

aventi öneririm, ben onu kullanmıştım çok iyi bir makinadır.

07/27/2012 08:40:00

eğer sağarak vermeyi sürdürecekseniz mutlaka elektrikli bir pompa edinmenizi öneririm. çiftli pompaların daha kısa sürede sağdığını biliyorum(mantıklı tabi iki göğüsü peşpeşe yapmaktansa aynı anda yapmak) ama böyle pompaları genellikle çalışan anneler tercih ediyor, işyerlerinde kısa sürede sağabilmek için. bende tekli avent var, çok memnunum. pompa almadan önce mutlaka markaları araştırın, bazı markalardan çok memnun kalan varken bir kısmının verimli çalışmadığını okudum. 

bebeğin memeyi alması için de çeşitli taktikler var, elbette her zaman işe yaramıyor ama denemekten zarar gelmez. fistikcik isimli üye arkadaşımız emzirme konusunda çok bilgilidir ve  soruları asla cevapsız bırakmaz. isterseniz özel mesajla bir danışın bu emzirme meselesini.
umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür.

07/27/2012 12:52:00

Tiara + 1 fistikcik bu konuyu cok iyi bilir. Bircok kere anlatmistir.

07/27/2012 13:04:00

dereotu
vitamalt
hurma
üzüm
hoşaf şekersiz (ayva kuru erik ve kuru üzüm ekleyerek)
ısırgan otu çayı
rezene 2 bardak
bulgur soğan ve/veya kısır
kimyon tohumu anason rezene karışımı aktarlardan temin edilir
hümana still tea

bende hala uğraşıorumm emzirmeye

makina olarakda medela kullandım memnundum artık sağmıorum 1 yaş sonası dr gece emzir sadece dedi.

07/27/2012 13:05:00

roka
helva irmik de olur tahinde
tahin
bol su

kim ne derse desin sadece su bende fayda etmedi.

07/27/2012 13:12:00

öncelikle stres etmeyin...bol bol su için...süt salınımı dönem dönem azalma gösterebiliyor... ve yakın arkadaşlarım hurmanında artırdığını söylüyolardı...birde bende 3,5 aylıkken kızımı bakıcıya bırakıp çalışmaya devam etmek zorunda kaldım... kızımı emzirdiğim dönemler sabahtan 11 gibi ve öğleden 3 gibi olmak üzere işyerinde günde 2 kez sağıyordum...ve biberonu iş yerimde dolaba koyup akşam götürüyordum...benim süt sağma makinam medelanın süt sağma makinası idi 2 yıl önce 165 TL almıştık diye hatırlıyorum...çok memnun kalmıştım...şu an mardin e tayini çıkan arkadaşıma gönderdim o kulanıyo...o da memnun...ama herşeyden önemlisi stres yapma...çünkü benimde dönem dönem azalmalar oluyodu...Allah yardımcın olsun...kızın da en kısa zamanda hatasından döner umarım:)))

07/27/2012 14:18:00

benim kızımda sadece  birbuçuk ay memeden emdi sonrasında 9 ay sağarak verdim anne sütü vericem diye direndim ve başarılı oldumda biliyorum çok zor bir durum ama üzme kendini ben ameda lactaline kullandım çiftli hastane tipi makinelerin ev hali çok memnundum tavsiye ederim birde süt gelsede gelmesede 3 saatte bir mutlaka sağ

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...