KV

07/22/2011 08:51:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: KV

07/22/2011 12:56:00

böyle bir durumda çocuğumdan çok öncelikle kendimi düşünürdüm sanırım. annenin psikolojisi iyi değilse hangi ortamda olursa olsun bebeğe çok olumlu yaklaşamaz diye düşünüyorum.

tabi siz bizim için de uygun ortam diyorsunuz ama kayınvalidenin bu tutumu karşısında isterseniz sarayda yaşayın gene de kafanız rahat olmaz. 

ben olsam evime gider kafamı dinlerdim. zaten evden çalışıyormuşsunuz. alırsınız oğlunuzu hergün parka götürürsünüz.beraber vakit geçirirsiniz. oyun gruplarına katılırsınız.böylelikle o da sıkılmaz.

07/22/2011 13:12:00

ben de olsam huzurlu olan neyse onu seçerdim. evimde kafam rahat olacaksa, oğlum da huzurlu, rahat olacaktır. maalesef bu gibi bazı durumlarda iletişim kuramıyor insan, anlıyorum. uzaklaşmak en iyisi bence.

07/22/2011 13:19:00

Uzaklaşma seçeneğiniz varken uzaklaşın derim.Çünkü siz ne kadar iyi niyetle yaklaşıp oluşan sorunları çözmeye çalışsanız da huylu huyundan vazgeçmiyor.Aynı durumları bende tecrübe ediyorum.Keşke uzaklaşabilme seçeneğim olabilseydi :(

07/22/2011 13:35:00

canım bu kv ler neden fena oluyo cidden ya

eşin farkındamı o ne diyo 

07/22/2011 15:45:00

Bende zamanında kv birşey dediğinde ağzımı açmazdım tatsızlık çıkmasın diye sonra eşimin başını yerdim. Bir şey olsun aylarca unutamazdım. Ama bebek olduktan sonra kv daha çok karışmaya başladı. Allahtan mıdır nedir arkadan ettiği lafları duymaya başladım. Baktım eşim anca dinliyor, ufaktan ufaktan annesini uyarıyor yeter artık dedim ve eşime annesiyle bir daha muhattap olmayacağımı ve kızımıda göstermiyeceğimi söyledim. Eşimin panik yapacağını bildiğimden dedim yoksa uygulamaya geçemezdim:) Neyse eşim bu sefer annesini iyice uyardı ve annesi arayıp özür diledi bende çok kesin konuştum. İçimdekileri döktüm.
Senin yerinde olsam kv büyüt et 20 sene sonra kadının biri gelsin lafını ettiği anda derdim kv me. Bende oğlunun hayatına 20.senede girdim. Değişen ne oldu ki derdim. Yada çocuğumla istemediğim şekilde konuşursa uyarırrım çünkü o benim çocuğum. Yarın bir gün çocuğun bu tür laflara alışırsa sana laf gelir. Güzelce anne bu tür kelimeler söyleme de. Bunda çekinecek birşey yok ki. Bence eşinde varken kv al karşına içindekileri dök. Sorunu ne anla. Konuşmaktan zarar gelmez. Konuşmadığımız sürece işler daha karmaşık hal alır. Ama eşin varken konuş ki bazı kv bine bin katarak oğluna anlatıyor.

07/22/2011 16:14:00

bende her zaman sabırlı davrandım kv ye sırf eşim)in hatırı ve vicdanlı biri oldugumdan her zaman yaşlı hasta gbı avutuyorum kendimi  her gitmemde laf sokuyor şakaya getirip sizi boşatcam v.s saçmalıyor...hatta geçen aksam ogullarına dua edıyor(3 eltiyiz)allahım ogullarıma saglık versın gelınlerımede dıyınce şoka girdim dua etmesine şaşrıdım  birde arkadan eklemz mi hasta falan olursunuz ogullarım sizinle ugrasmasın diye dua etmiş gelinlerine boylede acık sözlü bir kv var :)ben sizin yerınızde olsam asla durmazdım öyle sorunlu bir evde bence alın eşinizi çocucgunuz dönün...

09/29/2011 08:52:00

Ne güzel söylemişsiniz. İyi görünenleri bile engerek yılanı gibidir. Fırsat kollar, yanlışlıkla bir kuyruguna basmaya görün. Sokuverirler. O zamana kadar biriktirdiği tüm zehirini boşaltıverirler.  Onlar rahatlarlar,siz yara aldığınızla kalırsınız. Yaranız hiçbir zaman da kapanmaz. Her gördüğünüzde kanar kanar. O tetikte bekler, yine sokmak için ama siz akıllanmışsınızdır. Daha dikkatlisinizdir. Çeşitli savunma mekanizmaları geliştirmişsinizdir.
Artık panzehirinizde vardır. Soksa da ilk seferdeki gibi acıtmaz, umursamazsınız. Güler geçersiniz. Tükenmişliğine içten içe gülersiniz. Belki de en zayıf anını kollar, sıranın size gelmesini beklersiniz. Ama kıyamazsınız, eşinizin annesidir, yaşlıdır, yarınlar gözünüzün önüne gelir. Gün gelir kayınvalide olduğunuz görürsünüz. Allah'a havale edersiniz. Ona beni artık acıtamazsın bakışı atar, olayları o an sonlandırırverirsiniz, kendi haline bırakırsınınız. O gündenden sonra da için de artık hiçbir sokma girişiminin önemi yoktur. Yara tamamen kapanmıştır, çünkü vaktin değerlidir, vaktini onun küçük beyninin oyunlarına harcamazsın. Her sokuşunda farkındayım yaptıgının, beni acıtamazsın bakışı yeter, Eninde sonunda küçük beyinleri üretemez hale gelecektir.

09/30/2011 14:59:00

ya bazen diyorum acaba ben mi kötü düşünüyorum  ama yok yok her seferinde laf sokmaya çalışmaz ki bi insan,kadın anneme gitmeme bile karışıyo sanki çok seviyomuş gibi beni ayrılamaz oluyo böyle zamanlarda:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...