Bugünkü aktivitelerimiz...

Ynt: Bugünkü aktivitelerimiz...

03/19/2011 22:43:00

bizde akşam markete gittik arabasında çok hareketliydi ayaklarını ağzına alarak ayakkabılarını çıkarmış, ayakkabı topladım marketlerde, onun dışında evdeydik akşama kadr babamız yoktu çünkü

03/20/2011 22:09:00

Aaa sorma biz öyle bir ayakkabı tekimizi kaybettik.Hemde özel yapılmış ayakkabıydı.Ama bizimki ağzına almaktan değil ayağını biraşağı bir yukarı oynatmaktan kanguruda

Bugün arabaya bindirdim hiçmi memnun olmaz bir çocuk.Sanırım bu çocuk arabayıda sevmeyecek ve yine tekrarlıyorum ben çocuk bakmamışım Oğuzun bana hiç yokşmuş yawwww.Arabada gıkı çıkmazdı  etrafı seyreder sonra uyuya kalırdı birkerecik kucağıma aldığımı bilmem

03/26/2011 23:12:00

Çocuklara sosyalleşmesi için toplu taşıma araçlarına bindirip kalabalık ortama sokun deniyordu.Oglumla dolmuşa bindik sonrada pazara gittik..bayıldı pazara..Bu arada ben cocuguma eğlence olsun diye gezdirmeye gitmişim sanki kucagımdaki cocukla alışveriş yapacagım .. gereksiz kadın  muhabbetleri eksik kalmadı pazarda da ''aaa minicik bebekle pazara gelmiş,bu kalabalığa sokmuş vs vs halkım konuştu..birde benim duydugumu bile bile..
 Gerçi yazık evin  alışverişini yapmak zorunda olan bebeğini kimseye bırakma imkanı olmayan anneler ne yapacak,pazara gidemezlermi bebişleriyle..

di 6Y
03/27/2011 03:59:00

Biz de dun Aren in kuzeni Kerem abisinin basketbol antremanina gittik. Beklenmeyecek kadar cok ilgi gosterdi. Sanki 40 yillik mac izleyicisi gibi topla beraber bir o tarafa bir bu tarafa.

03/27/2011 10:12:00

Doktorcum boşver kimseyi duyma.Ben iki bebişle çıkıyorum tüm gözler üzerimde cıkcıklar fıtfıtlar hiçç tınmıyorum. Bahsettiğim pedegog varya demiştiki çocukları sosyalleşsin diye bir dünya para harcamanıza gerek yok pazara götürün parka götürün sesleri duysun yeter demişti yazmıştım gördün mü bilmiyorum.

Kimseyiiii tınma kulaklarını kapa.

03/27/2011 10:14:00

Dilekçim biz spor olarak yüzdüğümüz için bizimkilerin gördükleri tek şey deniz topu:)))) Basketbolcu yok ki bizde gidelim:))) Senin yakışıklı çok şanslı. Bir kere izmirde :)))

03/27/2011 10:59:00

Bana temizliğe gelen bir abla anlatmıştı ben hamileyken onun daha önce baktıgı bir cocuk annesi aman cocugum hastalanmasın,nazar değmesin falan filan diye ne bir yerlere cıkmış ne de dogru dürüst kimseyle görüştürmüş..Tabi sonra cocuk buyuyunce herkesten korkan yabani anneye bagımlı biri olmuş.çocuk okula başlayacaktı biz bunları konuştugumuzda üçyıldır ayda bir özel bir kliniğe,haftada birde ege üniversitesinde cocuk psikiyatrisi&pedegog kontrolundeydi.Yinede daha tam bir sosyalleşme yoktu.O yuzden dinlemem kimseyi alır cıkarım cocugu sonra tamir edilemez yaralar acmayalım değilmi bebişlerimizde..

03/27/2011 17:12:00

bugün ilk defa babasıyla yalnız dışarı cıktı pizza alıp geldiler yarım saat sürdü:))))))

03/27/2011 17:13:00

ben de cuma günü aldım ufaklığı, attım arabasına( gerçşi dışarısı biraz rüzgarlıydı, ama 1 haftadır önce 10 dakika battaniyesiz, sonra 15 dakika battaniyesiz olarak biraz alıştırmıştım soğuğa)Bellanın önceki tavsiyelerine uyarak pazara götürdüm kuzumu, dün markete gittik, bu gün de babasıyla 2,5 saatlik bi yürüyüş yine:) hepsi de battaniyesiz yapıldı:) bu günkü yürüyüş olayını abarttık gerçi şimdi korkmuyor da değilim, dışarısı rüzgarlıydı biraz, bizim fıstık ta arabaya binice uyudu kaldı ,1 saatlik yürüyüş o uyurken yapıldı ama resmen kendime geldim yaa, ne güzelmiş bebekle de gezebilmek, bunca zamandır boşa tıkmışım kendimi eve:)
Valla Dilek senin o pedogog tavsiyelerinden sonra hem benim hem de kızım için daha eğlenceli bir hayat başladı diyebilirim. çok teşekkür ederim
iyi ki varsınız arkadaşlar, sizler sayesinde bebek bakımı daha kolaylaşıyor

03/27/2011 19:17:00

temiz hava nasıl iyi geliyor,bugün bizde apartmanın önüne indik 15 dk filan gelince 3 saat uyudu:))bu sıra sadece burun üzerinde çalışıyoruz elanın burnu,annenin burnu bastıra bastıra söylüyorum gösterek çok ilgisini çekti, bide ali babaın çiftliği şarkısını öneririm iki gündür söylüyorum bayıldı,tabi azıcık kudurarak hayvan seslerinde,nasıl gülüyor benim domuşuk kızım:))emeklemeye bayılıyor heleki emeklerken gölgesiyle oynamaya bitiyor,önceleri anlamdık ne yaptığını sürekli parkenin üzerine geliyordu meğer gölgesini görürmüş orda kafasının ellerinin,önce tutmaya çabalıyordu:)),dünde ellerini kaldırıp evirip çevirdi gölgesini hareket ettirdiğini anladı:)))ama sakin oyunlar oynayamıyoruz,çılgın benimki,oyuncağı örtüyle saklama oyunu oynayalım dedim hiç ilgilenmedi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...