TV ve çocuklarımız

<12>
07/07/2010 04:40:00

Sevgili anneler,
Tartışma konuları olarak ortaya koyduğumuz sorulara vereceğiniz cevapları, Alternatif Anne e-dergisinin ağustos ve eylül sayılarında ANONİM olarak değerlendireceğiz.
---------------------------------

Yetişkin dizileri yayınlanırken çocuğunuzu ortamdan uzaklaştırmak gibi bir çaba sarf ediyor musunuz? Yoksa zaten dikkatinin orada olmadığını varsayarak odada bulunmasına izin veriyor musunuz?

Cevaplarınızı merakla bekliyoruz!

Ynt: TV ve çocuklarımız

07/07/2010 05:27:00

Müstakbel anneyim, başımdan geçmedi fakat bir yakınımızın yaşadığını yazayım. Ufaklık 5,5-6 yaşlarında, anaokuluna gidiyor. Sınıfta iki kızı sıkıştırmış öpmeye çalışır haldeyken suçüstü yakalanıyor, öğretmeni ne yaptığını sorduğunda Aşk-ı Memnu'da gördüm, merak ettim diye cevap veriyor. Çocuklar herşeyi kaydediyor, dikkat etmiyormuş gibi görünseler bile.

07/07/2010 05:35:00

Kızım uyanıkken TV açmıyoruz. Herhangi bir şekilde yetişkin dizilerine maruz kalmıyor.

07/07/2010 07:25:00

Hiç televizyon açmıyoruz diyemem.Çok sık olmasa da zaman zaman televizyon açtığımız oluyor (haftada 1 kereye denk gelir),Yiğit yanımızdayken.Televizyon açıkken ilgisi özellikle reklamlara kayıyor:(

07/07/2010 07:47:00

TV konusunda aşırı dikkatli olmamakla beraber yetişkin dizileri açmıyoruz orası kesin ama izlediğimiz başka bir program varsa arada bakmasından rahatsız olmuyorum, zaten hafta içi bakıcısı açmıyor, akşamda denk gelse gelse yarım saat TV ye denk gelir, genelde benimle başka yerlerde oynamayı tercih ediyor ufaklık yada mutfakta oturup muhabbet etmeyi.

07/07/2010 07:48:00

genelde eren dizi saatlerinde uyuduğu için pek maruz kalmıyor. gündüz de belirlediğimiz çocuk programlarını izliyoruz. tv açık ise eren çoğu zaman bakmıyor bile ilgisini çekmediği için.

07/07/2010 07:58:00

oldum olası tv yi hiç sevmezdim, evimizede Güneş doğunca tv hepten kapandı
hatta abartıp artık kimseye izletmiyorum tüm çabalarım işe yaradı heee hee ama
izlemek isteyenler odalarına kapanıp izliyorlar,
yakında sahibinden.com'da o kadar para bayılıp aldığımız tv yi satışa sunucam çok kötüyüm dimi

07/07/2010 09:50:00

1 yasına kadar cok dikkat ettik ama şimdi gece bahcesi dvd si yada trt cocugun bazı programlarını izliyor zaman zaman. Gece erken yattıgından yetişkin dizisi segretmiyor , ilgilenmiyorda tesadüfen hadi oldu ayakta diyelim. Aslında reklamlar dısında tv bagımlısı degil ama eger olurda reklam varsa ne kadar seslenirsen seslen Tv ye kilitlenip seni duymuyor.

07/07/2010 09:53:00

biz dizi filan izlemiyoruz, zaten vaktimiz yok,
en son gebeyken dizi ve tv izleyebiliyordum,
iki cocukla simdiki sartlarda hayal gibi:))

ezel diyorlar, askı memnu diyorlar, lost diyorlar, ben oyle saskın saskın bakıyorum:)

ama bir sorun bakalım calilo kim, ne is yapar, ne sever yanıtlayayım. ya da ezbere size barney'in sarkısını soyleyeyim...kontrolluyuz efenim, bu konuda kontrolluyuz, kimse sormadan yazayım dedim, tehlikeli sular buralar:)))

07/07/2010 09:56:00

kayyu ailemizin bebesi oldu gari:)

07/08/2010 09:11:00

Ela uyanikken tv açılmıyor. Zaten erken yattığı için o uyuduktan sonra internetten izledigimiz dizi varsa izliyoruz. 3 yasına gelenekadar tv, DVD, çizgi film, eğitici cd filan izlemeyecek. Bizim için onemli bir konu. Ailelerimiz ve bakıcımiz bu duruma uyum sağladılar.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ALTERNATİF ANNE

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...