TV ve çocuklarımız

<12>

Ynt: TV ve çocuklarımız

07/08/2010 10:30:00

normalde biz de dizi felan izlemediğimiz için Rüya da maruz kalmamış oluyor. hatta çoğu zaman haberleri bile izlemiyoruz ve çok nadir tv açıyoruz. Sadece caillou ve gece bahçesi gibi direkt onun yaşına hitap eden 1-2 şey izliyor. Eğer bir şekilde tv açıksa da ilgilenmediğini farkettim zaten..bakmıyor bile.
ikiçocukannesine katılıyorum ben de...kontrollü ve tedbirli ama abartmadan grubuna üyeyim ben :)

07/08/2010 11:08:00

biz de sabah kalkar kalkmaz cnbc-e açılır. akşam tv açmıyoruz,vakit olmuyor,dizi izleyebilen anneler nasıl zaman buluyor bilmiyorum. Ben mutfaktan,çamaşırdan ütü den zaman bulamıyorum.

amaaa gönülçelenim var, onu da tivi bu dan izliyorum gece 2-3 gibi:)

kötü ama yemek yerken dvd den caillou izliyoruz,bütünnn yemek boyunca.bütün cailou repliklerini ezbere yazarım okadar yani:)))
 misafir var da tv açıksa, yiğit gözünü ayırmadan bakıyor. pek de misafirimiz olmadığı için çok da takılmıyorum. ben de abartmayan takımına üyeyim:)

07/08/2010 11:44:00

zaten yavrularimla aksam 7de bulusuyoruz. bahceden eve girip sarilma-koklasma ve yemek fasli bitene kadar saat 9 oluyor. sabah da kres icin erken kalkacaklarindan en gec 10 bucukta uyumus oluyorlar. kaliyor arada 1 bucuk saat. banyosu, kitabi, oyunu, sohbeti.. yetemiyoruz.. zaten bicok seyi sonraki gune ertelerken onlar uyanikken tv acilamiyor. onceleri bunu bilincsiz, zamansizliktan yapardim, sonrasinda okuduklarimdan (ekranda saniyede gecen goruntu sayisi, noronlar, vs. ozguranne saolsun :P) "iyi ki yapmiyomusum" dedim.
ben de artik 10 bucuktan sonra hangi dizi denk gelirse ve kizlarla uyuyakalmamissan onu izliyorum. o da genelde dexter, nip/tuck gibi siyirmis diziler oluyor. onlari gorunce de "noron etkisi olmasa bile cocugun yaninda da acilmazmis" diyorum.

07/08/2010 11:56:00

ben tv seyretmeyi pek sevmiyorum, begüm de hiç uzun süre tv seyretmiyor, mesela Tarçının Arkadaşlarını çok seviyor ama ilk müzik girişinden sonra çok az seyrediyormuş hep (babannesinde) biz haftasonu hep biryerdeyiz ve bol çocuklu o yüzden hiç tv akla gelmez.
ama bizim evde TV hep açık oluyor tüm spor kanalları var..
Begüm bir gün babası maç seyrederken maçın çok sakin bir anında kolları havaya kaldırarak "baba goool" demişti.. seyretmesede izler kalıyor. :=)

07/08/2010 12:24:00

O ev sanırım bizim ev , tüm zamanların favorisi bizde :))))

07/08/2010 13:05:00

TV seyredilmiyor diyebiliriz Luli dışında, o da kısa süreli.

Dün akşam babamız dayanamadı ve Günce uyanıkken Almanya-İspanya maçını seyretmek için TVu açtı.
Günce baktı ki, bir dolu adam, hepsi birden Almanya kalesine doğru koşuyorlar. Kale henüz görüntüde değil (gerçi görüntüde olsa da anlam veremeyebilirdi, hayatında ilk kez futbol gördü), sadece koşanları görüyor. Babasına döndü ve "Baba, nereye gidiyo bunlay?" dedi.

Bir de oturmaktan hoşlanmadığı ve arabada uyumadığı için mecburen oto koltuğunda CAillou izliyor bir aydır. Şarkı söyle, oraya buraya dikkatini çek, kitap baktır gibi aktiviteler zaten arka koltukta oturmaktan bile midesi bulanan bendeniz anne için yaptırılması pek kolay aktiviteler değil malesef.
Baba arkada oturunca da durmaksızın arabayı kullanan anneye karışarak deli etmekte kendisini, o yüzden bu seçenek de eleniyor:)))

07/13/2010 07:34:00

dizi seyretmiyoruz,seyrettirmiyiz. Sadece gunde 1 DVD seyretme hakki var. 2 yasindan once tv yok bizim evde de ufakligin gozu kayiyor abla seyrederken ;)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ALTERNATİF ANNE

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...