yeni çıkmış kitaplar

06/03/2010 17:00:00

Bebekler Gibi Uyumak 

Yazar :
ROBERT HARRIS&cf=|1$ROBERT HARRIS|">ROBERT HARRIS
  Baskı Yılı : 2010  Yayın Evi : ALTIN KİTAPLAR Sayfa : 96  

Eve Kardeş Geldi 
Yazar :ALİ ÇANKIRILI Baskı Yılı : 2010  Yayın Evi : UĞURBÖCEĞİ YAYINLARISayfa : 125

Eyvah! Çocuğum Büyüyor!
Yazar : PO BRONSON, ASHLEY MERRYMANBRONSON, ASHLEY MERRYMANBaskı Yılı : 2010  Yayın Evi : =PROFİL YAYINLARISayfa : 384  

Ynt: yeni çıkmış kitaplar

06/03/2010 17:13:00

Çocuğuma Ayıracak 10 Dakikan Var mı?

06/07/2010 12:46:00

sabiha paktuna keskin - cocugunuzun yetenegini kesfedin

aldim, inceledim, begendim. denver testi tadinda.
cocugunuzun 2-5 yas arasi gelisimini profesyonel bir gozle takip edebiliyorsunuz.
kizim da cok eglendi alistirmalari yaparken.
"anne gel yetenegimi kesfedelim" diyip duruyor!

06/08/2010 16:04:00

sabiha paktuna keskin'in kitaplarını merak ediyorum. önce işe başlamadan 'Anne İş'te" kitabını okuyacağım. ilerki zamanda buna bakarım. sen dene bakalım. memnun kalacakmısın. Kızına bayıldım yanlız:))

06/09/2010 07:10:00

sagol :) hepsini birden yapmadik, her aksam biraz yapiyoruz.
hem sozel hem gorsel hem de cizimsel sorular var. bir de en basindan itibaren yapiyorsun.
soyle ki, sorular yaslara gore ayrilmis, 2 yas, 2 bucuk yas, 3 yas,... cocuk kac yasinda olursa olsun bastan basliyorsun yapmaya.
ornekler vereyim:
1) bir ev resmi var, catisinda bir kedi, evin icinde odalarda balik, cicek, vs. gorunuyor. catida baca var, baca tutuyor ve gece, yildizlar, ay var. sunu soruyorsun: keni neleri gorebilir?
2) soruyorsun: dusersen ne olur?
                        arkadasinin oyuncagini kirsan arkadasin ne hisseder?
3) alet cantasi var, icinde aletler golge seklinde, altinda da alet resimleri. aletleri cantaya yerlestir, diyorsun.
4) nesne resimleri var, nerede kullaniriz diyor.
5) daire, dikdortgen, kare, ucgen var. cevrende bunlara benzeyen esyalar goster diyor.
6) bir cocuk resmi cizmesini istiyorsun. yasina gore hangi ayrintilara girmesi gerektigi yaziyor.
7) tek ayak ustunde durmasini istiyorsun, kac sn durabildigine bakiyorsun.
8) iki duz cizgi, dalgali cizgi, egri cizgi, vs. arasindan cizim yapmasini istiyorsun.

06/10/2010 13:22:00

Bende aldım bu kitabı. Okudum. Baştaki soruları kendim yanıtladım. Ada ile çozmeye başlayacağız. Ama benim kızım kitapları istediği sayfalara göre devam etmek ister bakalım nasıl ikna olacak.
Kitabı D&R'dan kapalı almıştım.
Anlatım diye düşünmüştüm. Önce hayal kırıklığına uğradım. Sonra nasıl işlediğini? Mantığını okuyunca makul geldi. Umarım Ada'ya da cazip gelir.

06/10/2010 13:48:00

aslinda benim kiz kresteki egitici dergi serisinden bu ise aliskin. dergisini getirir, "hadi ders calisalim" der, ben sorarim o cevap verir. icin rahat olsun, sabiha paktuna keskin -bence- turkiyede bu konuda en yetkin-etkin (ne denir bilemedim) kisi. gayet donanimli ve egitimli. sorular cok guzel secilmis bence, gayet akillica. mesela "resimdeki sokaktaki park lambasinin altinda duran kedi nereye bakiyor?" sorusu cok hosuma gitmisti. ben oyle sormayi akil edemezdim. cocuklarin kapasitesinin ne kadar buyuk oldugunu goruyorum, sasiriyorum, benim cevap veremedigim seyleri gorebiliyor. ornek: hayvan resimleri var, "hangisi bir yere gidiyor?" diyor, hayvanlarin bedenlerinin sadece ustu gorunuyor, yani ayaklari gorunmuyor, hepsi duruyor aslinda, "kizim su" diyor, bakiyorum bakiyorum anlamiyorum, "neden?" diyorum, "el salliyor" diyor.

06/10/2010 15:24:00

Çok iyi yaaa haklısın. ben de bayılıyorum onların bu mantıklarına

08/19/2010 20:42:00

Aile ve Çocuk Bakım Rehberi - İlk Keşiflerim
Montserrat Rızo Marcos

10/10/2011 14:03:00

cocugunuzun yetenegini kesfedin'i tavsiyeden vazgectim, ayni mantiktaki ama cok daha fazla soru iceren eglen-ogrenleri tavsiye ediyorum, biz yeni kesfettik :)

10/10/2011 15:22:00

Yazari yayinevi??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
HAMİLELERE VE ANNELERE KİTAP ÖNERİLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...