merhaba temmuz 2010 anneleri

12/08/2010 14:33:00

merhaba temmuz 2010 anneleri, sizlere bir sorum olacak.  benim sütüm az olduğundan dolayı doktorumuz aptamilin devam sütüne başlatmıştı. şu anda devam sütü ile yolumuza devam ediyoruz,artı havuç ve elma suyu günde yarım çay bardağı kadar veriyoruz bu da doktorumuzun tavsiyesiyle.sizlerin bebeklerinizi nasıl beslediğinizi ek gıdalara başlayıp başlamadığınızı merak ediyorum :))biz annelerin hali bu işte çocukşarımızı en iyi şekilde büyütmek.

slm

12/08/2010 17:36:00

Merhaba.
Bizde ek gıdalarla yavaş yavaş tanışıyoruz. zaten kızım biz yemek yerken pür dikkat bizi izliyor ve ardından mızıldanmaya başlıyor. Bende yoğurt yumurta sarısı gibi yiyeceklerden minik minik tattırıyorum. Bu arada milupa ve hero baby nin meyve pürelerini çok seviyoruz. Bir de patates, havuç, kabak rendeleyip haşlıyorum azcık pirinç ya da irmik katıp süzüp veriyorum kızıma. Ancak henüz bir program vs yok tamamen tatması içi yapıyorum. Bu ek gısa işi epey kafa karışıtırıcı, herkes ayrı bir şekilde geçmiş gördüğüm kadarıyla...

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

12/08/2010 20:39:00

Biz bir aydir duzenli bir sekilde basladik ek gida almaya. Sutum yetiyordu ama kizim gerekli kiloyu tam olarak alamiyordu... 5. aya girdigimizden beri oglene dogru 100 cc civarinda elma- armut ya da elma-havuc puresi, ikindide de 100 cc kadar yogurt yiyoruz. Yalniz armut vermedigim gunlerde ya da elmasini fazla koydugum zamanlarda kabizlik problemi oluyor bu dikkatimi cekti. Cuma gunu dr randevumuz var sebze corbasina da baslatacak mi bakalim...

12/09/2010 07:40:00

bizde yemek anında masaya yanımıza alıyoruz gerçekten o kadar dikkatli bizi izliyorki hatta bazen ağzını açıyor :)) bizimde içimiz gidiyor tattırabileceğimiz şeyler varsa küçücük tattırıyoruz.yazdığınıza göre elif bebekte rüya babekte pürelere başlamış.hazır püredense evde kendimizin hazırladığı püreler daha sağlıklı olmaz mı?bende bu püre olayına başlayayım.birde şunu hep duyuyorum çocuklara zamanı geldiğinde yiyecekleri biraz pütürlü olarak vermek gerekiyormuş aksi halde bebek sonrasında yemekte zorlanıyormuş çevremde yemekte zorluk yaşayan birebir örnek bebekler var. yaşadıklarımızı paylaşmak dileğiyle.

12/09/2010 08:46:00

Biz evde cam rendeyle hazirliyoruz meyve puresini, metal degmemeli bu vitamini gitmemesi acisindan cok onemli. Buarada doktorunuz ne diyor baslamaniz icin bir program vermedi mi? Doktor kontrolunde ve duzenli bir sekilde baslasaniz daha iyi olur bence...

12/09/2010 09:03:00

Buarada yogurdu da evde yapiyoruz gunluk sutten. İki gunde bir tazesini yapmak gerekiyor...

12/09/2010 09:11:00

En son Kasım 23 te doktorumuza gitmiştik.Yumurta,yoğurt vs.6.ayın sonunda,sebze çorbalarına bu ayın sonunda başlarız dedi.biliyosunuz her doktorun uygulaması ayrı. Aptamile ek olarak elma ve havuç suyuna devam dedi,diğer kontrolümüz Aralık 23 daha zamanımız var kontrole. Bende bu arada boş durmayıp bilgi almak istedim sizlerden :)) bende meyve sularımızı cam rendeden geçirip süzerek hazırlıyorum. Havuç rendesinde kollarım bitap düşüyor ama napalım herşey onlar için.

12/09/2010 09:12:00

hazır paket sütlerden mi?

12/09/2010 10:59:00

merhaba herkese benim kızımda bugün tam 5 aylık oıldu bizde 1 buçuk aylık olduğumuzdan beri mamayla besleniyoruz bu yüzden ek gıdalara başladık yavaş yavaş. ben ilk sebze püresi havuç ve patatesle başladım meyveyide yeni ekledim elma püresi. ilk sebze püresiyle başlama nedenim sebzenin tadı meyveye göre daha tatsız oduğu için kızımı ilk tatsız tatlara:) alıştırmak istedim. çorba yerine püre veriyorum çünkü biraz daha yoğun daha çok vitamin aldığını düşünüyorum ayrıca azıcık zeytinyağı katıyorum diğer durumda kabız oluyor doktorumuzda öyle tavsiye etti. biz yoğurda doktorumuzun tavsiyesiyle 6. ayda başlayacağız ama yoğurdu evde hazırlamayı düşünüyorum. bu arada sanırım aramızda hazır kavanoz mamalardan kullananlar var bende organik olan hipp'ten tercih edebilirim çünkü şuanda mevsiminde olmayan fakat heryerde bulunan sebzeleri bebeklerimize vermenin doğru olmadığını düşünüyorum. mesela kabak heryerde var ama aslında şuan mevsimi değil bunlara çok dikkat etmemiz gerektiğine inanıyorum.
sevgiler:)

12/09/2010 12:09:00

sevde bizde 6.ayda yoğurda başlayacağız doktorumuz öyle dedi.zaten sağlıklı olan katkısız evde hazırlanan yoğurt bu düşüncen değişmesin :)) benimde takıldığım şey hazır paket sütlerden mi yapacağız yoğurdu çünki açıkta satılan sütleri önermiyorlar. 

12/09/2010 12:14:00

simdenaksoy doktorumun bana verdiği listede yoğurdun formül sütle yapılması tavsiye ediliyor ama bunun dışında inek sütünden çok keçi sütünün önerildiğini çoğu yerde okudum. ayrıca ben yoğurt tutturma konusunda becerikli olmadığım için arzum bebbe yoğurt yapma makinesi aldım e-bebek te indirimdeydi biraz erken oldu ama kaçırmak istemedim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...