merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/03/2011 10:55:00

ek gıda işi nasıl gidiyor arkadaşlar. benim pek ii diil. çorba ve yoğurdu bir türlü yediremedim kağana      :(

01/03/2011 11:10:00

ilk birkaç gün kaan yağızda yoğurduda çorbayıda hiç severek yemedi. bende daha sonra yoğurda bir tatlı kaşığı pekmez veya elma püresi katarak yedirmeyi denedim bunu severek yemeye başladı.çorbasını önceden tamamen pütürsüz bırakıyordum yemiyordu. şimdi içinde pütürler bırakıyorum bu şekilde çorbayıda yiyor.bu dönem meşakatli bir dönem. Allah kolaylık versin hepimize.

01/03/2011 14:06:00

bende çorbanın içine pekmez koydum ama yemedi. süt ürünleriyle pekmez karışmaz diye biliyorum birçok yerde peynirle bile karıştırılır yazıyor. hangisi doğru bilmiyorum.

01/03/2011 15:36:00

evt bende bu pekmez işini anlamadım peynire katın deniliyor ama aynı zamanda süt ürünleriyle karışmaz diye biliyoruz arada kaldım:(

01/03/2011 16:35:00

Bugun 6. ay kontrolumuzden geldik... Kilomuz 9, boyumuz 73 cm olmus... yani 400gr ve 3 santim almisizz...Gayet saglikliyiz :) Hala dis yolda.. cikamadi gitti ...
2 asi olduk cok agladik.. hepatit ve diger bitane daha..prevenar adli....

Sormayin ek gida olayini bi menu duzenledi bize..dillere destan....isimiz var...
sabah kahvaltisi : labne 90cc mama pekmez biskuvi karisacak yenecek
10 a dogru meyve puresi (elma armut kiwi muz... azcik murdum erigi)
14 de biraz icine 2*3 kusbasi dana etle karisik sebze puresi (blender)
18 yogurt icine 3-4 tane bebe biskuvi
gece 22 tahil sutlu pirincli muhallebi...
Gece uyanirsa mama yok.. gece yememeyi ogrenmesi gerekiyormus... Biberon olayi kalkti...hersey kasikla....
Offf offff offfff

01/03/2011 19:17:00

kolay gelsin müge bizimde 6. ay kontrolümüz 13 de. bakalım ne dicek dr. bütün öğünler ek gıda olcak sizin o zaman. ette eklenmiş. 22 de pirinçli muhallebiyi nsl verceksin? kağanı ben uyurken besliyorum 22 de. gece beslenmesini kesmek zor olur snrm. Allah kolaylık versin.

01/03/2011 19:18:00

bu arada maşallah demeyi unuttum bebişine.  kocaman MAŞALLAH diyeyim :)))

01/03/2011 19:26:00

yoğurdu evde kendinizmi yapıyorsunuz arkadaşlar? yoksa hazırmı? ben güvenebileceğim bir yer bulamadım süt için.

01/03/2011 20:03:00

Cok tsk ederim :)
22 de yani biraz once ilk muhallebisini (sutlu tahilli gece kasik mamasi) yedi benimki hemde bayila bayila kasikla.. kiziyordu hatta neden yavas veriyorum diye... cok komikti ..hic bir ek gidayi bu kadar istahli yememisti... hosuma da gitti tabii... 30 dk sonra uykuya daldi... su an uyuyor...bakalim kaca kadar tok tutacak...
Evet tamamen ek gida ama yavrum gece uyanirsa vercem 120 cc mama..ne yapayim yani...gitgide azaltirim miktari....
Yogurdu evet kendim yapiyorum... Aldigimiz sut yeni sanirim piyasada pinar organik sut.. 0.5l lik halinde satiliyor.. cok da guzel bir yogurt oluyor...gunluk gece yatmadan mayaliyorum..ertesi gune hazir oluyor boylece... Memnunum...Kaliteli bir sut...kendin tadarsan farki anlarsin..

01/04/2011 08:01:00

Maşallah bebeşinize Müge.. Bu arada benimde adım Müge, bende 76 doğumluyum ve benim de ilk çocuğum.. Bizimde aşı günümüz yarın... Sağlık ocağında 3 aşımız var.. Bi tane ağızdan rota virusu.. Aşı günleri strese giriyorum çok ağlıyor diye..
Cumartesi doktor kontrolümüz var. Bakalım ne diyecek doktorumuz..
Biz daha ek gıdaya başlamadık.. 6 ay anne sütü dedi doktor, sütüm de yetti şükür o yüzden başlamadık..
Bu arada benim kızım hala yüzüstünden sırtüstüne ya da tam tersi dönemiyor.. Sizinkiler ne durumda.. Cumartesi soracam doktora ama bunu da takmıyor değilim..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...