merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/02/2011 07:53:00

bu arada kizlar hep bebeklerin demir eksikliginden bahsediyoruz...sizin kan testleriniz yapildi mi acaba???

03/02/2011 07:56:00

merlin bebeğinin yanında olmadığın sürede bebişin devam sütü alsa ama sen gittiğin yerde öyle böyle elinle falan sağmaya çalışıp akışın durmasını engellesen ve geldiğinde kaldığın yerden devam etsen olmaz mı?tabi bebişin tekrar alırsa memeyi..

03/02/2011 08:17:00

haftasonu yeni bir eve taşınıyoruz,heryer heryerde.akşam evi toplamak için can ı mecburen ananeye yolladık.zaten bütün gün görmüyorum bir de akşam yoktu,sadece uyumak için geldi,sabah ananesinin kucağına atladı işe giderken.çok üzülüyorum ya anneme benden daha düşkün olursa! saçmalıyor muyum yoksa?

03/02/2011 08:25:00

Yeşimcim,
Benim de annem bakıyor oğluma. Bazen diyorum ki acaba anneme daha mı düşkün ... ama sadece ona alıştığı için, onunla daha çok vakit geçirdiği için....
Üstelik annene düşkün olsun bakıcıya veya başka birine düşkün olacağına...
Akşam sen geldiğinde deli gibi çırpınmıyor mu seni gördüğünde, muhakkak ki öyle oluyordur..Özlüyordur seni...
Ne de olsa sen onun annesisin...Kokunu ezberlemiş...Kendimi avutmak için mi bunları yazıyorum bilmiyorum ama annenin yeri başka onlar için gibime geliyor...

03/02/2011 08:33:00

Mügecim,beni anladığını çok iyi biliyorum. Anlaşılmak ve paylaşmak çok güzel.ne de olsa benzer şeyleri yaşıyoruz.Akşam eve geldiğimde kucağıma atlıyor,gülüyor,boynuma sarılır gibi yapıyor,gece uyandığında sadece beni istiyor.Ama ananesini de çok seviyor,tabi annem yediriyor,konuşuyor,altını açıyor.Ama kokumuzu biliyor di mi?İyi ki bakıcı yok da fedakar annelerimiz var di mi?Herkesten kıskanıyoruz bebeklerimizi.

03/02/2011 08:35:00

müge+100 :)) yeşim anne durumu için mügeyle hem fikirim. evin konusunda  taşınırken allah kolaylık versin.

03/02/2011 08:47:00

evet ya yeşim kendimi bazen kötü hissediyorum annemden kıskanıyorum diye ama sonra  mügenin dediği gibi kendimi teselli ediyorum. 

03/02/2011 08:52:00

şimdiye kadar üzerinde durulan noktalar:

-anne sütü anne sütü anne sütü çok önemli kesinlikle inek sütü verilmemeli
-her ek gıdadan sonra ve her istediğinde anne sütü verilmeli çünkü anne sütü yediği besinleri sindirmesini içeriğindeki enzimler sayesinde kolaylaştırıyormuş yani şu sütlü kahve olayı
-pirinç unu faydasız kilodan başka bir şey yapmıyor
-mutlaka tahıllı bir öğün olması gerekiyor
-6-9ay arası sebze püresi yahut çorbasına et tavuk eklenirken 9-12 arası yavaş yavaş tuzsuz salçasız baharatsız ev çorbalarına geçilip onlara tavuk et eklenmeli
-tavuğun butunda demir varmış
-demir elbette damlayla tamamlanabilir ama bunun en doğru yolu gıdalarından almasıymış çorbasına konulan bir köfte büyüklüğündeki et.yumurta sarısı ve sebze çorbası zaten bunu karşılıyormuş
-demir eksikliği zeka geriliğine varan sonuçlar doğurduğu için illede demir dediler 
-kilolu çocuk sağlıklı çocuk anlamına gelmez önemli olan zengin vitamin mineral içeren sağlıklı büyümesine katkı sağlayacak şeyler yedirmek dediler..

03/02/2011 08:54:00

aklıma şimdilik bunlar geldi..ve bunlara dayanarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki burada yazışan bütün anneler bebeklerini çok doğru besliyor ve herşeyin bilincinde..

03/02/2011 08:56:00

Bir de bebe bisküvisini önermediler..Onun yerine 1 dilim ekmek içi dediler..Ben 2 aydır verdim bebe bisküvisi..Doktorum ver demişti..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...