merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/02/2011 09:46:00

çok güzel bir tarif bu çok teşekkürler deneyelim hemen,anne sütü yoksa devam sütü koyarız içine.

03/02/2011 09:47:00

yeşim emzik kullanıyorum eğer mama istiyorsa onu ağzına verdiğimdede ağlamaya devam ediyor.

su  vermeyi denediğimdede 1 yudum çekiyor mama olmadığını anlayınca ağlamaya devam.
 evet dediğin gibi alışkanlık başka birşey değil.

03/02/2011 09:48:00

sağol meltem güzel tarifin için deneyelim.

03/02/2011 09:50:00

- Son beslenme uykusuna yakın olmalı (benimki 22,30 ve direk uyuyor)
- Biberon ile besleyenler gece uyandıgında 120 veriyorsanız mesela (4 ölçek mama) 3 ölçeğe düşürün...sonra 2 sonra 1....bu şekilde su gibi olucak ve tadından dolayı red edicek ve uykuya devam edicek. Uyanırsa sadece su veya gece çayı verilecek
- Kaşık maması ile besleyenler mamayı koyu yapın ve 180 cc yi bulsun ortalama..Yemeye çalıştırın..Bu aydaki bebekler bunu yiyebilmeli ve ortalama 9 kilo bir bebek doyuyor bu ölçekle...
- Her uyandığında beslenmek istediğinden değil de sizin orda olup olmadığınızı hissetmek.. maksat kucağa almadan yatağında pışpışlamak ve güzel sözlerinizle tekrar güvende hissetmesi... Çığlık kopuyorsa mecburen kucak :)
- Bebek genel olarak bu süreci 15 günde atlatıyor....
Yeşimin dediği gibi sadece alışkanlık bunların yaptıkları..ve bebeklerin alışkanlıklarını değiştirmek çok da zor değil...ezber üzerine hareket ediyorlar...(uyku ritüeli gibi)

03/02/2011 09:56:00

müge zaten gece bir kaç kez kalkıyor bazılarını dediğin gibi pışpışlaayarak , yatış yönünü değiştirerek, ağzına emzik vererek en kötü ihtimal kucağa alarak uyutuyorum ama 1 veya 2 kez bu uygulamaların hiçbiri tutmuyor var gücüyle ağlamaya devam. senin dediğin şu ölçü azaltma olayını deneyeyim birde. inşallah o tutar.

03/02/2011 10:06:00

tarif için teşekkürler
simden bizde de aynı,suyu zaten içmiyo,emzikle kucağımda uyusa da yatırır yatırmaz cin kesiliyo eğer yemek istiyosa..akşam 9buçukta 250cc muhallebi içti uyumadan,saat 1 ağladı,daha acıkmış olamaz diye emzikle avutuyorum,yerine yatırıyorum,odadan çıkmadan ağlıyo,yarım saat böyle devam etti,sonunda mamayı yaptım,gece tahıllarıyla koyu,12-20ccde dalınca aldım,2saat sonra uyanınca yine aynısı oldu:(((

03/02/2011 10:08:00

ben de mügenin dedii gibi ölçü azaltmayı deniim bari..bana da sadece alışkanlık gibi geliyo ama nerdeyse bi aydır uğraşıyorum,bigün oluyosa 3gün olmuyo:(((

03/02/2011 10:17:00

yeşim can biberon almıyor suyu nasıl içiriyorsun benimkide biberon almıyor su içmiyor alıştırma bardağıda işe yaramadı.

03/02/2011 11:22:00

arkadaşlar bende size vermiş olduğum linkte ki ücretsiz telefonu ancak bugün arayabildim ilgileniyorlar ve sorularıma cevap verdiler. varsa soracaklarınız arayın derim:))

03/02/2011 11:31:00

m.akifin yanakları bir kaç gündür öbek öbek kırmızı birşey dokundu ama ne bulamıyorum?ara ara hep oluyor zaten sürekli nemli tutmaya çalışıyorum ama olmuyor sanırım egzama yarın doktora götüreceğim bakalım besin alerjisi mi atopik mi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...