merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/02/2011 16:01:00

sağolun arkadaşlar..bende 3.ayımda adet gördüm.ilk aylar gibi asla değil sütüm ek gıdadan sonra azalıyor evet..bu aralarda gündüz bir iki fırt çekip bırakıyor etrafı izliyor vs.uykuda iyi emiyor ama gece beslenmesinide  bıraktırmaya karar verdim bakalım artık..

berenim geçmiş olsun çok can sıkıcı bir durum kaliteli uyuyamıyorlar çıkardıkları seste anneyi üzüyor..ben bebeklerin ağızdan nefes almayı bilmediklerini bu sebeple burunu sürekli açık tutmak gerektiğini duymuştum ama daha küçük bebekler içinde olabilir..benimki ağızdan nefes hiç alamaz

03/02/2011 16:10:00

Sagol mibrim.ben de gece emzirmelerini kesecem artik galiba cogu zaman bi sikintisi olmadigi halde sadece emmek ivin uyaniyor bunu da aliskanli haline getirdi galiba?

03/02/2011 17:04:00

mibrim gecmis olsun..doktora git mutlaka..simdiden verdigin besinlerede dikkat et..arkadaslar..bebekleriniz icin bir beslenme not defteri tututyor musunuz?? ozellikle alerjisi fln varsa bu tip notlar cok yardimci oluyor..minicik bir tavsiye..

ben de aktardan yulaf aldim  bir de arpa..ayni yulaf gibi....aksamlari sutlu yulafli meyveli karisim hazirlayip veriyorum..bazen pekmezli bazen kayisili, kuru uzumlu...bir iki sayfa onceki muhallebi tarifide super...tahillari vermenin tek yolu bu aksam mamalari da degil zaten..bugun babannemden bir tarif aldim. misir unu ve tam bugday ununu karistirip az yagda cevirip corbalara katilmak uzere dolaba kaldiriyormus. iki gun icinde tuketilmek uzere..hem corbalara guzel kivam veriyor, hem tahil ihtiyacini karsiliyor. ayni sekilde yulaf unu da kullanilabilir. 

03/02/2011 18:30:00

merlin biz senin tarifini yapıyorduk mısır unu kavurup mama yapmıştımm sanırım ona alerjisi var ondan sonra yanakları çok kötü oldu..ben çorbalara kıvam içinde kullanırım ara ara tavuk çorbasına falan çok iyi oluyor

03/02/2011 18:37:00

ben amator anne.. ancak ogreniyorum mibrim :)

buradaki paylasimlar cok onemli benim icin

03/02/2011 19:17:00

arkadaşlar bir sorum olacak size: hani her bebeğin bir gece uykusu saati var ya işte hani 9buçukda yatar 10 da yatar diye..benim sıpanın uykusu son kalkış saatiyle alakalı günde iki kere uyuyor ve bu uykular birbuçuk saatte olabiliyor yarım saatte..iş böyle olunca ikinci uykusundan kalkışı 4 olursa  8de uykusu geliyor 5 olursa 9da yatıyor vs.yani son uykusunun kalkış saatine 4 saat ekleyince gece uyku saati oluyor..standart birşeyimiz yok sizce ne yapmalıyım?ya da bir şey yapmalımıyım?

03/02/2011 20:26:00

ben aksamlari asagi yukari ayni saatte yatmasi icin elimden geleni yapiyorum. 18.00 -19.00 arasi mutlaka gece uykusuna yatiyor. oglen uykularindan biri normalden kisa oluyorsa bebisi aksam uykusuna daha erken yatmasin diye biraz oyalamaya calisiyorum ama icimde gidiyor zavallima uykusu varken ayakta tutmaya calistigimda :( ama oglen uykularinda da hergun mumkun oldugunca ayni saatte yatirmaya calisiyorum. boylece belli bir rutine alisiyor, hep ayni saatlerde uykusu gelmeye basliyor.. bu benim uygulamam

senin icin bebegin biraz erken biraz gec yatmasinin bir sakincasi yoksa birak uykusu gelince yatsin...yani her gun ayni saatte yatmasinin sence onemi ne kadar?

03/02/2011 20:30:00

aslında çok önemli değil sadece dışarı çıktığımızda sorun oluyor 9a denk gelirse ya çıkamıyoruz ya apar topar dönüyoruz 11 e denk gelirse evdeysek kendimize zaman kalmıyor dışardaysak ne ala:)yani duruma göre değişiyor sorun bizdeymiş sanırım:))

03/02/2011 20:52:00

Bizim cok gec yatiyor gece11 de malesef.gunduz de bir kere uyuyor 2_2,5 saat.gunduz az uyusa bile gece ayni saati bekliyor tabi mizmizlanarak.kendime ayiracak hic vaktim olmuyor.uykusunuda bi turlu erkene cekemiyorum.sabah da 9 gibi kalkiyor.gece de erken yatarsa sabah 5 de kalkar herhalde:-))

03/03/2011 07:33:00

Berenim aynıyız. Ortalama 22,30-23 arası yatıyor. 22de yatıcak olursa sabat 5,30-6 gibi ayakta canavar ...
Hep aynı saatlerde yatırmaya çalışıyorum...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...