merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/05/2011 10:06:00

Evet böyle bir şey çok uygun..Graco iyi de bir marka....
Düşünücem.. Pusetinde veya salıncağında yedirmek zor oluyor artık....

01/05/2011 11:15:00

gerçekten bu mama sandalyesi hem özellikleri açısından hemde fiyat açısından uygunmuş düşüneyim.

01/05/2011 11:37:00

tam mama sandalyesi düşünürken denk geldi, chicco poly falan oldukça pahalı bu mama sandalyesini bende düşüneceğim. ve şimdi benimde hepinize bir sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim.

kızım meyveyi çok az yiyor sabahta milupa tahıllı kahvaltılık, yumurta vs. yeni başladım. sebze püresi öğlen yiyor mükemmel içine herşeyi katabiliyorum bunda problem yok. yoğurt da tamam onu da saat 4 gibi yiyor. ama bundan sonra hep süt içiyor başka bişey yok muhallebi çok gaz yapıyor veremiyorum yediği zaman uykusunda çok rahatsız oluyor.
soru 1. milupa kahvaltılık kullanmalımıyım kararsızım?
soru 2. saat 4 ten sonra sütle devam etmek doğru mu bu menüyü muhallebi dışında nasıl zenginleştirmeliyim sizce?

01/05/2011 12:14:00

Soru 1/ Ben kullanmadım milupa kahvaltılık ama içeriği çok güzel (inceliyorum marketlerde ürünleri)... kafanı yormak ıstemıyorsan labne pekmez yumurta mama hepsini karıştırmakla ve de sabah erken işe gidiyorsan..kullan pratık olabılır derim...Mümkünse kaşıkla tabii ki. Minik insanın bizim gibi kaşığa alışması gerek....
Soru 2/ 2 gün önce doktora gittiğimde sütü artık iyice bıraktırmalısın dedi..mama biberon bırakıcak yerine muhallebi vericeksin dedi. 2 günden beri uyguluyorum ama gel gör ki benim ki de huzursuz uyuyor... Gaz yaptı. Biraz önce milupanın sütlü pirinçlisini aldım.. biraz sulu yapıcam..akşam bunu denicem...
Ben biberonu sabah veriyorum. sulandırılmış labne pekmez 90cc mama bıskuvı karıştırıp bıberona koyuyorum...tekrar yatıp uyuyor...
Akşam bizim gibi yemeye alıştırsak diyorum yemeklerin sularından...ama doymazlar ki...

01/05/2011 12:34:00

kızlar bu ek gıda işi tam bir muamma, her doktor ayrı söylüyor. benim kendi şahsi fikrim bu ilk aşamada küçük kavonozdaki hazır mamaları yedirmemek. uzun süre dayanmaları için içinde illaki kimyasal maddeler var. yine benim fikrim  mevsimin sebzelerinden çorbasını yapmak, mevsim meyvelerinden püre yapmak, bildiğimiz kişilerden almış olduğumuz ev yapımı dut pekmezi,kendimizin yapmış olduğu ev yapımı yoğurt, ayın 11 inden sonrada kahvaltı olayına başlayacağız peynir ve yumurta sarısı eklenecek besinlerimize. hepimize kolay gelsin.

01/05/2011 12:39:00

Küçük kavanoz yedirmiyoruz, senin bütün dediklerine katılıyorum doktor konusunda,
Bütün yemekleri sanırım tum arkadaşlar dahil buna kendimiz yapıyoruz (çorba-yogurt-meyve püresi), Bir tek işte şu muhallebi işi milupadan..onu da suyla karıştırıyorum içinde besinler daha zengin diye. Pirinç unu ile muhallebi yapmanın çocuga hiç bir faydası yok açıkçası...Sırf bu nedenden dolayı..

Daha iyi bir fikri olan muhallebi veya mama vermek konusunda ?

Bi büyüseler de bizim gibi yeseler ://

01/05/2011 12:56:00

şöyle bir muhallebiye ne dersin müge:)) su ile pirinç ununu pişir, bal kabağı mevsimi bal kabağını haşla bu pişen muhallebinin içine biraz bal kabağı ez ve biraz suyundan ekle birazda aptamil devam sütünden(mamasından)elkle istersen birazda pekmez kat oldukça besleyici derim ben. kal sağlıcakla:))

01/05/2011 13:32:00

Muge ben çalışmıyorum kolaylık olması o yüzden çok önemli değil ama şu senin doktorun biberonu bıraktırma işi benimde kafama takıldı. bende 6. aydan sonra biberonun yavaş yavaş bırakılması gerektığını çünkü süt dişlerde çürüğe neden olabildiğini okumuştum.

http://www.nurturia.com.tr/questions/4b53e400-e828-4530-8395-9e4a018583ba/1/biberon-biraktirma-zamanine-zaman

bu soruyu da geçenlerde özellikle sormuştum ama aldığım cevaplarda kafamı oldukça karıştırdı ve biraz da mantıklı geldi. okuyacağınız linke istinaden söylüyorum kızım sadece uyurken emzikle uyuyor.

ayrıca sütün tamamen bırakılması olayıda kafama takıldı çünkü anne sütü alamıyorlar, inek sütü de 1 yaşından sonra doğal olarak formül süt verilmesi gerekiyor yani bu temel bi ihtiyaç benim bildiğim kadarıyla. hatta günde 500 ml diyorlar ama bana o miktar biraz abartı geliyor daha da az olabilir ama bence verilmeli eğer ki biberonla değilse bardakla. ben kızıma küçük alıştırma bardağı aldım suyumuzu onunla içiyoruz artık gittikçe dökmeden tıkanmadan içmeye alıştı bile.

simden şu pirinç unu olayını bende pek istemiyorum. ayrıca şöyle birşey okumuştum eğer bebeğin kilosu boyu posu iyiyse muhallebi yemese de olabilirmiş.?

01/05/2011 13:46:00

Okudum yazını ve aslında katılmıyor değilim.. Benim inatçı doktor ne derse desin gece kıyameti koparırsa vericem biberonu..hatta milupa 2 var açılmamış evde. 2 geceden beri süt vermiyorum muhallebi yüzünden(22,30da veriyorum).. ılk gece zor oldu mıymıylandı çok.. sabah 6da hazırladığım biberonu havada kaptı... dun gece cok aramadı sütünü.. Bu sabaha yine 6da.. labne pekmez mama karışımını bıberonla verdim. Çok seviyor biberonu üstelik....
Mecbur kalırsam veririm ama beyefendi alışma eğilimine gidiyorsa yardım edicem...

Doktor kalsyumu muhallebiden ve yoğurttan alır dedi o konuda sınır koyma yiyeceği kadar ver dedi...Ama Gece mamasını kes dedi. O yuzden sırf ek gıdalı menü verdi bize...
Asıl senin doktorun ne diyor ?

01/05/2011 13:56:00

benim doktorum geçen ay bana bir liste vermişti
meyve sabah, sebze öğlen, akşam da muhallebi gerisi süt. hatta yoğurt ve kahvaltı olayına bile bi dahaki ay başlarız demişti ama ben artık dayanamadım başladım bana verdiği listeye göre süt hiç bırakılmıyor öyle muhallebiyle doldurmuyor menüyü ama bu ay henüz gitmedim 6. ayın dolmasına 4 gün var. biberonla ilgili de hiç konuşmadık

doğrusu bu konu benimde kafama takıldı. sütsüz sadece muhallebiyle nasıl olur ki ayrıca muhallebi ekstra kilo da aldırıyor eğer bebeğiniz normalse çok zayıf değilse fazla kilolanabilir. benim fikrim bence bunu nurturia annelerine bir sorun genelden, sadece muhallebiyle olabilir mi diye çok merak ettim bende.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...