merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/04/2011 14:55:00

bebe bisküvisini eline verdim onu yemeyeçalışırken 3 kaşık tarhana çorbası içti.dünyalar benim oldu.bunada şükür :))))tabi 3kaşık yiyecek diye ortalık mahvoldu ama olsun..

03/04/2011 15:19:00

allah kolaylık versin efruz,işin bayaa zor,senin stresinden de etkilenir minik,kendinde rahatlamaya çalış bence..

03/04/2011 15:21:00

amin .stres yapmıyım diyorumda olmuyor malesef

03/04/2011 15:31:00

efruz sana sabır diliyorum:( ben bazen kasenin yarısını bıraktığı zaman bile kafama takıyorum yemedi vah vah yapıyorum ama senin şu 3 kaşık sevincin beni kendime getirdi her durumda şükretmeliyiz. hepimizin bebekleri sağlıkla büyür inşallah.

03/04/2011 16:06:00

efruz bozma moralini benimki de çok zor yiyor. 3 yaşık yedi mi tamam. 4.yü asla istemiyor.o da en iyi ihtimalle. bizde çok az kilo almışız bu ay. ama benim doktorum kilosunu iyi buldu. artık biraz tuz atabilirsin dedi, kendi yediklerinden de ver dedi.artık damak tadı gelişiyor, her şeyi beğenmeyebilir dedi.  ben her gün pes etmeden istemese de bir kaç deneme mutlaka yapıyorum. zorlamıyorum.bazen beni şaşırtıyor yiyiveriyor. sinir stres yaptıkça hiç yemiyor bu hınzırlar. denemelere moral bozmadan devam. vücudu kırık olabilir, şu dönem iştahsız olabilir, diş çıkarıyo olabilir, kimbilir ne derdi var yavrumun. üzülme annesi...

03/04/2011 17:07:00

mibrim ve zeliha gecmis olsun..en kisa zamanda iyi olur bebisler umarim..efruz sende sikma canini..Merlin'de ilk başta hicbirsey yemiyordu neredeyse..ama hic zorlamadim..bir kasiksa bir kasik..ikinciye israr etmedim..moralim bozulsada hemen duzelttim 'nasilsa acliktan olen hic bir bebek yok en azindan ulkemizde' diyerek..sanirim sut veriyorsun..o bol bol yetiyor bebislere sen az oldugunu dusunsende..ben su siralar Merlin'i sutten kesiyorum..baktim bu aralar daha bir cok yiyor..4-5 kasik sabahlari kahvaltidan...50 cc formul sut vs gibi..muhim olan kilo almasi degil..saglikli kilo almasi diye bas bas bagirdilar 'Doktorum' programinda gecenlerde...rahatlat kendini..bebegine guven..nasilsa yiyecek yakinda..iyi sanslar

bu arada beinde blog kapanmis..merak edenleriniz olursa sutten kesme hikayemi ve fazlasini www.merlince.wordpress.com  da yazmaya devam ediyorum.

03/04/2011 17:58:00

kafaya takmıyorum desem yalan olur yeterince beslenemiyor diye üzülüyorum ama 2-3 kaşık yese yeter neyapalım elbet yer.bende artık kendi öğünlerimizden deneyeceğim bakalım yiyecekmi???ama yemek yemeyince çok huzursuz uyku yok sürekli ağlıyor .merlin sütten kesmek için erken değilmi???

03/04/2011 18:36:00

benim ki mecburiyetten :((

03/04/2011 19:36:00

Cici anneler ve tatlı bebekler yine döktürmüşsünüz. ben bugun gezmeye gittim. önce ablama daha sonra okuldan bi arkadaşa bebek görmeye.. göreve geri döndüğü için akşam gezmesi olsu biraz... Tabi seniha hiç durmadı mızıl mızıl mızıldandı.. ablam ağzına baktı damakları şişmiş bunun dedi. diş geliyor hem de 2 tane :) ben de o söyleyince farkettim. zelihanın dediği gibi mısır koçanı olmuş ağzımızın içi.. hiç rahat etmedi, ettirmedi :((
benim kızım gemzeyi sevmiyor :(

Bu arada hasta olan bebişlere çook geçmiş olsun..
MEnekşe M.Akif' e atarax mı verdi dr? ne kadar kullanıyorsun? biz de 4. ayımızda uyumadığı için dr vermişti :(( o zamanlar uyusun diye vermiştim. hiç uyumuyordu çok fenaydı :(

merlin bu arada sitendeki merlinin resimlerine bayıldım . saçları çok harika. kızılımsı sanırım hamileyken sonlara doğru hep rüyamda bebeğimi görüyordum ve beyaz tenli kızıl saçlı olarak...

03/04/2011 19:43:00

tesekkurler safiye..kanimizda hem karadenizlilik hem ingilizlik var..kizilligin iki taraftanda gelmesi muhtemel :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...