merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/06/2011 21:03:00

çorbalarına bir gün tavuk bir gün kıyma koyuyorum..balık ayrıca veriyorum elden:)

03/06/2011 21:30:00

arkadaşlar hippin yulaflısını bugun carrefour 'dan aldım. arayanlara duyrulur..
mibrim, m. akif nasıl oldu?
 ben genelde sebze ağırlıklı yapıyorum çorbalarını. şehriyeyi ise sebze çorbasına katıyorum arpa şehriye. az bi blendır yapıyorum tamamen ezlimiyor ama yiyebiliyor. sen yoğurt çorbasını ve tavuk  nasıl yapıyorsun?

03/06/2011 21:41:00

şehriye çorbası(tel şehriye)
yayla çorbası
bulgur çorbası
yeşil vya kırmızı mercimek ç.
sebze ç.
ıspanak yemeği
buğday çorbası
genelde kıyma katıyorum içine tavuk çok nadir.
ayriyeten balık
kurufasulye bile verıyorum  ama suzgecten geçirip(doktor ver dedı)
sulu kofte o da süzgeçten geçirerek.
sebze bulamaçlarını pek sevmıyor benım kızım
doktor artık çatalla ez yedır dedı ama ben yemez dıyorum ben tel suzgeçten geçırıp verıyorum rondo yasak dedı doktor.
SIZLER NASIL VERIYORSUNUZ YEMEKLERINI??

03/06/2011 22:12:00

benimkide sebze çorbası hastası ne şehriyeli çorba ne yayla yemek istemiyor:(( sebzelere pirinç, mercimek, şehriye, bulgur katıyorum tabi et olarak tavuk kıyma vs. böyle gidiyoruz şimdilik.

03/06/2011 22:34:00

Sizlerdemi tel suzgec kullaniyorsunuz yoksa catallami eziyorsunuz?

03/06/2011 23:14:00

ben rondada çekiyorum boğazına takılmasından korkuyorum,elmayı rendeliyorum.ama 1 ay sonra rondada az çekmeyi düşünüyorum ki biraz pütürlü yemeye alışsın.

kaşık mamalarını verirken 5-6 kaşıkta bir su içiriyorum,ağır gelmesin diye. çokmu pimpirikliyim :)

03/06/2011 23:44:00

bazen ögürüyor bende çok korkuyorum.ama labne peynir yada yumurta yerken damağıyla ezerek yiyor.aslında azda olsa pütürlü veriyorum.hayırlısı bakalım.

03/06/2011 23:51:00

hehheehe evet aynen öyle,bazen diyorum ki çocuk bıkmıyormu ağzına bişey sokulup durulmasından.ben bile yoruluyorum minik minik kaşıklarla verilen yemeği verirken.ama değişik bir tadı beğenincede mmmmm yapıyor artık.o zaman sevdiğini anlıyorum çok güzel bir duygu o.

03/07/2011 06:51:00

Merhaba arkadaşlar,

3 gün yokluğumda kaç sayfa yazılmış sayamadım, okuyabildiğim kadarı ile geriye dönüp okudum:)
Menekşe çok geçmiş olsun en fazla bir hafta on gün içerisinde geçecektir.
8 aylık olan tüm kuzular, bu ayda sizden güzel bir gelişim sergilemenizi ,uyumanızı,yemenizi,inci dişlerinizin kolaylıkla çıkarmanısını bekliyoruz. bol gülüşler :))

03/07/2011 07:08:00

menekşe çorba sormuşsun, aklıma gelenleri yazayım

- kıymalı şehriyeli çorba (tel şehriye biraz fazla pişirdiğinde şehriyeler kırılıyor, dediğin uzunluk olayı ortadan kalkıyor)
- yayla çorbası ( üzerine nane yapmadan)
- pirinçli tavuk çorbası
- tarhana çorbası ( 2 çeşit var biri malatya diğeri bursa tarhanası)
- balkabağı çorbası
- sebze çorbası ( bir çorbada 3 - 4 kış sebzesi kullanıyoruz, bunlar kereviz,brokoli,ıspanak,yer elması,patates,havuç,yazdan hazırlanmış domates suyu,pırasa,maydonoz)aklıma gelenler lahana hariç
- mercimek çorbası

kahvaltıda pekmez verebilirsin, kendin evde lor peyniri yapabilirsin, gün kurusu kayısıyı yıkayıp az suda iyice pişirip çatalla ezip (içiinde çok az suyu kalsın) marmelat gibi bunu verebilirsin,
kolay gelsin hemen iyileşsin inşallah:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...