merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/07/2011 07:46:00

fatmakuzey teşekkürler bulabilirsem mutlaka okuyacağım..mibrim geçmiş olsun.çorba çeşitlerini bende yazmak isterdim fakat hiç çorba yemiyor :((((

03/07/2011 07:54:00

Menekşe geçmiş olsun..umarım tez vakit toparlanır...

Çorbalarımız :
- Sebzeli Tarhana
- Kırmızı mercimekli yeşillikli çorba
- Tavuklu şehriyeli sebze corbası
- Etli ıspanakli kerevisli corba

Çocuk tatlı sevmiyor, çorba hastası....

03/07/2011 08:03:00

günaydın arkadaşlar,bizim çorbalarımız:

-sebze çorbası(patates havuç demirbaş.hergün başka sebzelerle çeşitlendiriyorum,karnabahar,brokoli,maydanoz,ıspanak,pırasa,kereviz.kerevizli yaparsam portakal suyuyla pişiriyorum),1kaşık irmik koyuyorum.
-bütün çorbalara et,kıyma yada balık ilave
-yayla çorbası,naneli
-şehriye çorbası(bazen yıldız,bazen tel şehriye)
-tavuklu şehriye,yine naneli
  valla aklıma gelen bunlar..
menekşe m.akif çabucak iyileşir umarım,simdenin dedikleri kahvaltıya güzel öneriler.
herkese güzel bi hafta diliyorum:))

03/07/2011 08:13:00

arkadaşlar dün bi kanalda dr bebişlere vitamin kesinlikle vermeyin ilerde karaciğerde ciddi rahatsızlıklar yapıyor.bebeklere verilecek tek vitamin d vitamini diğerlerini yiyeceklerinden alsın.paresatamol grubu ateş düşürücülerde çok zararlıymış.ateş çıktığında illa 37.5 a düşürmek için 4 er saat arayla vermeyin kontrol altında tutmaya çalışın dedi..

03/07/2011 08:15:00

Bütün bu doktorlar artık anlaşırlarsa çok sevineceğim !!!
Her kafadan bir ses

03/07/2011 08:15:00

herkese teşekkür ederim arkadaşlar..

yoğurt çorbası: 1tatlı kaşığı kadar pirinci ayrı bir yerde haşlıyorum daha sonra 1tatlı kaşığı unu kavurup evde yaptığım yoğurdu suyla karıştırıp unun üzerine ekliyorum(yumurta sarısı koyanda var,ticari yoğurtla yapanda var ev yoğurdu ile özlü olmuyor pek)daha sonra pirinçleri ekliyorum pişiriyorum..kıvam işte size kalmış ben kıvamsız olursa ekmekte koyuyorum..
tavuk çorbası:yine 1tatlı kaşığı un kavurup üzerine tavuk suyu yahut tavuk suyu+su ekliyorum birde tavuklarımızı hepsi pişiyor işte

bu arada koyduğum tavuk yada kıyma önceden pişmiş olarak deep freeze de oluyor zaten çorbanın içinde pişmiyor..
un konusunda çok söylenen var ben bu iki çorbada kıvam için kullanıyorum çok yanlış olmadığını düşünüyorum..
daha kuru fasülye nohut vermedim???

03/07/2011 08:16:00

müge + sonsuz

03/07/2011 08:22:00

nihayet gelebildim arkadaşlar çok yorucu bir haftasonundan sonra ancak yazdıklarınızı okuyabildim,taşınma işini hallettik,tam da can ın dişlerinin çıktığı gün allahım bir gece öncesi tam bir kabustu,saat başı uyandı ve ben yorgunluktan bitmiştim gündüz zaten,babası da gece işteydi,hayalet gibi oldum resmen.
efruz benim doktorum da aynı şeyi düşündüğünden vitamin vermiyoruz,calpol u da sadece bir kere verdim.demir damlası ve d vitaminine devam ediyoruz.hamileyken kilolarca tatlı yedim ama benim oğlum tatlıyı sevmiyor,varsa yoksa çorba.

03/07/2011 09:17:00

hadi hayırlı olsun yeşim darısı başıma şimdiden gözümde büyüyor bu taşınma işi...dişlerinizde inci gibi olsun inşallah..

03/07/2011 09:32:00

teşekkür ederim canım,hani sen un kavuruyorsun ya çorbalara annem biz de öyle yapardık,hem kokulu olur,hem kıvam verir diyor.yapsın bari can kuşa.sebze çorbasını çok seviyor bizimki,henüz o kadar çeşitlendiremedik,ama domatesli şehriye olur tabi,dolapta mis gibi yayla domatesleri var yazdan kalan.herkes tarif yazsa aslında ne iyi olur,mesela Müge nin annesinin sütlaç tarifi çok başarılı Can severek yiyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...