merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/05/2011 14:00:00

sevde şunu söyleyeyim ben hala muhallebi vermiyorum çünki doktor kontrollerimizde boy ve kilo gelişimimiz iyi gidiyor ki doktor buna başlatmadı. ben muge tarif istediği için  bunu yazdım. bizim  besinlerimiz çorba, meyve püresi, yoğurt,devam sütü,tatlandırma amaçlı pekmez,bebe bisküvisi. ayrıca dediğim gibi 11 inden itibaren peynir,yumurta yani kahvaltı başlayacak.hatırladığım kadarıyla mügenin bebeğininde gelişimi iyiydi.  

01/05/2011 14:04:00

doktor kontrolümüz 15ine bu biberon ve muhallebi olayını özellikle soracağım kızlar.

01/05/2011 14:06:00

Tabii canım, gürbüz benimki 9 kilo - 72 cm... üstelik kilo almasını istemiyorum ki ben..kof olmasın yani...
Ama bişi sorcam bu çocuk gece yatmadan 150cc mama - gece 3-4de 150cc mama - sabah 150cc mama alıyordu.
Şimdi yeni menü gece yatmadan 150cc muhallebi - Gece su - sabah da 150cc mama bıskuvı labe karışımı.

Hangisi daha çok kilo aldırır ?
Hangisi daha besleyici ?
ne diyorsunuz ?
ne yapayım ???

01/05/2011 14:16:00

müge valla bu bi uzmanlık sorusu :)) bizim kuzunun maması 110cc ve gece 3,5 - 4 saatte bir yer bu miktarı.

01/05/2011 14:20:00

Mugecim kelin ilacı olsa diyeceğim:) muhallebi gece verilir ve tok tutar o yüzden gece uyanıp yemiyor o kısmı çok güzel sabah zaten normal kahvaltılı mamasını veriyorsun o da güzel. belki gün içinde bir kez daha süt içebilir muhallebi yerine yani gün içinde de muhallebi veriyorsan? benim okuduğum, öğrendiğim kadarıyla muhallebiyi yatmadan verirler tok tutsun diye ama gün içinde vermek için zaten büyüyorlar artık yakında iyice yemek yemeye başlayacaklar. bence kafamıza hiç takmayalım.

01/05/2011 14:24:00

Tamam bu konuyu burada kapatıyorum :)))
(Doktorum erkek, bu deli annelerle uğraşmaktan bıktım der durur) Çok mu takıntılız ne :)))
Kilo alırsa da yürüyünce verir.. ne kadar alır ki.. bu ay sadece 370 gr almış erkekim....

Gün içinde muhallebi yok, sadece gece yatmadan veriyorum ....
Sabah kahvaltı
10 meyve puresı
öğlen corba
akşama doğru yogurt
gece yatmadan muhallebi

Şu anki durum bu.....
Allah hepimize kolaylık versin
Yardımlarınız ve benimle kafa yorduğunuz için çok teşekkür ediyorum hepinize :)
Zaten sizden başka derdimi kimse anlamaz .... Annem bile :)))

01/05/2011 14:31:00

herşey minik kuzularımız için burdaki amaç gelişimlerimizi, yaşadıklarımızı,sorunlarımızı,mutluluklarımızı vb. birlikte paylaşmak kafa yormadık anlayacağın kalalım sağlıcakla:))

01/05/2011 14:34:00

:))) çok haklısın mügecim bizi bizden başka kimse anlamaz şimdi şu muhabbeti dışardan birileri okusa delirmiş bunlar diyebilir. bence menün çok güzel zaten aynı benimkiyle yalnız benim kızıma yoğurttan sonra iki menü daha gerekiyo muhallebi de versem doymuyor o arada bizim bi sütümüz daha var. bir de muhallebiyi hergün vermiyorum gaz derdinden milupanın sütlü pirinçlisi zaten çok gaz yaptı tahıllı gece için olanını veriyorum.
bi de arada içine meyve püresi falanda atıyorum bu da bi fikir;)

01/05/2011 19:49:00

bizim de yarın dr kontrolümüz var. bakalım kaç kg aldık kaç cm uzadık??

01/05/2011 19:51:00

bugun tam 6 aylık olduk.nurturia da pembe kutmuza 6A yazmış :)))) aman da aman darısı başınıza...Hanımlar bir de biberonu bırkatırma filan muhabbeti yapmışsınız. annesini emmeyen bebek nasıl beslenecek sütle o zaman.
bizim drumuz da çok rahat, her şeyden ver yavaş yavaş diyor. ben de akşamları 22.30 gibi pirinç unu maması, milupa tahıllı, herobaby ballı irmikli vs yediriyorum. gündüz de sabah anne sütü, 13 gibi meyve püresi cam rendede ya da kavanozda, 15 gibi sebze çorbası 18 gibi yoğurt yatana kadar ve aralarda da anne sütü. gece uyanınca da anne sütü... bakalım dr ne dicek??? hepinize kolay gelsin..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...