merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/07/2011 19:42:00

Araba koltugu konusu benim de kafama takiliyor. 9 kilo olmadan alamazsiniz dediler ama Ruyanin bacaklari artik anakucagina sigmiyor. Ne yapsam bilemiyorum dr.a soracagim cmt gunu...

Buarada crs gunu kan alinacak Ruyadan kan sayimi istedi dr. Siz de aldirdiniz mi kan? Elin ustunden damardan aliyorlarmis hem de 1 tup! Simdiden uykularim kaciyor cok korkuyorum cok gerginim :(((

03/07/2011 19:54:00

Biz de ana kucagina sigamadigimiz icin aldik ruyanin annesi ama araba koltugu icin minik bizimkiler ve boyun kismi cok rahatsiz biz simdi 8 kiloyuz biraz daha ana kucagina devam.bence de kan alma olayi cok fena

03/07/2011 20:23:00

Hmm chiccoda var sanirim o kolyuklar degil mi? Peki ters takinca yine ayaklar havada kalmiyor mu? Yani sigamama sorunu devam etmiyor mu?

03/07/2011 20:24:00

Buarada kan aldiran yok mu hic? Deneyimlerinizi paylasabilir misiniz?

03/07/2011 21:50:00

rüyanın annesi bebişlerimiz aynı ayda diye paylaşmak istedim.biz 1 ay önce aldırdık,3 saniye sürmedi,deneyimli bir hemşireyse çocuk anlık farkedip çığlığı basana kadar zaten nerdeyse bitiyor hiç korkma annesi,bende korkudan ilk kez olacağı için elim ayağım boşaldı ne yapacağımı bilemedim beni dışarı çıkardılar ama kapıdan kafamı uzatıp baktım ne yapıyorlar oğluma diye.

sağolsun süper yetenekli bir hemşireye denk geldik göz açıp kapattım bitti dedi,şaşırdım bu kadarcıkmıydı dedim..güldü.bide çok az alınıyor sanırım bebeklerden,bizdeki gibi 5-6 saniye sürmüyor

hem iğne çok ince korkma annesi.Allah şifasını versin kuzunun.

03/07/2011 22:11:00

rüyanın annesi 3 kere kan aldırıp bir de serum taktırmış bir anneyim. Sakin olmaktan başka çare yok dua et deneyimli hemşire gelsin ben iki türdende aldım nasibimi:( deneyimli süper hiç farkına bile varmadan alıyor ama acemisini öldüresin geliyor ben bebeğime serum takılırken olay çıkarmıştı
:((( neyse kızım 5 aylıktı o zaman ama kan aldırmak daha kolay zaten kan tüpe kendi kendine akıyor bebeklerde..tek tavsiyem sakin kalabilmek olur zaten o enerjin direk bebeğe de yansıyor.

03/07/2011 22:16:00

biz de sarılık kontrollerinde bir deneyimli bir de acemi hemşire ile muhattap olmuştuk. topuktan alınıyor ya bilurubin için acemi hemşireyi boğasım gelmişti. en sonunda gidip şefine şikayet ettim. ve ağzıma geleni söyledim. ör. dilin çalışacağına elin çalışsın :)))))
hepinizin bebeklerine huzurlu bir uyku diliyorum benimkine de tabii ......

03/08/2011 06:30:00

rüyanın annesi biz 6. ayımıza girdiğimizde drumuz isterseniz kan tahlillerini yapabiliriz demişti bizde yaptırmıştık.Arkadaşların dediği gibi önemli olan kan alan hemşirenin elinin hafifiliği bizim hemşiremiz iyi denk gelmişti Kaan yağızla seve oynaya hiç fark ettirmeden kanını almıştı.ağlamamıştı küçük adam. elinin üzerinden alıyor,çok ince uçlu iğneyi el üstüne sabitliyor ordan tüpe kanı damlıyor. anlayacağın bir zorluğu yok hemşire iyi olduğu sürece,sen sakin ol :)) kolay gelsin.

03/08/2011 07:35:00

Araba koltuğu için biraz daha düşünmek istiyorum.. sanırım havalar güzelleşsin bebiş biraz daha kendini bilsin...sanmıyorum ki arka tarafta bensiz oturmak istesin. Şu anda ana koltuğu olsa da arabada arkada oturuyoruz, o kucağımda çok sakin bir şekilde hayran hayran manzara izliyor...

Kan biz de aldırdık ama bundan 8 ay önce.. 2 tip hemşire var dediğiniz gibi.. Süper hemen bitiren.. diğeri de uğraşan çocuğu sabit tutamayan stres yapan...
Kan sayımı filan istemedi doktor bizden nedense....

Bebekleri 4 dişe ulaşan anneler.... 2 diş çıktıktan sonra uykusuz kalmaya devam ettiniz mi 2 diş daha çıkana kadar.. Rahatladık dedim ama nerde...çocuk çok fena oldu gecelerimiz kabus...

03/08/2011 07:45:00

biz de ööleyiz aynen devam diş bugün de yooook :((
rüyanın annesi benim oğlumdan doğduunun ertesi günü kanlar alınmaya başladı,arkadaşların dediklerine katılıyorum,sakin olmaktan başka senin yapabileceğin bişey yok canım

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...