merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/08/2011 12:22:00

Bizimkiler Izmirli. Ege yöresinde tarhanayı kendileri kuruturlar ev kadınları, hamurunu açıp balkonlarda kurutup. Ailedeki bebeklere özel yapılır acı bibersiz bol yogurtlu ve tuzsuz. Teyzem yaptı bizimkini, Sende Bodrumdasın..Aydın'ınki Muğla'ninki meşhurdur..Ordan getirtmeye çalışsana...

03/08/2011 12:24:00

benimde annem yaptı.bende markette gördüm bebek tarhanasını bence ev yapımı gibisi yok...

03/08/2011 12:34:00

Benim annem de yapıyor bazen tarhanayı mis gibi gerçekten,burda pazarda köylü kadınlar da getiriyor.Ama aslında ben ne buldum arkadaşlar biliyor musunuz nette ordan oraya gezerken www.ipekhanim.com diye bir site var.
Arkadaşlar bebişlere olabildiğince doğal yedirmek istiyoruz malumunuz. Ben bir çiftlik keşfettim. Size de söyleyeyim dedim, belki faydalanmak istersiniz diye düşündüm.

Çiftliğin sahibi Pınar Kaftancığlu. Kendisi 80 döneminde öldürülen gazeteci Ümit Kaftancıoğlu'nun kızı. İstanbul'da yıllarca üst düzey çalıştıktan sonra Nazilli'ye yerleşmiş. Sadece çocuklarını doğal beslemek için kendi arazilerinde birşeyler üretmeye başlamış. Sonra ürettikleri fazla gelince İstanbuldaki dostlarına göndermeye başlamış. Tavsiye eden çok olunca isteyenlere ücret karşılığında da göndermeye başlamış. Derken bu şekilde yayılmaya başlayınca köylü kadınları çalıştırmaya başlamış. Kullandığı tohumlar kesinlikle son dönemde yaygınlaşan hibrit tohumlardan değil. Oradaki köylülerden edindiği eski anadolu tohumları. Asla tarımsal ilaç kullanmıyor. Tarlalar yaylada ve yüksek rakımda olduğundan ürünler böceklenmiyor da zaten. Herşey kokulu taptazecik geliyor. Siparişi verdikten 2 gün sonra elinizde oluyor. Ürünler kargoya verilmeden hemen önce toplanıyor. Kabakların çiçekleri hala üzerindeydi mesela. Ben çok memnun kaldım. Oğlumun hemen hemen bütün yediklerini oradan getirtiyorum. Bana göre fiyatları da çok pahalı değil. Bebişler ne kadar yiyorlar ki zaten. Ayda 30-40 TL ayırdım ben bu işe. Gelen fasulyeyi, kabağı, bezelyeyi vs buzluğa attım. Ordan çorbasına atıveriyorum. Günümüzde en basit patatesin bile nasıl ilaçlı gübrelerde yetiştirildiğini öğrendiğimden beri pazardan aldığım sebzeleri kullanmak içime sinmedi. Tabii herkesin kendi görüşü...

Size internet sitesini vereyim incelersiniz
www.ipekhanim.com . Haftalık listeleri almak için Pınar Hanım'a mail atıp (egetrue@gmail.com) e-mail listesine eklemesini istiyorsunuz o kadar. Sonrasında her pazar güncelenen e-mailin ekindeki excel dosyasında ürünler ve fiyatları mevcut. Oradan bakıp sipariş veriyorsunuz. Parayı sipariş geldikten sonra ödüyorsunuz. Beğenmediğiniz, eksik veya bozuk çıkan ürün varsa parasını istemiyor zaten. İşte böyle. Belki sizlerin de ilgisini çeker diye düşündüm...

03/08/2011 12:37:00

çekti valla,hemen inceliyorum;sağol yeşim

03/08/2011 12:44:00

yukardaki yazıyı izinsiz kopyala yapıştır yapmayı sevmesem de yaptım ama eminim o anne bana kızmaz:) ben mail attım bile ve sabırsızlıkla cevabın gelmesini bekliyorum.bebeklerimiz herşeyin en doğalını,en sağlıklısını yiyebilsinler diye.Pınar Hanım ın hiçbir ticari amaç gütmeyen tavrını ve sitesini çok sevdim,siz arkadaşlarımla paylaşmak istedim.

03/08/2011 12:46:00

ben de çok sevdim :)))
gdolu ürün hormonlu ürün ne yediğimizi yedirdiğimizi bilmiyoruz,kayra doğacak diye ben de pınar hanım gibi yapabilmeyi hayal ederdim;ne güzel ki o gerçekleştirebilmiş..maili egetrueye mi pinarhaniminciftligine mi

03/08/2011 12:49:00

Bayıldım..Keşke böyle bir yerde yaşasak :(((

03/08/2011 12:52:00

ipekhanimciftligi@gmail.com
ben bu adrese attım mail,pekmez,yulaf ve tarhana talep etmeyi düşünüyorum.paylaşırım sizlerle de.

03/08/2011 12:52:00

ipekhanimciftligi@gmail.com
ben bu adrese attım mail,pekmez,yulaf ve tarhana talep etmeyi düşünüyorum.paylaşırım sizlerle de.

03/08/2011 12:53:00

SEVGİLİ YEŞİM ÇOK SAĞOL HEMEN BİR MAİL ATIP ÜRÜN LİSTESİNİ İSTEDİM BİLE.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...