merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/07/2011 00:15:00

herkese merabalar. benim oğluşum da altı aylık oldu bugün çok şükür. bu zamana kadar anne sütü+mama takviyesiyle beslendiğimiz için, hala anne sütü verebilenlere çok özeniyorum :( çünkü oğluşum sadece sabahları 1 dk emiyor o kadar... bu ay için doktorumuz bize ev ödevi verdi. iki sayfa. konusu ek gıdaya geçiş..bakalım oğluşum yeni düzenine ne zaman alışacak...

01/07/2011 07:50:00

Maşallah oğluşuna Safiyeseniha...Nice sağlıklı aylara ...

Angels çorbayı nasıl yapıyorsun...
Bütün sebzeleri rendeledikten sonra bır kaşık pirinç koyuyorsun dimi... fokurdayınca.. yan tarafta bir tatlı kaşığı tarhana sulandır yarım cay bardağının içine.. son fokurdamalarda ekle o yarım bardağı... 10dk daha pişir
Lezzet veriyor çorbaya.... ben öyle alıştırdım. Verdiğim ölçü (tam bir bir bebelac kavanoz 125 cc ölçüsü).

Nacizane tavsiyem : Yoğurt için günlük bakma boşver.. 0,5 litrelik halinde Pınar organik süt satılıyor..onunla yap... ben çok memnunum. Boşver hazırı yapma şansın varsa..içinde katkı maddesi var yoğurt dayansın diye hazırlarda.. Biraz daha büyüsün öyle ver hazırı.. Ilk yoğurdunu el yapımı tatsın ... 

01/07/2011 09:08:00

bende ilk yoğurdumu makinede yaptım dün mükemmel olmuş:)) ayrıca eşim hem pınar organik süt hem de pınar 6-12 ay devam sütü almış ben devam sütüyle yaptım ama organiği mi tercih etsem karar veremedim.

01/07/2011 18:37:00

ben de bugün devam sütüyle yoğurt yaptım bakalım güzel olacak mı daha doğrusu bebiş yiyecek mi??
Noyan'ın annesi Müge, herkes kızıma oğlan diyor erkeğe benziyormus. sen görmeden oğlan dedin. :)))

01/07/2011 18:53:00

merhabalar ben de aranıza yeni katıldım öncelikle bizim doktor bebe bisküvisini önermiyor bende araştırma yaptım hızla fırınlandığı için alkalin adlı kansorojen taşıyomuş.tüm yazılanları okudum bizim menüde sizinkilerle aynı benim oğlum da süt emmeyenlerden bıraktı sanırım sütten kesilecem bu gidişle anlam veremiyorum neden içmiyo sütüm zaten yetersizdi belki de ondan bizde aptamil kullanoyoruz.gece muhallebisini ben göz kararıyla yapıyorum benim bebiş fazla yemez içine aptamil mama ilave ediyorum bazen de elma armut katıyorum.bunun dışında sebze çorbamızı yemediği için ben de kaşık mamalara haşlayıp tel süzgeçten geçirdiğim sebzeyi veriyorum.yoğurdu paket sütle mayalıyorum.havuç suyu içmiyo bizim ki başka meyve vermedim henüz bazı arkadaşlar kivi avakado falan demiş veriliyor mu ?bilmiyorum bizim doktor kahvaltıda peynir yumurta ver dedi iyice haşlanacakmış.et için 7 8 aylıkken ver dedi  mamalarda muhallebi kıvamdan pütürlü ye doğru git dedi ha bi de aptamil broşür gönderdi bana ordada sebze çorbasına mama katın diyor daha rahat alışır katılıyorum bende uyguluyorum

01/07/2011 20:02:00

6. aya giren dünya tatlılarının 6. aylarını kutluyorum :) 
 müge ben çorbaya bir patates bir havuç koyuyorum onlar yumuşayınca bir tatlı kaşığı irmik koyyorum. sonrada tel süzgeçten geirip onu veriyorum. bide senin yaptığın gibi yapıim. fairygirl seninkide ii fikir. öyle böyle alışıcak bakalım. peynir olarak ne veriyosunuz ? 

01/07/2011 20:07:00

Çorbayı benim oğlum en başından beri çok seviyor,tabağını gördüğü an heyecanlanıyor:) sadece mevsim sebzeleriyle bir gün tereyağlı,bir gün zeytinyağlı hazırlıyorum.Avakadoyu dokturumuza danışarak veriyoruz,zaten alerjik reaksiyon ihtimaline karşılık azar azar tattırmıştık.Bebe bisküvisi değil,tam buğday ekmeği vermeyi düşünüyorum ben de.Ama daha kahvaltıya başlamadık.Mümkün olduğu kadar pütürlü gıdalara doğru ilerliyoruz.Can da çok istekli maşallah.Bu arada en iyi diş kayışıyıcımız havuç:)

01/07/2011 21:42:00

peynir olarak pınar beyaz veya içim labne ikiside iyi yeşim bence kahvaltıya başla ne de olsa kalsiyum peynir yedir yumurta vermiyor musun?

01/08/2011 10:07:00

ya arkadaşlar kahvaltı için yumurta,peynir, bisküvi ve mamayı karıştıracakmışız ıııyy ne iğrenç bir karışım. yazık ya... ayrı ayrı versek olmuyo mu :)

01/08/2011 18:42:00

Arkadaşlar, devam sütüyle yoğurt yapmaya çalıştım ama olmadı. denemeyin derim. sadece yoğurt yapmak için almıştım ziyan etmem ama..
BEn daha kahvaltıya başlamadım. Gündüz 13 e kadar anne sütü alıyor. 13 te meyve püresi yediriyorum.. acaba gerekli mi kahvaltı ??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...