merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/08/2011 20:28:00

Bizimde bugün doktor kontrolümüz vardı.. Kahvaltımızda yumurta sarısı,pekmez,ceviz ya da fındık, peynir, bebe bisküvisi karışımı verecez.. Bizim doktor çok önem veriyor kahvaltıya , istersen sende bi sor doktoruna..

01/08/2011 20:36:00

hayır ben daha kahvaltı vermiyorum,doktorumuz sanırım tam 6.ayda başlatacak.ben peynir olarak tuzu alınmış keçi peyniri düşünüyorum ama bakalım doktorumuz ne diyecek.burda labne hakkında okuduklarım beni böyle düşündürdü ama bakalım.bu arada bugün ilk defa yaptığım yoğurt tuttu ama onu da bir heyecanla eşime gösterirken elimden kaydı yere düştü.eşim çok güldü o gülüyor diye Can kuzu da güldü:)sonuç Can yine yoğurt yiyemedi.

01/08/2011 21:56:00

herkese merhaba, benim doktorum henuz kavaltiya baslatmadi. gec mi kaliyoruz acaba ?? meyve puresi ve sebze puresi veriyorum birer ogun sadece.. birde gece aptamilin tahilli mamasindan yedirip uzerinde birazda emzirip uyutuyorum ama yine de gece 2 saatte bir kalkip 3-4 dk emip uyuyor yine, hic deliksiz gece uykusu uyumuyor.. bunun icin ne yapabilirim, onerisi olan varmi arkadaslar?

01/08/2011 21:58:00

Arkadaşlar şu bebe bisküvisi sağlıklı mı sizce? Kimi doktor önermiyor..kimiside sadece onu veriyor...

01/08/2011 22:02:00

Fatmacım inan senin yapabileceğin pek fazla bişey yok..Bize ağlarsa biraz dayanın önerisi verildi..Kimi doktor "bebekler acıkmaz sadece alışkanlık" dedi..Ama benim bebeğim ciddi ciddi acıkıyordu ve ağlaması kesilmiyor ta ki mamasını yiyene kadar..Deliksiz uyku düzenine kendisi geçiyor..Yavaş yavaş uzuyor uykuları..Ara ara kalkmaları kesiliyor..Sana tek önerim mama yedikten sonraki uyanmada emzik ver ve sadece sakin sakin salla ...uyursa ertesi günde aynı şeyi yap..Kendiliğinden o ara uyanmayı iptal ediyor..Sonra yavaş yavaş diğer uyanmalara da aynı denemeyi yapabilirsin..Gece boyu 4 kez uyanıyorsa 3...2...1  gibi düşürebilirsin:) işe yarıyor...

01/08/2011 22:05:00

Bu arada evde yoğurt yapan annelere önerim: KAY keçi sütü ...Süper oluyor..Sakız gibi ve tatlı..İçine pekmez ve meyve gibi tatlandırıcı kullanmadan sade olarak verebilirsiniz.Keçi sütü ayrıca demir emilimini inek sütü gibi azaltmıyor ...Ve anne sütüne çok yakın içeriği:)

01/09/2011 11:59:00

nanelipeti bende dün aldım kay ın sütünü onu kaynatıyomusun yoksa ısıtıpmı yapıyosun. inek yoğurduylamı mayalıyorsun?

01/09/2011 17:06:00

Canım kay keçi aldım ..ilk önce mecburen danone inek yoğurduyla mayaladım..Sonra kendime mayalıyacak kadar yoğurt bıraktım.Onunla mayaladım...Derken saf keçi oldu:) Kaynatmıyorum angel48 sadece ılıtıyorum..

01/09/2011 17:12:00

nanelipeti, ben de yoğurt mayalamaya çalışıyorum. ilk yaptığımda tadı çok güzel oluyor. ertesi gün, o yoğurdu maya olarak kullandığımda yeni yaptığım yoğurt ekşi oluyor. tabi bebiş de yemek istemiyor. bu yüzden her seferinde hazır yoğurtla tekrar mayalıyorum. bunun bir formülü var mı :((

01/09/2011 18:00:00

hımmmm...sütün ısısını iyi ayarlıyorsun dimi? Hazır yoğurtla tutması kolay..Ama kendi yaptığn yoğurtla mayalamaya çalışınca ısısına çok dikkat etmen gerekiyor.Azıcık sıcak oldumu :P ekşiyor.. :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...