merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/15/2011 14:32:00

owl konuyla alakası yok ama can ın odasına ilk aldığım şey owl sticker ıydı.anne,baba,yavru baykuş:)

03/15/2011 15:52:00

bende calisan annelerdenim, haftanin bir gunu sut iznim oldugu icin 3 gun oglumla birlikteyim.. 
calismak mi calismamak mi hangisi dogru bilmiyorum, cok arastirdim, bir suru uzman cok farkli seyler soyluyor.. bazilari ilk uc yil mutlaka cocugunuz ile birlikte olun diyor.. bazilarida 6 aydan sonra calismaya baslamanin cocuga bir zarari olmayacagini yeterki evde oldugunuz surece onunla kaliteli zaman gecirmeyi saglamamiz gerektigini soyluyorlar.. 
bende en sonunda kendi ic sesimi dinlemeye karar verdim 4 ay calismadim ve bu sekilde evde kalip kalamayacagimi test etmeye ve sonra calismanin bana iyi gelecegine ve benim psikolojimin iyi olmasinin Kuzey icinde cok onemli olduguna karar verdim. simdi eve kosarak geliyorum ve kuzey uyuyana kadar sadece onunla ilgileniyorum..  
umarim onun icin dogru olan bir karar vermisimdir ve pişman olmam...
gercekten cok zor bir sorumluluk, ne ekersek onu bicecegiz.. kendini guvende hisseden bir cocuk olmasi icin elimden geleni yapiyorum..

03/15/2011 15:54:00

SEDA, bilgiler icin cok tskler.. sana danisacak cok seyimiz olacak eminim.. aramizda senin gibi uzmanlar olmasi super gercekten.. cok sevindim..  :))

03/15/2011 16:10:00

ben de bu sene ağustos gibi başlayacağım :( bir sene bebeğimle evde geçirmiş olacağım..

03/15/2011 17:00:00

yeşim ben 6 aylıkken almıştım yaramaz topları.çok korkmuştu ara ara denedim hep aynı tepkiyi vermişti.daha bir haftadır seviyor oynuyor :) dip not: 9aylık

ha birde kaçan topları toplamaktan böö geldi:D

03/15/2011 18:39:00

kızlar ben bugün bizimkini ankarada bi prof. götürdük (biz normalde istanbul da yasıyoruz ama anneannemizi ziyarete geldik ankaraya) çok güvendiğim bir doktor. bilgileri veriyorum bu aylarda bebekler 9 ay sendromuna girerlermiş gece uyanmaları bizim dedeiğimiz gibi, tamamen dişten değil annelerini kontrol etmek amaçlıymış artık korkulu kabuslar görmeye başlarlarmış bunun içnde sürekli uyanırlarmış.
her gördüklerini isterler,daha sinirli bi hale gelirlermiş çocuğumu tanıyamıyorum artık dersin bu dönemler de dedi.tıpta bunun bir açıklaması yokmuş dönemsel bir durummmuş.
artık herşeyi yedirebilirsin dedi.(bal,yumurta beyazı,patlıcan ,inek sütü hariç )sizinle sofrada bişeyler yesin dedi.
beyaz etli balıkları tercih edin dedi(somon ton balığı vermeyin dedi)levrek ,çinekop,alabalık,çupra verebilirsin dedi.

yani herşeyi dişe bağlamayalım artık bu hoca çok bilgilidir konusunda ben özellikle her ankaraya gelişimde getiriyorum önceki işimden tanıyorum kendisini .9 ay sendoru yaşıyor bizim ufaklıklar

03/15/2011 18:50:00

berenim bizim yediklerimizi tuzlu salçalı yayebilirlermi dedi dr.ben 1yaşından önce verilmez diye biliyordum da....

03/15/2011 19:19:00

yine konu çok bugün giremedim çünkü kızım hasta oldu arkadaşlar ateş, ses kısıklığı ve burun akıntısı. doktora gittik mevsimsel nezleymiş, gitmişken kan tahlilide yapıldı daha sonuçlar çıkmadı ama ah o kan aldırmak tam bir kabus.

çalışan anne fikirleri bana çok iyi geldi. Çünkü bugün okulda hocam eğer iyi birşeyler yapmak istiyorsam haftada 3-4 tam gün okulda laboratuara girip çalışmamı söyledi. Tam olarak kızımı nasıl bütün gün bırakırım diye bunalımdaydım ki bu yazıları okudum. gerçi hala bunalımdayım:(

berenim çok şaşırdım ya şimdi ben bütün bunlar için 1 yaşına kadar beklemeyi planlayanlardanım.

03/15/2011 19:21:00

bir çocuk ne arabada nede bebek arabasında gezmeyi sevmezmi ooof hiç durmadan ağlıyor neyapıcağım ben önümüz yaz yazında evde oturamam ya aaaayyyy

03/15/2011 19:22:00

geçmiş olsun sevda:((((

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...