merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/16/2011 19:23:00

Offf bende boğulmasından korkuyorum daha cokta eşim ama artık vermek lazım diyosunuz

03/17/2011 05:25:00

Herkese günaydın yine başladık uykusuz uykusuz sizlere sorum var akşam bebişleri nasıl uyutuyosunuz Derin memede uyumaya alıştı ama son bir haftadır 7-8 kez uyanıp meme istiyor doymadı desem bir iki emip bırakıyor ağzında uyumaya devam ne yapıcam şaşırdım çalışıyorum ve çok uykusuz kalıyorum yatağında emzik verip pışpışlıyorum ama mızırdanmaları ağlamaya dönüşüyo bırakıyorum sizler nasıl yapıyosunuz alıştıktan sonra varmı çare hep böylemi gidicez ???

03/17/2011 05:44:00

Bizim kahvaltı menümüzde Mügelerle aynı, fakat ben bulamaç yapmadan ayrı ayrı veriyorum çünki bey efendimiz böyle istiyorlar:)
Eline ekmek veriyorum,elmayı uzunlamasına kesip veriyorum,havuç,dişi için buzdolabında bekletilmiş pırasa,ufak ufak parçalanmış köfteleri önüne bırakıyorum aklıma gelenler tabiki yanından ayrılmamak kaydıyla:))
Tatlı patatesi nerden bulacağız???
Meltem şu omlet olayına bende bu hafta sonu bir giriş yapayım çocuğa değişiklik olsun.
Temmuz , Yeşimin dediği gibi bir kaç bilgiyi  bizime paylaşırsan seviniriz:))

03/17/2011 05:47:00

Müge bildiğin bisküvi tarifi varmı bebeler için, anacım bizim yurt dışında tanıdık yok napalım:))
Arkadaşlar tarifi olan varsa paylaşırmısınız.

03/17/2011 05:53:00

eseny kelin ilacı olsa diyeceğim:) bizimkide kucakta pişpişlenerek uyuyor, gece en az iki kez kalkıyor bizi kontrol ediyor yanına gidiyorum pışpışlıyorum yerinden kaldırmadan yatış yönünü değişiyorum,emziğini veriyorum hala uyumuyor ve sesini yükseltiyorsa kucağıma alıp sallıyorum biraz su veriyorum.
bu dönemlerinde ayrılık endişesi yaşıyorlarmış bebekler bizim sebebimizi ben buna bağlıyorum, diş çıkarma aşamasında ise sebep o da olabilir.

03/17/2011 06:02:00

pekmezli biskuvi (bu tarifi nurturiadan almistim)

10 (tepeleme) yemek kaşığı un (ekmek yapımı için olmayan tam buğday unu bulsam, onunla yapacağım; en son Söke'nin vitaminli unuyla yaptım)
100 gr oda sıcaklığında tereyağı (Sinem'in önerisiyle, 50-75 gr arası falan kullanıyorum ben)
1 çay bardağı üzüm pekmezi
1 yumurta sarısı
1 tutam vanilya tozu
(Hülya'nın tavsiyesiyle) 1 bardak çekilmiş ceviz

- Malzemeleri karıştırın, yoğurun, ve merdaneyle serçe parmak kalınlığında açın.
- Kalıpla kesin
- 170 derece fırında, 15 dakika pişirin. Üstleri pembeleşince tamamdır. Biraz fazla kalsa kavruluyveriyor, dikkat edin...

Afiyet olsun!

NOT: Serçe parmak kalınlığı kritik, daha ince yaparsanız, biraz sert bir bisküvi oluyor ama lezzeti süper!

03/17/2011 06:26:00

Bebeğin sevdiği lezzetler bölümüne ekledim tarifi dün...

Kucakta uyuyor sonra yatagına koyuyorum park yatağın sallanma özelliği var...pışpışlayıp uyutuyorum..ağzında emzik....

03/17/2011 06:45:00

Teşekkürler:)

03/17/2011 06:52:00

kucakta sallanarak uyuyoruz ağzımızda emzikle,sonra kendi yatağına yan yatırıyorum biraz da sırtına pışpış böyleyiz.ama eğer baba uyutacaksa onun omzunda gezerek uyur babası bir ninni uydurmuş onun eşliğinde.

03/17/2011 06:53:00

Yeşim bu kadar benzerlik olamaz ya :D
Bizde yan uyuyoruz :D

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...