merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/21/2011 07:45:00

oh nihayet gelebildim,bizimki ekmek yemeye bayılıyor,eline veriyoruz biz.gözetlemek şartıyla tabi.dün orta boy bir balığı dedesi kereviz ve havuçla pişirmiş nefis bir çorba yapmış,Can bayıldı mmm mmm diye sesler çıkardı yerken.bundan sonra haftada iki defa sabahları balıkçı teknesini bekleyecekler sahilde ve kuzum artık balık yiyecek.

03/21/2011 08:55:00

ben daha baslamadim balik vermeye .. hangi baliklarla basladiniz? ne zaman ve ne kadarla basladiniz tabii ki?

03/21/2011 09:00:00

1 ay oldu başlayalı
hafta 1 : dil fileto (yarım fileto ızgara)

hafta 2 : levrek buğulama (yarım fileto)

hafta 3 : çipura buğulama (yarım fileto)

Dün : mezgit fileto (yarım)

Ilk hafta çorbasını yaptım sevmedi öğürdü, ayrı vermeye başlayınca sevdi ....

Beyaz etli balık tercih et dedi doktor bana. Buğulama yaparken içine soğan zeytinyağ az sarımsakla yapıyorum bazen havuç veya patetes

03/21/2011 09:09:00

mercan yedirdik biz can a,beyaz etli,az kılçıklı mis gibi deniz balığı.soğan,kereviz,havuç,zetinyağı karışımıyla,diğer balıklara da geçicez bakalım yavaş yavaş.acaba deniz ürünlerini ne zaman yemeye başlarlar?

03/21/2011 09:37:00

Arkadaşlar günaydın benim günlerim çok uykusuz lütfen yardım Derin anne sütüyle devam ediyor kilo alımı iyi ama son 10gündür 9-10yatış 2 saat deliksiz uyku sonrasında saat başı nerdeyse uyanıyor sizde durumlar nasıl dişten mi henüz çıkmadı yada ilk aklıma gelen doymuyormu siz nasıl anladınız doymadığını mama versem memeyi unuturmu bide dişi çıkan bebişlerin anneleri uyku düzeni bu kadar mı bozulur bide kafası çok çok terliyor başka bişey olabilirmi doktoruna henüz ulaşamadım sizede bi danışıyım dedim daha önce 9-10yatar 2 ve 5-5,3 olmak üzere iki kez uyanırdı sabah uyuyor desem oda yok 11gibi yarım saat 4-5 gibi 45dk-1saat nooldu bebişime canım çok sıkkın morale ihtiyacım var
Off çok karışık olmuş ama uykusuzluğuma verin

03/21/2011 09:52:00

Biraz sakinleş, endişelenme hepsi geçici bir süreç canım ya...Üzülme lütfen sağlığı yerindemi sen ona bak önce....
Nacizane fikirlerim (doktorun daha iyi bilecektir kesin)
- Diş olayı... Ağzının içine baktın mı..kabarık mı? Diş etleri beyazlamış mı? Dokunmaya izin veriyor mu? Salya da artış var mı? İştah kaybı var mı ateş var mı? Genelde bebeler bu aylarda diş cıkartırlar..ve bu dişler çıkıncaya kadar gece gündüz son derece huzursuz uykusuz olurlar.. Burda çoğumuz çooook şikayetçi olduk çok çektik uykusuzluğu ve hala çekiyoruz..anlamsız ağlamalar ara ara devam etmiyor değil....
ama geçici bir süreç hepsi yoluna giriyor yavaş yavaş ....teselli et kendini hepimiz aynı yoldayız canım.

- Doyup doymadığını anlamak için önce kendi sütün ne kadar çıkıyor bir pompayla çek bakalım..bak miktarına. Sonracıma mamayı hapur hupur bitirıyormu bir deneyeceksin..evetse..o zaman doymuyor...
Ama biliyorsun 8. aydasın ek gıdalar anne sütünün önüne geçmiş olması gerekiyor artık. Çorbalar püreler muallebiler ne durumda? Onlarla doyuyor mu ? Anne sütü artık doyurmak için değil de daha çok bebeğe psikolojik destek gibi bir şey ...gün içinde normal yemekler ile doyuyor olması gerek
Ne yediriyorsun gün içinde bi yazsana (bebeğin kilosu kaç bir de...)

Bebeğinin uyku düzeni daha çok değişecek ltf biraz sabır....

03/21/2011 09:55:00

eseny panik yok öncelikle bence diş geliyor bütün belirtiler bunu gösteriyor.biz de böyleydik saat başı uyanıp çok uykusuz geceler geçirdik.sadece anne sütü mü alıyor yani ek gıda yok mu?açlıktan olduğunu sanmıyorum ama ben diş sıkıntısı.can ın da kafası çok terliyor ama ben bunu birşeye yormadım.bence merak dilecek birşey yok bir geçiş dönemi yaşıyorlar.

03/21/2011 10:08:00

hafta sonu emeklerken düştü uykusuzluktan kendimden çok ona endişeleniyorum ben çalışıyoryum zaten sağıyorum gündüz sütümü 6-7saat arayla iki kez toplamda 400-450cc süt çıkıyor Derinde bunu ben akşam gelene kadar yemek aralarında yiyor
Sabah kahvaltı (bir yumurta sarısı tatlı k.tereyağ bir dilim tam bugdaylı ekmek içi ve yarım kibritkutusu kadar beyaz p.) üzerine 100-150 duruma göre anne sütü öğlen 150-200cc sebze püresi üzerine 100-120cc anne sütü akşam üzeri 100-120 anne sütü maalesef yogurt ve muhallebi kusturuyor zaten 2-3 kasıktan fazlada yemiyor veremiyorum 9nisanda alerji testi
yapılıcak akşam ve sabaha kadarda emzirme 10gün önceye kadar 9-10 yatış 2ve 5-5,3 iki kez emiyordu iki hafta önce 9700kg dı

03/21/2011 10:21:00

2 hafta önce bizimkisi de 9,7 idi.. Maşallah sütün de iyi iştahı da iyi...
Yoğurdu kendin mi yapıyorsun..kusması normal inek sütünü biraz ağır çıkartır..keçi sütünü denedin mi? biskuvvı koyuyormusun yoğurduna...dene istersen tatlı olunca seviyorlar
Muhallebi yani kaşık maması 1001 türlüsü var... tahıllı veya organikler var..onları denedin mi?

03/21/2011 10:34:00

eseny bak burda paylaşacağın soru sorup moral bulacağın bizler varız. Sıkma canını geçicek inşallahh.. Mügecim maşallah ya sende pediatri uzmanı olmuşsun :)) çok beğendim tavsiyelerini.  benim de nacizane tavsiyelerim olacak; gece yatmadan evvel karnını iyice doyur uyanmalarında da aç olmadığını bilirsin. ona göre davranısın. en azında her uynadığında meme vermezsin. İnek sütüyle yapılan yoğurt bizi de kusturuyordu  bir süre vermesim dr a söyledim  keçi sütüyle yap dedi. uzun zamandan beri keçi sütü kullanıyorum her markette var. kay keçi sütü. bizim de allerjik bir yapımız var. Hala çoook gazımız var. Dün gece yine çok fena çığlık çığlığa uynadı 30 dk filan sürekli ağladı. sonra babası uyuttu kucağında :(
benim bebeğim çok ağlayan bir bebekti hala da ağlıyo ama en azından neden ağladığını biliyorsun ve ona göre davranıyorsun. o yüzden iilk aylar psikolojim çok fenaydı. ağlayacak diye evden çıkamaz olmuştk...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...