merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/21/2011 10:39:00

Teşekkür ederim efenim. Ordan burdan şurdan (en çok burdan) okumaktan sizlerden edindiğim tecrübeler yahu...:D

03/21/2011 10:44:00

eseny geçecek inşallah sağlığında bir sıkıntısı olmasın gerisi boş..arkadaşlar güzel tavsiyeler vermiş katılıyorum onlara..

bizde dün gece saat başı kalktık burnu tıkalıydı sabah hapşırık başladı doktorumuzu aradım yönlendirdi bakalım ateş falan olmasında..hapşırınca sümükleri akıyor ben yetişemezsem yalıyor çok tatlı oluyor:D

03/21/2011 10:48:00

Derin tatlıyıda sevmiyor enteresan bir bebiş kahvaltıyı bebe bisküvisiyle verince almıyordu bizde ayrı ayrı ve elle yedirmeye başladık hipp'in bisküvisini eline verdim tadına baktı bana uzatıyo kurabiyem
muhallebide de tahıllı ve sütlü pirinçli denedim ikiside kusturunca korktuk oda bende :(
yoğurdu keçi sütünden deniycem aklıma yazdım ama içine muz bile katsak ki muzu çok seviyor yemiyor kandırmak için önce muz veriyorum hüpletiyor muzlu yogurda kafa yanda ağzını kitliyo böyle işte umarım düzeliriz uykusuzluk çok fena allah yardımcımız olsun

03/21/2011 11:02:00

eseny, müge arkadaşım sana tüm yazabileceklerimi aktarmış müge ile hem fikirim.
Ayrıca söyleyeceğim gece uykusuzluğu için, odanızın sıcaklığı nedir?? çok sıcakta bebelerde huzursuzluğa sebebiyet veriyor. buda sık sık uyanmaya sebep.
Bizim 4 dişimiz çıktı bu dönemlerde uyku düzeni sil baştan oluyor. diş çıktıktan sonra eskiye dönüyor.sebep bu ise diş çıkınca düzene girecek.
kısa sürede düzene girmesi dileği ile.

03/21/2011 11:11:00

eseny ben de arkadaşlara katılıyorum ayrıca yedikleri de gayet ii ben aç olduunu düşünmüyorum..diş olabilir yada şu ayrılık endişesi olabilir..bizde de durum böyle uykular düzensiz ama hala dişte sıfırız..geçecek arkadaşım az sabır...

03/21/2011 11:22:00

biz de 2 saatte bir uyanıyoruz karnı tok ,görünen diş yok onceden de bahsetmiştim 9 ay sendromu galiba.benimki sabaha kadar uyurdu çok nadir kalkardı ama artık değişti valla.gündüz uykularımız bile azaldı artık

03/21/2011 11:33:00

Çoook sağolun kızlar moral oldunuz hepimize bebişlerimize bol uykulu geceler :)
Bide şu tracy hogg kitabını aldım hatalı ebeveyn diye diye iyice morelim bozuldu :(

03/21/2011 12:17:00

ah o tracy:) okudum okudum dedim ben herşeyi yanlış mı yapıyorum moralim çok bozulmuştu,sonra herşeyi doğal akışına bıraktım.ama bazı tavsiyelerini de yabana atmadım tabi.biz hatalı ebeveyn değiliz acemi anneyiz:)

03/21/2011 14:18:00

tracy i okudugumda bende cok fena hissetmistim..bi ara su easy olusturcam diye saatlere o kadar cok takmistim ki, baska bir sey dusunemez olmustum :( o kadar sikmisim ki kendimi bir ara patladim tabii..sonra bebegi dinlemeye onun ihtiyaclarina gore hareket etmeye basladim. bende, bebiste daha bir huzurlu olduk. ama yesimcen'in de dedigi gibi tracy'den yine de cok guzel seyler ogrendim. sanirim en iyi annelik..once bebegini iyi anlayabilmek, sonra da okuduklarini, duyduklarini kendi icinden gelenlerle harmanlayarak bebegin icin en iyisini bulup uygulamak olsa gerek diye dusundum bir an..butun bebislere ve annelere misil misil uykular diliyorum.

03/21/2011 14:27:00

amatöranne saat deyince birşey sormak istiyorum..ben saatlere çok takık durumdayım gün içinde yarım ile bir buçuk saat arası değişen iki uykusu bazen de erken kalkarsa üç uykusu var..gezme şu bu vs işin içine girince gece uykusu geç kaldı yok erken oldu iki uyku arası 4 saat aha bak dışarıda 3 saatten uyudu derken kendimi çok yıprattığımı farkettim düzen oluşturmak adına..

eşim biraz akışına bırakmam gerektiğini söylüyor evet bebeğimin elbetteki ihtiyaçlarına göre saatler değişebiliyor ama işte ne bileyim yemek konusunda da böyleyim iyice sıkıldım pis bir akrep burcu olaraktan hayatım program:) 

bence de biraz rahat olmak gerek evet bebekler kesinlikle düzeni seviyor ama kendi düzenlerinide kendileri oluşturuyorlar aslında 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...