merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/21/2011 15:57:00

tesekkur ederim...ucsun zaman bu 15 gun icin...sonrasinda agir agir gecsin ...bebislerimizle bebekliklerinin tadini doya doya cikaralim diye...

03/21/2011 18:07:00

@mibrim saatler konusunda tamamen aynıyız bendede var o takıntı hatta uyku saati gelip hala dışardaysak ve uyanıp uyanırsa sizin gibi vay halimize. ama ben bu takıntıdan vazgeçemeyeceğim iyiyiz böyle şimdilik.
@müge bende vedalaşmak gerektiğini yeni öğrendim kaçıp gidiyordum senin gibi ve bugün vedalaşırken nurefşan peşime ağladı senin gibi çok kötü oldum. Ama kavuşma anı var ya inanılmaz muhteşem bir duygu en az yarım saat kucağıma bile oturtmamı istemiyor sarılıp kalıyor bana sarmaş dolaş oluyoruz. ama çok zor:((
@mibrim senin için kolay değildir eminim zamanın çabuk geçmesini diliyorum. İyi yolculuklar.

03/21/2011 18:07:00

şu sonuncu @amatoranne olacaktı;)

03/21/2011 18:33:00

bebeği kendi kendine uyuyan anneler hep böyle miydi? neler yaptınız? 

ben ayağımda sallıyorum evet kolayca uyuyor aslında öyle dakikalarca saatlerce sallamam ama gündüz uyuduğunda yarım saatten dikiliyor tekrar sallayınca uykuya dönüyor yani iki iş!!! kendi kendine uyuyan bebek olsa derin uykudan hafif uykuya desteksiz geçebilecek ama olmuyor bazen canıma tak ediyor bazen de salla gitsin diyorum:D
cevaplarınıza  göre bir fikir oluşacak kafamda... 

03/21/2011 20:03:00

Mibrim ben en bastan sallamaya karsi oldugum icin bereni hic sallameadim.benim kizim emerek uyuor geceleri bazen ben evde olmayinca annem yayagina yatirinca donencesine bakarken uyuyakaliyormus.bazen kucagimizda poposuna 2 pispis yapincada uyuyakaliyor ama berenin tercihi emerek uyumak.herhangi bi uyku arkadasida edinemedionunla uyurdu belki ama memeyi birakinca nasil uyuruz bilemiyorum

03/22/2011 05:55:00

berenim biz koliktik sallayarak uyutmak şart oldu annıycan sonra kolik gitti salla babam salla kaldı:(

03/22/2011 06:12:00

Müge , ufaklıklar için çalışıyoruz   diyeceğim ama sabah evden çıkarken onun çırpınmalarına bende üzülüyorum. Arkadaşım evden çıkarken ondan kaçmadan öpe koklaya evden çıkmalıymışız, bize olan güvenini zedelememek için. Bebekle aramızda bir parola olmalıymış evden ayrılırken, ben montumu giyiyorum yanına gidiyorum göbüşünü okşuyorum alnından öpüyorum diyorum ki annecim akşama kadar ben seni sen beni çok özleyeceksin biliyorum ama ben şimdi gideceğim akşam geleceğim. her sabah bu tekrarlanıyor. böyle yaptığımızda da bebek annem beni anlıyor diyormuş.
Çok zor ayrılmak ama şanslıyız annaneler,babanneler bakıyor kuzulara.
Amatöranne senin için ve bebişin için zaman su gibi akıp geçsin inşallah.

03/22/2011 06:32:00

Amatöranne bir an önce bebeğine kavuşman dileğiyle..bizim derdimize bak bir de senin gibi 15 gün bebeğinden ayrı kalana bak....utandım...
Sabah uyanıktı annem biz kaçalım seni görmesin dedi..Yok yok görsün dedim..Tüm şaklabanlığım üstümde..montum çizmelerim giyilmiş neşeli sesle konuştum..ananeyi üzme cici cici mamalarını ye bak akşam gelcem oynucaz cıpcıp (banyo) yapıcaz diye diye burnundan öptüm...Vallah sabah gülüyordu...Çıktım. bekledim kapıda .ağlama sesi yok..şükür dedim..yani içgüdüsel olarak tavsiyelerinizi işledim...umarım uzun vadede de işe yarar :)

03/22/2011 07:05:00

sabahları beni giyinirken makyaj yaparken görüyor Can,bir yere gidiyorum diye biliyor mu bilmiyorum,sonra zil çalıyor dede geliyor,anında dedeye atlanıyor.Can kuzu anne işe gidiyor ama  gelicem tamam mı diyorum gülüyor,şöyle bir bakıyor ama dedenin kucağında zıplayıp kapıya bakılıyor  hemen.eee benimki ağlamıyor? ama işten döndüğümde beni gördüğü an yatana kadar kucağımdan inmiyor ve sürekli sarılıyor:(

03/22/2011 07:07:00

Merlin'in annesi sihirli güçleriyle bebeğin her akşam yanındaymış gibi olsun:) kolaylıklar diliyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...