merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/22/2011 13:46:00

efruz arkadaşlar güzel tavsiyelerde bulunmuş kısa sürede sen de bunalmadan hallolsa ne iyi olacak..şu beslenme uzmanlarını bir arasan yeşimin dediği gibi?

03/22/2011 15:10:00

Bana sordun galiba :)
Kahvaltıda bi tatlı kaşığı tereyağı orta pişmiş bir yumurta sarısıyla karıştırıyorum labneyi ekmekle  yada keçi peynirini minik minik kesiyorum ve bol tahıllı ekmek parçalarıyla to top yapıp veriyorum  arada bende ağzıma atıyorum yada onun tutup bana uzatmasını sağlamaya çalışıyorum çok başarılı olamasakta hoşuna gidiyor bana yedirmek
umarım yer bebişin

03/22/2011 19:15:00

merhabalar benim de 6 temmuzda doğmuş bir oğluşum var henüz bugün girdim nurturia'ya biraz forum cahiliyim yani :P keşke daha önce yapsaymışım dedim umarım yetişirim size ve güzel paylaşımlar olur aramızda :)) hepinizin güzel bebişlerini öpüyorum..sevgiyle kalın  Zeren 

03/22/2011 19:39:00

zeren hoşgeldin aramıza burada güzel paylaşımlar var..birbirimizin deneyimlerinden faydalanıyoruz..faydalı olması dileğiyle..

03/22/2011 20:12:00

zeren hoşgedin aramıza,güzel oluyo valla burda gerçi ben benim canavarus yüzünden bu aralar uzak kaldım.alelacele okuyup çıkıyorum sadece..

merlinin annesi ii yolculuklar,çabucak geçsin zaman sizin için..
efruz valla allah kolaylık versin sana,benimki de bu aralar sapıttı...
ben de düzenci annelerdenim öyleydim yada.mama saatleri uyku saatleri bi düzenimiz vardı ama şimdi sabah uyanması 6buçuk 7lere inince bütün saatler sapıttı,düzen müzen yok..önceden mama yedii saatte uykusu geliyo şimdi.bu yüzden kaşığı sürekli reddediyo,biberonla içip uyumak istiyo..ben de artık türlü şaklabanlıkla zorla yediriyorum,hep biberonla ne veriim ona...
uyku vakitleri ayrı dert...emzii atıyo ağzından sonra basıyo yaygarayı duyanlar sanır ben işkence ediyorum..emzii veriyorum,gözler kayıyo sonra atıyo tekrar sil baştan..2gündür onu her uyutuşumda ağlıyorum.sinirlerim iice bozuldu..akraba falan yokki arada bırakıp bi hava aliim.komşuma bırakıyodum,düşme olayından sonra o da bitti,sporda...

çalışan anneler,ayrı kalmak çok zordur tam olarak anlayamam belki ama inanın evde olmak da çok yıpratıcı..şimdi siz akşamdan akşama ve haftasonları yoğun ilgiden memnunsunuz ama bi düşünsenize gün doyu üstünüze yapışık olduunu bebişinizin,evişleri biyandan onun huysuzlukları bi yandan..şimdi bazı şeyleri tolere ediyo olabilirsiniz ama sürekli olunca insanız sonuçta sabır da zorlanıyo yaniii......

ayy destan gibi oldu ama dolmuşum yaniii,dertleşcek kimse yok bende..allahtan akşamlar varda babayla bırakıp biraz nefes alıyorum.aylar sonra ilk kez dergi ve masal dışında bi kitap okumaya başladım.mutlu olmama gerekir ama altüst oldum.kitap saraybosnada savaş yıllarında toplama kampları falan bi kızın öyküsü..içim sızladı,ağlaya ağlaya okuyorum,tüylerim diken diken olsa da merkla okuyorum...

herkese ii geceler,huzurlu ve uykulu bi gece olur umarım :)))

03/22/2011 20:19:00

Offf Derin doymuyo olabilir diye biberonla anne sutu takviye yaptım ama bu seferde memede uyuyan kızım tok olduğu için memede kalmadı ve uyuyamiyor :(

03/22/2011 20:19:00

Offf Derin doymuyo olabilir diye biberonla anne sutu takviye yaptım ama bu seferde memede uyuyan kızım tok olduğu için memede kalmadı ve uyuyamiyor :(

03/22/2011 20:47:00

merhaba mibrim ve zeliha hoşbuldk :)  ben de düzen konusunda takıkım doğduğumuzdan beri tam bi düzen oluşturuyoruz pat bozuluyo tamam oluruna bırakıyim diyorum bu sefer iyice sarpasarıyo :P

03/22/2011 21:59:00

DZelihaya tamamen katiyorum bebekle surekli evde olmak cok yorucu.yatir kaldir yedir icir...o uyuyuncada evin isi, berenin utusu,mamasi...kitap okumaya bile vakit yok kafami dagitacak hicbisey yok.calisinca en azindan disarida iki insanla muhabbbet edip kafanizi dagitabiliyorsunuz evede bebislerinizi ozlemis olarak geliyorsunuz tamam cok yorucu kabul ediyorum ama bazi seyleride oluruna birakip bebislerle ugrasabilirsiniz.surekli evde olunca sabir belli bi sure sonra tasiyor bazen sonradan cok uzulsemde berene sesimi yukseltebiliyorum ve bu da beni acaba "ben kotu bir annemiyim?" sorusuna yoneltiyor.

Calismak uretmek en guzeli calisan anneler islerinizin kiymetini bilin.ben calisan bir annenin cocuguydum annem herseyi birarada idare ederdi ve benimde herzaman calismamdan yana

03/22/2011 22:07:00

Zelihacım benim önceki hallerim geldi destansı yazını okurken. SEniha 4 5 aylıkken her gece onunla ben de ağlıyordum. ne iğrenç günlerdi bir de doğduğundan itibaren ilk 15 gün. doğumda köprücük kemiği çatlağı olmuş. normal doğumlarda olabililecek bişimiş.biz de çok fazla dr umuzun hastanenin üzerine gitmedik.  ilk 15 günümüz ciyak ciyaktı. annem var ablam var ve bir kaç daha akrabam var burda ama ha deyince gidilmiyor bebekle maması çorbası uykusu vs sorun oluyor.. o zamanlar ben de çook bunalıyordum. şimdi allaha binlerce kez şükürler olsun. en azından uyumadığı zamanlar bille(gece) ciyaklamıyor.
düzen konusunda ben takmayan annelerdenim.. ilk günlerimizde takar gibi yapmıştım ama bırakıyorum oluruna. uyku saatlerinde mümkün olduğunca yerleşim yerlerinden birinde olmayı tercih ediyorum. mesela gezmeye gideceksem yolda uyumasına olanak vermiyorum. götürüp orda uyutuyorum..
amatöranne ben de seneye çalışan bir anne olucam.. kocam niye zengin değil ki lafını çok tuttum :)))
efruz, eseny ve zeliha başta olmak üzere herkesin bebeği tatlı tatlı uyusun, yemeklerini güzel güzel yesin hiç yaramazlık yapmasın.  amin :)) ( çok mu şey istedim)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...