merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/18/2011 13:48:00

Merhaba Anneler ,
Ben de gruba yeni katıldım ve bir süre okumakla geçti sizleri..
bayağı da işime yaradı yazdıklarınız..
Bir sorum olacak sizlere ,
Yavruların çorbalarına neler katıyorsunuz ,  nasıl yapıyorsunuz ve de yasaklı sebzeler var mı mesela?

01/18/2011 13:57:00

Bir soru daha :)
Yavrular 6 ayını doldurduğuna göre artık 6 ay üzeri oyuncakları daha bi dikkatli incelemek lazım diye düşünüyorum , hangi oyuncakları severek kullanıyorsunuz ,  neler hoşuna gdiyor ,
mesela bizde içice keçen kaplardan vardı , pazar günü ortaya çıkardık çok sevdi onları ben üst üste dizdikçe bir heyanlanıyor ki tam ısırmalık :) tut oğlum dedikçe tutuyor ve kaplar devrilince de şaşırıp kalıyor :)

01/18/2011 14:03:00

hoşgeldin btlkrtl( içimden betül kartal mı diye geçti) ben çorbamıza mevsim sebzelerini katıyorum aklıma gelenler patates,havuç,kereviz,ıspanak,brokoli,balkabağı,maydonoz kullanıyorum yasaklılarımız mevsim dışı sebzeler ve gaz yapıcı olduğundan dolayı lahana. çorbalarda pirinç veya tel şehriye kullanıyorum irmik ekstra kilo yüklemesi yapıyormuş dr umuz dedi kullanmıyorum. hafta sonundan itibarende yarı yarıya tavuk suyu ve kaynamış su kullanıyorum. çorbada 3 sebze kullanıyorum genelde, sebzeler piştikten sonra pütürlü kalacak şekilde püre yapıyorum çok az zeytinyağı damlatıyorum.afiyet olsun:))

01/18/2011 14:11:00

Ece'ye geçmiş olsun..
Selam bizim minik baya erkenci demek..3.5 4 aylıkken ilk düşmesini yaşadı o da bizim  yataktan düştü ((( inanılmaz korkmuştum.
Şimdi de emekliyor. ama çok heyecanlı dediğiniz gibi. çığlıklar var bir de tek ses bağırmaya başladı.aaaa  eeeee gibi...
Sebze sorbasına bir çay kaşığı tarhana koydum babanemizin tarhanasından daha çok sevdi.
Arkadaşalr kaç öğün yediriyorsunuz?BEnim dr 5 öğün olsun demişti ama biz hala 3 teyiz :)
Hepinizin bebeklerini mıncırdım...

01/18/2011 14:13:00

Merhaba ,

Biz de oğluşun çorbasına bugün itibariyle 1 adet köfte büyüklüğünde 3 kere çekilmiş kıyma katmaya başladık , tavuk suyunu söylemedi doktorumuz bize...

01/18/2011 14:25:00

iyi hatırlattın safiye bizede doktorumuz ev yapımız tarhanaya başlaya bilirsiniz dedi birde pirinçle yapılmış yayla çorbası eklendi. btlkrtl her doktorun ilerleyişi farklı.

01/18/2011 14:38:00

Tarhana da katıyorum lezzet oluyor. Doktorumuz azcık kuşbaşı dana haşla çorbaya ekle dedi... Yani bizde ete başladık
hepsini blenderden geçiriyoruz. Pütürlü oluyor...Çorbamız bizimde mevsim sebzelerinden sizinki gibi :)
- Kahvaltı
- Meyve püresi / veya meyva muhallebisi
- Sebze çorbası
- Yogurt
- Gece devam sütü
(gece uyanırsa devam sütü)

BU da bizim günlük menümüz :)

Oyuncak konusunda.. müzikli olan herşeye bayılıyor..kitap...telefon..(bebek oyuncakları bunlar)..çıngırak..eliyle sallıyor

01/18/2011 14:39:00

01/18/2011 14:49:00

ben daha tavuk suyu ve et tattırmadım. İnşallah başlayınca sever. yemek istemediğinde ağzını bi kilitliyor ki sormayın açabilene aşkolsun :)
Anne sütü veriyorum ama gece canımdan bezdiriyo :) meme ağzında uyusun istiyo. yanıma da alamıyom artık emzircem diye belim kopuyo.
dun gece devam sütü veridim yine meme istedi. acık verdim sora uyudu çok şükür ama uysusu çok sorunlu gündüz daha derin uyuyo :(

01/18/2011 14:57:00

SAFİYE senin kızın adı sanırım :) Allah bağışlasın çok tatlı, maşallah ona.
Bişi okudum 6 aylık bebişlerin tam karakteri bu ay oluşmaya başlıyormuş ama sinir kontrolleri daha yokmuş. O yüzden çok öfkelenebilip ortalığı yıkabiliyorlarmış... Nedir miniklerinizin karakteri veya ruh hali..
Benim oğlan bazen çok inat ve sinirli oluyor. 2 elini yumruk yapıp bacaklarına veya karnına vuruyor...
EL kaldırıyor annesine kucagımdayken omzuma vuruyor... Döndürmek çevirmek istiyorsam o istemiyorsa vucudunu kasıyor  poposunu kaldırıyor...
işim iş bazen....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...