merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/25/2011 12:56:00

harika tarif ben de deniycem.şimdi birşey sorucam size,annem nefis çorbalar yapıyor can a,tazecik mis gibi hepinizin yaptığı gibi ama çok çeşitli olduğundan sebzeler tabi miktar da fazla oluyor,iki gün içiyor can sonra yazık gerisi çöpe gidiyor.ben de düşündüm neden bunları dondurmayalım diye.üstelik vakumlama yöntemiyle o anki tazeliğini de koruyor.avent in süt saklama poşetleri var elimde bir miktar onları kullanıcam,sonra da tupperware in buzluk için olan kaplarından almıştım onlar da saklamyı düşünüyorum.kemik suyu ve et suyunı buz poşetlerine koymuştuk daha önce onlar zaten hazır.gezmeye giderken ya da yoğun bir günde çok pratik olur diye düşündüm.bir de şöyle birşey buldum.
http://www.pratikanne.com/2006/08/dondurulmu-sebze-ve-meyve-kpleri.html

03/25/2011 13:03:00

Demek ki ne düşünceli eşler var... ah ah ....
Tarife bayıldım : haftasonu muhakkak deneyeceğim...
Evet bizim de çorbalarımız 48 saatlik ama 2-3 bardak sudan yaptığımız için artmıyor hep ölçüsünde yapıyoruz..tutuyor artık..ama kemik suyu bizim de buz poşetlerinde saklı....
dondurmak vitaminlerini yok etmiyorsa neden olmasın derim...

03/25/2011 13:04:00

yeşim doktorum sıcak şekilde kavanozların kapağını sıkıca kapatıp 3gün kullanabilirsin demişti (buzdolabında) burada okudum saklama olayını derin dondurucuda 1 haftaya kadar saklıyorlar tupperın kapları çok mantıklı..

verdiğin linkteki yazılanlar gerçekten pratik!

03/25/2011 13:04:00

Selam arkadaşlar, benim eşimde her şeyden  yedirme taraftarı. ben de artık azar azar veriyorum bizim yedklerimizden tabi çok tatl, acı, ekşi gıdaları vermiyoruz. devamını isteyince de hopp memeye :)))
Bir de bebeklerimiizn marifetlerini yazalım mı..
Buyurun bizimkinin marifetlerini:
Al çırpıyor
Tutunup ayağa kalkıyor
Tutunarak bir kaç adım atıyor (koltuk, beşik)
Daha hızlı emekliyor
Söylenen bir kelimeyi tekrarlıyor (tabi onun dağarcığındaki kelimeler) Bu sıralar sıklıkla nenne diyor :)
Babayı görünce çıldırıyor :))
Beni bir süre görmediğinde (muftaktayken gezmedeyken ) üzerime atlıyor..

Mama sandalyesinde elinde incir, kayısı emiklerken şap şup sesler çıkarıyor..Elinden alınınca bağırıyor ( ama kendisi bırakana kadr almıyorum )
Eline bir oyuncak veriyorum al diyorum, o da ah al al arası bir ses çıkarıyor. ver deyip elimi açıyorum elime bırakıyor oyuncağı :)
Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

03/25/2011 13:05:00

bende kemik suyunu tavuk suyunu buz kalıplarında küplerde donduruyorum gerektikçe küp küp alıyorum

03/25/2011 13:13:00

emeklemiyor 

tutunup ancak dizlerinin üstünde duruyor
ellerinden tutunca adım atıyor
babayı görünce tepki vermiyor:))
yattığı yerden kendi doğrulabiliyor
yerde her iki yönde dönebiliyor
elinden birşey alınınca kızıyor
dede baba nen mem gibi sesler çıkarıyor 
ha bire bıdı bıdı konuşuyor
sinirlenince sinirli konuşuyor resmen sayıyor:)
gel gel yapıyor
tel sarar el çırpma yapamıyor
oturmayı çok seviyor
azıcık yürütsek pufluyor
agresif hareketler yapıyor yumruklarını sıkıp kafasını aşağı indiriyor 
kahkaha aldı başını gidiyor
kollar tavuk gibi hep çırpılıyor

abarttım galiba:D

03/25/2011 13:16:00

ha ha ha tel sarar yapmasın zaten, benimki de çok uğraştım ama tel sararı yaptıramadım çok güzelmiş maşallah Mehmet Akif beye :)))

03/25/2011 13:21:00

:))) çok güldüm Menekşe

- Emeklemiyor, emekleme pozisyonunu sevmiyor
- Yılan gibi sürünüyor yerde ve dönüyor...
- Ayakta tutunamıyor desteksiz ama 2 elimizle tutunca adım atabiliyor
- Atta dede tete bi sürü anlam veremediğim lugatı var
- Evi çığlıklarıyla inletmeye devam ediyor
- Kendini ellerini yumru yapıp karnını vuruyor (agresivite eğilimi) ve güç sergilediği için çok mutlu oluyor....
- Göz kırpmalarımızı taklit ediyor, ses tonlamalarımızı
- Tel sarıyor, avucunu açıp kapatıyor (gel gel sanırım)
- ellerını uzatıyor beni al diye
- Banyo saatinde "cıpcıp" yapıcaz deyince kuduruyor sevinçten
- Uyku saatinde kafasını sağ sol çeviriyor uyut beni diye bir de ee ee ee diyor...
- Herşeyin arkasına saklanıp yan gözle bize bakıyor (beni görüyorlar mı anlamında)
- Sevdiği yemeğe hmmm hmm hmm deyip kaşık gelmeden ağzını kocaman açıyor. Istemiyorsa kilitliyor.
- Oyuncağını alırsan elinde kıyamet kopuyor...

Aklıma gelen bunlar

03/25/2011 13:26:00

Arkadaslar et suyu tavuk suyu gibi seyleri bir haftadan fazla tutmayin buzlukta.bebislerin yemeklerinede etsuyu yerine direkt etin kendisini koyun.mesela 1 yumruk buyuklugunde kiyma atin onu yiyemiyorsa kusbasieti rondodan gecirin atin suyundan cok daha faydalidir.birde yesil sebze koydugunuz corbalari mesela ispanak semizotu brokoli vb.ayni gun icerisinde tuketin buzdobina koyup tekrar isitmayin icerilerinde nitrat miktari artiyor yoksa.

bunlarda benden nacizane mesleki bilgiler

03/25/2011 13:29:00

Tabi yukarida bahsettigim yumruk buyuklugu bebislernizin yumrugu:-))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...