merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/25/2011 13:29:00

tamam berenim sağol..ben etin kendisinide koyuyorum elbette..yalnız 1 yumruk büyüklüğünde kıyma bir öğün değil demi:)

03/25/2011 13:30:00

hahahaha aynı anda yazmışız:)

03/25/2011 13:35:00

berenim etsuyunu sebze çorbasına koyuyoruz biz,etli çorba ayrı o zaman parça et ya da kıyma giriyor işin içine.yeşil sebzeleri dr um da öyle demişti.

03/25/2011 15:20:00

yeşim milupa yı aradım çorba içmiyor zor yiyor diye meyve suyu karıştırıp dene dedi.bakalım bide öyle deneyelim:((

03/25/2011 18:03:00

berenim süper bilgiler için sağol brokoli ıspanak vs. püresi buzlukta dondurulmus olur ama değil mi ben öyle yapıyorum ve çoğunlukla taze yaptığım için onları tüketmem 1-2 haftayı buluyor uzun mu bu süre..? bir de dondurulmuş kıymayı eti nasıl çözüyorsunuz soğuk suya tutuluyormus ama artık miktarda arttı hayatta çözülmüyo mikrodalga kullansak olmaz mı...?

03/25/2011 18:32:00

arkadaşlar benim eşim benden psikopat o konuda çok titiz bazen ben bizim yemeklerden falan tatırıyorum tuzluysa eğer verme diye kızıyor bana:)))) benden öğrendiklerini bana satıyor deli oluyorum bazen;)
ayrıca menekşe kader ortağı olduğumuzu yeni öğrendim:((( herkes annesinin kıymetini bilsin hele ki insanın bebeği olunca annenin yeri bambaşka oluyor bunun eksikliğinin tarifi yok:(((

bu arada sebze dondurma olayı benim içime sinmiyor et dondurmak gibi birşey değil bence en iyisi taze yapmak ben 2 günü geçirmiyorum.

03/25/2011 18:38:00

bu arada meyveli puding tarifi cok güzelmiş yarın deneyeceğim.. :)

03/25/2011 21:21:00

mertlezeren bence dondurmasan daha iyi çünkü pişmiş yemeği tekrar ısıtmak zorunda kalıyorsun. ama genede sen bilirsin.az az yap günlük taze yesin kuzucuk.ben kıymaları minik parçalara ayırıp kullanacağım kadar koyuyorum buzluğa çıkarıp tencerye atıyorum altını biraz açıp 3-4 dk sonra kapatıyorum kıyma tencerenin sıcağıyla 5 dk da eriyor zaten.

03/25/2011 21:37:00

benimki yuttu bugün somonları:)

03/25/2011 21:47:00

merhaba,
menekse ve muge bebislerin halleri cok hos olmus :) bizdede durum;
emekleme yok, yuz ustu yatmaktan nefret ediyor, ayakta durmayi seviyor ziplamak ıstiyor surekli. kollarindan tutunca adim atiyor. bende emekleyen bebeklere bayiliyorum ama ne yazikki kuzey nefret ediyor emeklemekten :)))

bende bir kofte buyuklugunde kıymalari buzluga koyuyorum ve sabah cikartiyorum oglene dogru annem corbasina koyuyor. et suyu yada tavuk suyu hic kullanmadim.
cevizi nasil kahvaltisina ekliyorsunuz arkadaslar? rondodan cok buyuk oluyor, rondodan gecirip elemek mi gerek acaba ..
kuzey hala herseyi bulamac sekilde yiyor, biraz puturlu oldugunda hemen diliyle itmeye basliyor.. acaba gec mi kaliyorum daha taneli yiyecekler verme konusunda ??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...