merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/25/2011 20:55:00

Fatmakuzey iyice cek rondadan bayagi bi dondur un gibi oluyor o zaman.

Bizimkide cok puturlu yemiyor ama ben hic blendir kullanmadim hep tel suzgecten gecirdim simdide cogu seyi catalla ezip vermeye calisiyorum.arada elinle agzina minik parcalari ver peynirle yumurtayla pezmezle daha zamanivar alismaya yavas yavas ama blendir kullanma sakin.

03/25/2011 20:59:00

cok tskler berenim, acikcasi  blender kullaniyorum ama sadece corbada.. cunku kıyma tam ezilmiyor baska turlu.. zaten kıymali corbalari hic sevmiyor :((  catalla deneyecegim.. bilgi icin cok tskler...

03/26/2011 06:41:00

efruz çok mantıklı söyledikleri meyvenin tadıyla daha lezzetli gelebilir çorba,orda hava nasıl?güzelse dışarda yedirmeyi denesene,etrafa bakarken çok güzel yiyorlar.

03/26/2011 07:26:00

evet berenim doğru söylüyorsun ben de zaten çoğunlukla taze yapıyorum ama dolapta yedek bulunsun diye bazen dışarı çıkınca ya da misafir gelince kolay oluyor..eti ben de senin dediğin gibi çözüyorum (buzluktan önce aşağı alıyorum tam çözülmeden ateşe azıcık su koyuyorum) besin değeri açısından problem yok di mi..

03/26/2011 07:51:00

bizde durumlar şöyle;

uzun süre komando sürünmelerinden sonra emeklemeyi nihayet çaktık..evin her tarafını karıştırmaya adadık kendimizi.. ondan önce ayağa kalkıp kenarlara tutuna tutuna yürüyoduk şu sıralar adım sayımız arttı.. ellerinden tutup yürütülmesini cok sevmiyoruz atıyoruz kendimizi..yürüteçle de nihayet yürümeyi öğrendik kendi etrafımızda sallanıp durmuoruz artık..el çırpmıyoruz sallıyoruz ama bunu rasgele ,sanki bilek kaslarını egzersiz yaptırmak amacıyla yapıyoruz sanki.. tel sarar mı bu acaba.. :) bi de bıdır bıdır konuşuyoruz worldün vadaları gibi çok dilliyiz şimdiden.. sadece babasını değil herkesi görünce çok seviniyoruz çığlık atıyoruz kapı çalınca hemen dikkat kesiliyoruz..bi de inanılmaz acıtırcasına ısırıyoruz sanırım bu bizim öpücüğümüz :)

03/26/2011 08:02:00

merhaba arkadaşlar okurken beynim döndü yahu bu ne hız..

ben de taze pişirip yediriyorum.buz poşetinde kemiksuyu hazırladım haftada bi kez çorbasına atıyorum.onun dışında kıyma koyuyorum.
  bizimkinin durumu:
-emekleme tam gaz..
-yürüteçten sıkıldı artık kayra onu yürütüyo:)) elleriyle tutuyo odanın içinde geziyolar birlikte..
-oturmayı hele ki yatmayı durmayı hiç sevmiyoruz
-bişeyler tutunup ayağa kalkıyo
-müzik duyunca hemen popo sallanıyo:))
-biyere sinip bize bakıyo beni görüyolar mı diye baktıımızı görünce kahkahalarla kaçıyo
-elinden alınan yada istediinde verilmeyene acayip kızıyo
-ellerini yumruk yapıp yana açıyo ve bütün yüzü titriyo (şaşkınlıkla ona baktıımı görünce hiiiiiiii diye gülmeye başlıyo)
-ve babayı görünce çıldırıp beni unutuyo
-kendince bi sürü kelimesi var ve çığlık  atmayı seviyo
-oyuncak fülütünü öttürebiliyo,kağıt havlu rulosunda kart sesler çıkartıyo
   amma da olmuş ama taklit etmeyi ve sürekli kendisiyle ilgilenilmesine bayılıyo..

herkese güzel haftasonu diliyorum

03/26/2011 09:53:00

can deniz halleri:
emeklemiyoruz,denemeye bile tenezzül etmiyoruz.
bol bol ayakta duruyoruz koltuğa tutunarak.
hayvanlara deliriyoruz.kuşlara,kedilere,köpeklere saatlerce bakıyoruz.
gel gel yapıyoruz ve söylüyoruz.
oyuncağı elinden alındığında sinir,ağlama,çığlık içindeyiz.
herşeyi ama herşeyi yere atıyoruz sonra arkasından bakıp arıyoruz.
sağa sola tam dönüş var.
yürütülmeyi çok seviyoruz.
cee oyununu saatlerce bıkmadan oynuyoruz

03/26/2011 10:31:00

Nurefşan'da son durum:

artık  profesyonel olarak emekliyor
heryere tutunarak ayağa kalkıyor
koltuk kenarlarında sıralıyor
çekmece karıştırıyor
gel, dur, yapma gibi şeyleri anlıyor
kollarını açıp kucak istiyor
el sallıyor
müzikte sallanarak oynuyor
çenesi çok düşük baba demeye başladı bana da baba diyor:)
bir de ikimizin özel hareketi var:)) ben işaret parmağımı uzatınca o da uzatıyor birleştiriyoruz kahkahayı basıyor:))
bu arada artık parkta salıncağa da biniyor dün ilk kez bindi mest oldu mutluluktan bugün babaya da bu mutluluğu göstermek için tekrar gideceğiz:)
tabi herşey bu kadar güzel gitmiyor çünkü bunca hareket ne kadar dikkat etmeye çalışsakta bol düşmeye neden oluyor:(( kafasını çarptı alnı morarıp şişti ama çabuk geçti, bir de bugün yatağın kenarına çenesini çarptı dili dişlerinin arasına sıkıştı kanadı:( ikisinde de çok ağladı tabi bütün bunlar sırasında ömrümden ömür gitti bunlar yüzünden aşırı korumacı olmaktan korkuyorum..

03/26/2011 12:50:00

Ali Emir kuzusu neler yapar?

-Baba değil, dede diyor :)
-Kesin emeklemez.Yüzüstü durmayı hiç sevmiyor.
-Ayakta durmayı seviyor, bizden tutunarak adım atıyor.
-Hiç kucaktan inmek istemiyor.2 dakka bir yere bırakamıyorum.
-Onun dışında bişeyle ilgilenince mızmızlanmaya başlıyor.
-Lamba,saat, ütü,bilgisayar,kuşlar,pencere,vs.. sorunca onlara bakıyor.Bu çok hoşuna gidiyor.
-eşyaların yere düşmesine kahkaha ile gülüyor.
-Televizyonu hiiiç sallamıyor.
-Uyurken yatakta dört dönüyor..Yatırdığım yerde ve şekilde bulmak imkansız.

03/26/2011 19:58:00

owl siteye üyeyim,oyun halısı kiralamıştım iyi ki de öyle yapıp satın almamışım,hiç durmak istemedi içinde.çok temiz ve özenliler tavsiye ederim.
mutlu haftasonları:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...