merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/26/2011 21:51:00

yeşimcen bende ordan tiny love oyun halısı kiraladım oğluma,4 aylıktı ve hiç sevmedi,sinir oluyordu.ama 2 tane salıncak kiraladık onlara 2 şer ay bindi,uyuturken ve mama yerken rahat ettik.

03/26/2011 21:54:00

bizim oğluş poposunu havaya kadlırmaya çalışıyor,emeklemekten çok arkaya ve yana doğru sürünerek ilerliyor,ayakta durmayı çok seviyor,müzziğe bayılıyor,dün el sallamaya başladı,el çırpmıyor ama ellerini birleştiriyor,elinden birşey almak zor ama dikkatini dağıtmak kolay oluyor.gel gel yapıyor eliyle,mam mam,baba diyor,anne diyor :) çook hoşuma gidiyor.

03/26/2011 22:38:00

Onat neler yapıyor;
Bir bakalım,yavaştan emekliyor,yürüteçle de denemeler iyi gidiyor,hergün ustalaşıyor.Müzik dinlemeyi (özellikle de benden:) çok seviyor.Hışırtılı bez kitabına bayılıyor,ilgilendiği çok oyuncak var ama hiçbirini aldığıma bu kadar mutlu olmadım:)Aba ba,annnne,dabda gibi sesler çıkarıyo.Ne kadar keyifsiz ve çığırtkan olursa olsun,kapıyı gördüğü ve dışarı çıkacağımızı anladığı an susturucusu varmış da basmışsın gibi sesi kesiliyo:)Desteksiz oturuyo ama bi şeye uzanırsa çok komik bi şekilde yan yatıyo.Bi keşif ve yoklama hareketimiz var,herşeye pat pat pat vuruyo.Dişlerine kaşıkla çıt çıt vurulunca kikirdiyo.Bir de insanların çok şaşırdığı bir durumu var,herkese gülücükler atar ve kucağa gider,benim gibi sıcak kanlı mı oğluşum ne:)

03/26/2011 22:40:00

Bu arada meyveli pudingi denedim,yarın daha çok su koyarak yapıcam.Yedi ama öyle daha çok sever sanırım.Ben mutfakta çok kötüyüm yaa:( 

03/26/2011 23:23:00

enes ne yapar
-hala komando gibi sürünmekte emekleme pozisyonu alıyo ayağa kalkma çalışmaları yapıyo
-yürüteciyle her yere ulaşmakta çekmeceler ,çiçekler ,açık dolaplar,kapılar karşısında duramıyo
-sürekli ayakta durmak istiyo yatmaya tahammülü yok,fıldır fıldır dönüyo bana tutunarak ayağa kalkıyo.koltuğun kenarına tutunarak ayakta duruyo.ama kendi kalkamıyo
-hiç bir oyuncağıyla 5 dakka bile oynamıyor.sevilmeye güzel sözler duymaya bayılıyo,sürekli ilgi sürekli ilgi.kendileride ilgi göstermeyi seviyo oyun arasında  bir anneyi yalamaca bir oyun bu sürekli takrar ediyo.
-bi yerde uzun süre duramıyo,biraz korkak herşeyden tırsıyo.
-daha birtane dişimizin ucu anca göründü.
-baba abbaaa bu günde dee de dedi.öpüçük atıyoruz, tükürüğümüzü uzağa fırlatıyoruz:)mimiklerimiz çok kuvvetli.yüzümüz duruma göre herşeyle giriyo.
-yakalamaca oynamaya bayılıyoruz.gelburaya deyince kacacak yer arıyoruz.
-yürütece binince sessizce ciceğin yanına ağır hareketlere çiçege dokunmaya calışıp bir yandan beni izliyor beni görünce cığlıklarla kaçıyor.
-sürekli benimle ouna modundayız.baba işten gelince kahkahalar atıyoruz.bolbol anneye sarılyıoruz.
böylece büyüyoruz.

03/27/2011 07:01:00

Diş demişken,bizimkinin 5 dişi çıktı (ikisi yeni patladı) çok sıkıntılı geçiyo çıkış dönemleri,calgel güzel rahatlatıyo ama illa soğuk,mümkünse metal bi şeyler dişlemek istiyo.Kaç çeşit dişlik denedim hiç birini beğenmedi:(Çok çaresiz kalırsam bir ölçek calpol de veriyorum:(Zormuş çok zor..

03/27/2011 19:31:00

kuzey de emeklemiyor, hatta yuz ustu yatmaktan nefret ediyor, surekli zip zip zipliyor :) emeklemeden yurumeye baslasalar bari, kollarim iflas etmek uzere..

fatima, tipki enes gibi kuzeyde biraz korkak :)) erkek olacaklar bunlar bide :))

03/27/2011 19:54:00

Yeni gelen arkadaşlar enes mert ve onatın annesi hoş geldiniz :))
Bebeklerimizin gelişim aşamaları birbirine çok yakın bebeklerinizin  marfietlerini okurken seniha da öyle yapıyor evet evet aynısı diye söylendim :)) bizimki de yürüteçle gidip bambularıma dokunuyor ve bana bakıyor bir yandan. ellemeye çalışıyor ben bakınca basıyor çığlığı...ayyy .ok tatlılar yaa..
Hepinize iyi bir hafta diliyorum, bebişlerinizi öpüyorum :))

03/27/2011 20:40:00

Hoş bulduk,çok teşekkürler,paylaşmak ve evet aynen böyle demek,ya da bir soruna beraber çözüm bulmak harika:)
 Ben bugün birşey fark ettim ve hem korktumhem üzüldüm.Onat emerek,sallanarak ya da araba,kucak vs gezdirilerek uyuyabilen bi çocuk-tu ama 2 gecedir resmen önce acıklı gözlerle bakıp resmen yalvarıyo,sonra da ağlıyo ama ne ağlama:((Ben de ya yaptığım muhallebii yesin öyle uyusun ya da başka bir hazırlık peşindeydim(banyo gibi).O karşısında beni gördüğü ve emince kavuştuğ huzuru anlatamam..Umarım böyle devam etmez..Memeden keseken napıcaz:(

03/28/2011 07:47:00

ben yokken safayı 200 yapmışsınız :)) işim var bira z onları toparlayıp geliyorum:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...