merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/28/2011 08:57:00

Allah kolaylık versin zeliha kısa zamanda düzelir inşallah..

03/28/2011 08:58:00

ah mibrim benim oğlanda önce gündüz bıraktı,sonra gece almadı ve birkaç gün sonra ne gece ne gündüz aldı.çok üzüldüm,1 hafta emmedi,bir hafta sonra 2 kez daha emdi sonra hiç aldıramadık.çok üzüldüm hatta ağladım ama yapacak şey yoktu,ben sağıp veremiyorum çok zor ve stresli oluyor sağmak.o yüzden 5 ay emdi benim oğlan.

03/28/2011 09:08:00

zeliha şimdiden geçmiş olsun.

03/28/2011 09:12:00

zeliha yavruna geçmiş olsun,inşallah kolayca halledilir problem.

03/28/2011 09:16:00

zelihacım çok geçmiş olsun.

arkadaşlar ben delirmek üzereyim aranızda benim gibi yavrusu 180 derece değişmiş olan var mı? uyku düzeni, yemesi içmesi herşeyi değişti son 1 haftadır gündüz çok az uyuyor gece sürekli uyanıyor, kendi kendine uyuyan bebek tarih oldu offfff ne oldu kızıma bunalımdayım:(

03/28/2011 09:20:00

demek öyle keremin annesi bende sağayım diye düşünüyordum..benim oğlan malum sizinkilerden büyük 10. ayın içinde ve gerçekten herşey allak bullak oldu yemek düzeni uykusu..sürekli agresif haller ve mızmızlık var eskiden mutlu olduğu şeyler mutlu etmiyor artık..geçici bir durummuş 10 ayda görülüyormuş bunlar umarım o geçene kadar benim sütte bitmez çünkü ara ara böyle yapıp alıyordu ama ilk defa bu kadar uzun sürdü:((

03/28/2011 09:41:00

Sevdecim herşeyden çok sana sabır diliyorum...Sınavların bir yandan. diğer yandan bebeğin ....
Bir kaç neden olabilir .... 9, ay sendromu..kaybetme korkusu...benden daha iyi biliyorsundur....kabusların başlangıcı.. Gece veya gündüz uyandığında sakin güleryüzlü mü uyanıyor...asabi ve ağlayarak mı... Analiz etmeye çalıştın mı....
Derdi sancısı yok sanırım...

Sıcak mı odası..ben artık gündüz ve gece altı çıplak yatırıyorum (bezi ve cıtcıtlı badisi oluyor sadece üstü uzun kollu)...fark ediyor çok... Hafif bir örtü bacaklarına (cıplak ayak uyuyor)...
Yatağın yönünü değiştirmeye çalıştın mı...ya da uyku pozisyonunu..
Nurefşan hava alıyor mu... (haftasonu hep sokaktaydık..çok yoruyor temiz hava oksijen dışardaki gürültü...gecelerimiz haftasonu daha rahat hafta içine kıyasla)
Bir de sana tüyo bizim işimize yarıyor zaman zaman. Odasına veya yastığına bir kaç damla ıhlamur yagı kaynar suyun içine...ve kıza uyku öncesi parmak uçlarıyla karın üstü yatır (durursa) boyun omuz omurilik masajı .....

03/28/2011 09:41:00

teşekkürler arkadaşlar

menekşe çabucak geçer umarım..
sevdecim bende geçtiimiz haftalarda aynı şeyleri yaşadım,oğlumu tanıyamıyorum biri onu aldı değiştirdi sanki falan diye söyleniyodum..
bebeklikten çocukluğa doğru geçmenin sıkıntıları mı bunlar acaba,bebek ergenlii falan mı?hemen hepsi aynı zamanlarda değişiyo çünkü..

03/28/2011 09:43:00

Zeliha bu ayda bebek artık tamtamına bir şahıs olduğunu keşfediyormuş..yani anneleyle bir birey olmadığını keşfediyor...ergenlik

03/28/2011 09:48:00

bak şu ergen gerilerinin yaptığı işe...
Zelihacım kayranın huzursuzluğu pipisinden dekaynaklanabilir , ablamın oğlunda da benzer bir problem var arada ağlama krizi tutuyor huysuzluk yakında o da amelyat olacak..
Çok geçmiş olsun minik kayraya...Allah şifa versin..
Sevdecim Allah yardımsın olsun Nurefşan'a nazar da değmiş olabilir...Derdi her neyse Allah şifa versin..
Biz de haftaya 9. ay kontrolüne götğüreceğiz..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...