merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/28/2011 08:57:00

Mügem yine süpersin:))) Zelihacım hatırlıyorum sende dert yanmıştın..

Bu kaygı durumlarını okudum evet herhangi bir sıkıntısı diş vs. yok ondan eminim kesinlikle. Mızmızlanıp ağlayarak uyanıyor ama öyle acı ağlaması değil işte uyandım yanıma gel ağlaması:)) bazen yanına gidip dokununca bile uyumaya devam ediyor, bazen mecburen gece beslenmesi yapıyor kızım depresyona girdi galiba;)

Ama şu sıcak mevzusuna da takıldım ben o konuda hala rahat değilim çorapsız bile yatırmıyorum çocuk sıcaklıyordur haklısın zaten giyinmekten nefret ediyor bir de senin gibi bacakları açıp yatırıyım bu gece bakalım değişiklik olacak mı. Masaj olayı da süpermiş:) evet biraz eve kapanmıştı ama dün babasıyla gezmeye gönderdim ben çıkamadığım için şu işlerimden kurtulayım sokak süpürgesi olacağız kızımla:)

03/28/2011 09:15:00

zeliha öncelikle cok geçmiş olsun emme konusunda yazılarını okurken yine kendimi buldum :) tam herşey yoluna girdi derken pat diye emmeyi bıraktı :( biz ki yapışık ikiz gibiydik ben bu bebeği ilerde nasıl memeden koparıcam diyordum..bu arada 4 aylıkken doktor mama verdi diye doktorunu değiştirmiş bir insanım... ama sonunda çevremden gelen bu çocuk doymuyor(ağladığı ve uyumadığı için) baskılarına dayanamayarak (çünkü nihayetinde annesiniz ve ben çocugumu aç mı bırakıyorum diye bilnçaltınızda bir düşünce oluşuyor) yapmamam gerektiğini cok iyi bildiğim halde ( çünkü kilosu gayet normaldi) mama verme hatasını yaptım 5. ayda ve haliyle memeyi bıraktı mert efendi.. memeyi çok denedim ama sütüm olduğu halde  istemedi..sonra da yakın bir zamana kadar sağarak verdim..bi seferde 120şer 250cc sağardım (aaah ah) tabi sağarak bir yere kadar mama takviyesi devam etti ve en sonunda şu anda sadece mamayız.. :( o yüzden emziren anneler kıymetini bilin en iyi süt sağma bile bbeğinizin güzel ağzı gibi değil..kendimi çok suçladım hala kızıyorum neden daha direnmedim diye ama oldu olan benim üzüldüğüm daha uzun emzirebilecekken bile bile bu süreci kısaltmak oldu ve 1,5-2 yl emziririm diye hep kafamda kurgulamıştım öyle bir hayalkırıklığı yaşadım..

amaan mertoş gayet de sağlıklı diyorum şimdi napalım ucunda ölüm yok ya bizim de emme serüvenimiz böyle olacakmış demek.. herşey istendiği gibi olmuyor zelihacım sen de takma kafana seni çok iyi anlıyorum anne olunca biraz fazla mükemmelliyetçi oluyor insan ve bazen oluruna bırakmak gerçekten iyi geliyor :)  herkese sevgiler güzel anneler

03/28/2011 09:34:00

bu arada mama konusunda tepkili insanları da anlıyorum çünkü çok büyük bir sektör ve büyük paralar dönüyor benim değiştirdiğim doktor bana mert çok iyi emiyor iştahlı dediğim halde biraz daha kilo alabilirdi diyip en iştahsız çocuklara verilen milumil mamasından vermişti yani en tatlı mama!..(tabii ki de ondan almadım) doktorların direk hesaplarına paraların yatırıldığı bir ülkede yaşıyoruz (elbette her doktor değil ama yine de ne acı) o yzden tepkileri de anlıyorum.. ama kullanıyo muyuz mecburen evet süt yoksa azsa ama sütün bırakılmasına neden olabilecek şeyler yapılmasına kim kızmaz.. doktoru dinleseydim mert 1 ay önce emmeyi kesecekmiş şimdi daha iyi görüyorum..

03/28/2011 09:35:00

kesinlikle herşeye biz karar veremiyoruz zerencim çok doğru,onlar bizden daha akıllı çıkıyorlar :)))

03/28/2011 10:09:00

Zerencim benim de sütüm her zaman azdı. ilk aylarda kilo alımı da normal sınırlar içindeydi yani öyle 1 kg 1200 kg aldığı olmamıştı hiç. benim de eşim ağlamasına dayanamarak mama yapardı bir iki derken baktık beni emmiyor biberon istiyor. o zaman kafamıza dank etti.. ne yapıp edip emzirdik.(ilk 1.5 silikon göğüs ucu kullandım) tabi benim annem çok tecrübeli bu konuda allah razı olsun.. her zaman destek oldu. bize kalsa ilk 3 ay ancak emerdi. biraz sabır bir de azim gerek.. süt olsun diye tıkındığım için kilo aldım. ve hala veremedim :(
Her şey onlar için değil mi?
sağlıklı olsunlar da..

03/28/2011 10:36:00

dün gece memeyi çıkarana kadar süre geçti diye bana nasıl trip yaptı biliyor musunuz Can,reddetti emmeyi bağıra bağıra ağladı.babası gezdirdi,yukarı salona çıkardı yok nafile sonra yine bana getirdi.resmen söylendi söylendi sonra emdi.ne şimdi bu! trip yapıyor bana.yerim bak senin tribini dedim:) bana baktı hoop gözler kapandı.

03/28/2011 11:15:00

Offf anca okudum yazıları KDv derken 203'e gelmişiz :)
Uyku durumları bizde hala bozuk ama ben artık takmıyorum benim kızımda böyle diyorum çünki muhallebide denedim takviye anne sütüde değişmedi uyku saatleri bende oluruna bıraktım yani ben onu değil o beni eğitti hehe bu hafta izinliyim bakalım kendi kendine uyumayı öğreticem becerebilirsem

Gelişime gelince Derin 2-3 saniye tay tay duruyor
Tam emekleme şeklinde emekliyor koltuklara yada dizlerimize tutunarak ayağa kalkıyor ellerini yere koyarak popoyu havaya dikiyor görülmeye değer çpk şeker oluyo ısırmalık :)
El çırpıyo,bay bay tel sarar ve el şıklatması benzeri bişiiler yapıyor.
Ağız beziyle yada battaniyesiyle yüzünü saklayıp açıp cee eeee yapıyor
Ağzı açık yanağa değdirip ona göre öpüyor :p
Baba,dede,appa(abla)hade(hadi) diyor (hala anne yok)
Yatarken oturur pozisyona geçiyor.
Her türlü müzikte hatta bazem ezanda bile oynuyor

Of düşününce özledim meleğimi akşam gidince ısırıcam :)

03/28/2011 12:06:00

Zeliha gecmis olsun sana.sevdeyasar biz de tipatip ayniniz seninle benomki ekstradan kucagimdan inmek istemiyor, mama sandalyesine feryat figan agliyor yemegi zorla yediyorum bisekilde oyalayamiyorum.cildirmak uzereyim sirtim agridan kopacak artik.....

03/28/2011 13:00:00

geçmiş olsun zelihacım.
bişey danışmak istiyodum arkadaşlar,şu kavanoz mamaları çok nadir olsada acil dışarı çıkarken alıyorum yanıma oğlumda severek yiyor.üzerinde organik yazsada hiç biri bana inandırıcı gelmiyor.şimdiye kadar çok önemsemedim ama acaba  normaliyle fark varmıdır.siz yediriyormusunuz

03/28/2011 13:00:00

Yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz:))

AHHH arkadaşlar en son perşembe akşamı bırakıp gitmiştim sizi şu anda kaçıncı sayfada kaldığımı bulamadım ben, bu ne hızdır:)) bu günde o kadar yoğundum ki  en son 200 de görmüştüm şimdi olumuş 203:))

Bunun üzerine ben şöyle birşey düşündüm hepimize kolaylık olması açısından 2010 Temmuz Anneleri başlığı altında yeni başlıklar açalım mesela neler mi;

bebeklerimizin sevdiği lezzetler başlığı var ( yeni tarifler buraya yazılmaya devam edilse)
bebeklerimizin sevdiği oyuncaklar
bebeklerimizle oynadığımız oyunlar
bebeklerimizin uyku düzenleri ve uyutma şekilleri
ebeveyinlerin beğendiği ve bebeklerimizin hoşuna giden kitaplar
doktorlarımızın bilgilendirmeleri
bebeklerimiz için kullandığımız ürünler ( bu başlıkta açılmıştı) burdan devam ederiz 

şimdi bu baş ağrımla aklıma gelenler bunlar arkadaşlar fikirlerinizi yazarsanız mutlu mesut olurum:)) ve karar verilen başlıkları yarın açarım , aklınıza gelen başlıklarıda eklersiniz

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...