merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

12/09/2010 12:25:00

evet sevde bende keçi sütünü anne sütünden sonra ki en faydalı süt diye duydum. inek sütü bazı bebeklere alerji yapabiliyormuş.dediğin gibi doktoruna sormakta fayda var bu konuyu.şimdi hemen bende e bebek'e bakayım. zaten yogurt tutturabilirmiyim hiç denemedim.

12/09/2010 12:27:00

Merhaba, bizde 5 ayımızı doldurduk. İşte doktorun bana bu ay için verdiği menü.
Bu arada sütüm 4. aydan beri bittiği için aptamil kullanıyoruz.
Sabah 8 : 150ccl aptamil
Öğlene doğru : Meyve püresi (elma armut muz kiwi + 2 kaşık mama) Blenderden geciyor, bir küçük kavanoz.. şu hazır mama kavanozlardan ama kendim yapıyorum.
16 gibi : Karışık sebze çorbası (evde ne varsa) blenderden artı içine yarım çay bardağı pirinç
18,30 yogurt (şimlik alıştırma) küçük bir kahse içine 3 bebe bisküvi + yardım çay kaşığı pekmez
20 : 120cc aptamil
24: 150 aptamil
gece 4 : 120cc ya da 150 cc aptamil

Siz nasıl besliyorsunuz ?

12/09/2010 12:48:00

simdenaksoy ben geçen hafta mağazasından almıştım ama sitesinde de aynı kampanya var mı bilemiyorum Muge1976 bende
sabah 8'de süt
saat 10'da meyve püresi
saat 12'de sebze püresi
ikindi civarı yoğurt
akşam 18 civarı muhallebi
ve yine yatarken süt şeklinde planlıyorum.
şuan hepsi oturmadı yavaş yavaş yapıyorum çünkü ilk etapta meyve sebze ve muhallebiyi azar azarda olsa verdim ve bebeğim 3 gün kabızlık yaşadı o yüzden temkinliyim ayrıca kıvamları koyu yapmamanızı öneririm o da kabızlığı tetikliyormuş ben hafif sıvı kıvamlı püre şeklinde veriyorum. bu arada sebze püresini hazırlarkende yine sebzeyi haşladığım suyla fomül mama yaparak içine katıp ayarlıyorum kıvamı.

12/09/2010 12:56:00

sevde şimdi e bebek sitesine baktım 50 tl yazıyor. herhangi bir indirim ibaresi yok. mağazasında ne kadardı? bu beslenme ipuçları için hepinize teşekkür ederim.benden başka herkesin ek gıdalara başladığını öğrenmiş oldum.bunun üzerine telaşlandım doktorumuzu şimdi aradım napmalıyım diye sormak için ama tlfsi kapalıydı.ulaşıp bilgi aldığımda sizlerle paylaşacağım. 

12/09/2010 12:58:00

müge1976 sende düzeni oturtmuşsun. biraz önce yazdığım gibi ilk fırsatta doktorumuza ulaşıp listemizi alınca bende sizlere yazacağım.

12/09/2010 13:21:00

merhabalar..simdenaksoy bence telaş etmene gerek yok..doktorun bebeğin kilosuna ve gelişimine göre aylık kontrolünde seni yönlendirecektir mutlaka..zira 5 gün önce doktor kontrolümüz vardı..ek gıdayı özellikle sordum çünkü ben çalışıyorum gün içinde sağdığım sütler benim obur tavşana yetmediğinden bir öğün mama takviyesi yapıyoruz biz de..anne sütü+mama sadece dedi..nasılsa hayat boyu yiyecekler elmaları kabakları;)

12/09/2010 13:29:00

sedademirez annelik iç güdüsü heralde aman çocuğuma yanlışmı bakıyorum dedim bir an :))

12/09/2010 13:38:00

:))

12/09/2010 13:58:00

simden evet doğru 50 TL normalde heryerde 70 liranın üzerinde bi fiyatı var ayrıca ek gıda için elbetteki acele etmeye gerek yok zaten sende hiç geç kalmadın sıkıntı yapma bunun için hele ki anne sütü alan bebekler için herşey yolundaysa 6. aydan sonra başlamak tabiki daha iyi keşke bende anne sütü verebilseydim ama benim bebeğim sadece formül sütle beslendiği için 4. aydan itibaren başlamamız uygun görüldü. bu hem bebeğin kilosuyla hem de anne sütü alıp almamasıyla ilgili bi durum aksi durumda bebeğin anne sütünden maksimum düzeyde faydalanması için ek gıdaya ne kadar geç başlansa o kadar iyi.

12/09/2010 14:07:00

ah sevdeyasar  hiç sorma bende ne yaptıysam sütüm hep azdı.bizede doktorumuz doğumunu ilk ayında mama başlattı çünki bebeğim 3560 dan 3000 e düşmüştü.şu aralarda tamamen bitmek üzere sütüm.bu konuda bende yaralıyım anlayacağın cocuğumu gönlümce sütümlee besleyemedim :(( şu yoğurt makinasınada hemen bi el atayım fiyatı artmadan.sağoll.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...