merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/30/2011 07:01:00

ha birde zeliha öyle kuru kuru aspiratörü kullanmaya kalkışırsak elbette bebelerimizin canı çok yanacaktır ama önce sprey püskürtüp sonra aspire edersek zaten yumuşak olduğu için canı yanmayacaktır nitekim öyle yapıyoruz..(canı yansa tepki verir herhalde öyle gözümün içine bakar durur hayretle:D )

03/30/2011 07:38:00

allah allah biz kuru olarak da kullaanıyoruz aspiratörü ama kuzunun hiç canının yandığını görmedim,aksine hiç kıpırdaman durur anlar ne yaptığımızı,tırnaklarını keserken ve kulaklarını temizlerken de çok ciddi duru hiç zorluk çıkarmaz cancanım.
otacı nın buğusan ı eczanede mi satılıyor menekşe?

03/30/2011 07:40:00

evet eczanede de var aktarlarda da

03/30/2011 08:27:00

http://www.nurturia.com.tr/questions/15b85de3-5291-41cb-8e53-9eb50108c56a/1/gece-uykularini-nasil-uzatabiliriz

nobility adlı şahıs milupa mamalarının çocukları sersem ruhsuz tembel yaptığını yazmış mamaya çok karşıymış..anlamıyorum süt yoksa yoktur ne yapalım hiç emmeyen bebekler var doğar doğmaz pirinç unu mu verelim? böyle yazılar beni çok üzüyor

Ynt: merhaba temmuz 2010 annelek ve ri

03/30/2011 08:27:00

mibrim takdir ettim burun temizliğini  :) ben tonimeri ilk defa duydum serum fizyolojik ve sterimar kullanıyorum otribebe öncesi sonrasnda bşey yapmıyordum.. kalorifer üstündeki suya da arada buğuseptil damlatıyorum.. simdi senin dediklerini de derhal uygulayacağım :) eskiye göre kalorifer daha çok açılıyor sanırım bebek olunca..  gerçi artık havalar düzeliyor ama kesinlikle hastalanmalarının önüne geçiyor rahat nefes alıyorlar 

03/30/2011 08:29:00

walla bizimki hiçbirinde rahat değil yeşim cok sanslısın.. 

03/30/2011 08:35:00

hiçte bile benim bebeğim bebelac (o da aynı firmanın maması diye biliyorum)  kullanıyo aptamil gaz yapıyo çünkü o kadar hareketli ki boşver canım her denilene takılma ayrıca her bebek/anne farklı ve özeldir :) dolyısıyla beslenmeleri süt durumları ve uykuları da..

03/30/2011 08:58:00

Herkese merhaba ; 
SEDAcim (berenim) sana bisi sormak istiyorum (uzmanlik alanindan:)
- elbette bu konuda bilgisi olanlar varsa ve bilgilerini paylasabilirse cok sevinirim-
mulipa'nin gece mamalarinin ve kahvalti mamalarinin icinde GLUTEN icerir diyor.
Gluten bebekler icin zararli bir maddemidir ? yada ne gibi bir etkisi vardır ?

03/30/2011 09:08:00

Can sıcak odada asla uyumuyor,hiç sevmiyor sıcağı radyatörünü kaldırdık artık.yaz gelse sere serpe olsa artık bebeklerimiz.ama eğer geçen yaz gibi olursa havalar bakalım sıcakta nasıl uyuycak kuzu feciydi çünkü bodrum.doğum yaptığım gün dışarısı 45 dereceyi görmüştü!

03/30/2011 09:15:00

Aynı dertten muzdaribiz.. bu sıcaklar fena oluyor bebekler üzerinde ...Istanbul'daki nem oranından bahsetmiyorum bile. Yeşim bol bol denize sok Cancan'ı ....

Ben her akşam kaloriferin üstüne ıslak bez koyuyorum. Odamızın kapısını kapatmıyorum...
Gece yatmadan penceresini açıyorum hava alsın diye.. Uyumasına yakın kapatıyorum..böylece oda serin kalıyor ....

Mama konusunda atıp tutanlar her zaman olucaktır. Olsun varsın konuşsunlar..ağızları torba değil ki... Pirinç unu ile büyüyen bebekler var.. hiç de gerizekali filan değiller....Bizim jenerasyon yine şanslı bebeler diyorum.. Avrupa'Nın en iyi mamaları piyasada ....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...