merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

03/31/2011 08:06:00

dün gecemiz çok zor geçti bizim,hep ağlayarak uyandı ve hep kolları havada bana uzanmış şekilde buldum,çok uykusuzum.bence işe gitmek bebeklerimiz büyüdükçe daha zor olmaya başladı:(

03/31/2011 08:10:00

Yeşim bi haftayı göz önüne alırsak herhalde sadece 2 gece iyi uyuyorum diyebilirim (o da en iyi gece 2 ya da 3 kez uyanarak)
Dün gece zordu bizim için de ... Saat 4,30da uyandı.. ne mızmız ne bişi maksat oynamak.. aramızda aldık ama sınırlarımız var dimi.. biraz yoralım dedik 30 dk sonra hala cin.. bu olay 5,45e kadar sürdü :((
Her sabah 7de kalkan ben işe gitmek için yine geç kalıp 8de uyandım....

03/31/2011 08:10:00

Allah kolaylık versin anneler hele gecesi uykusuz geçenler..hele gecesi uykusuz geçip çalışan anneler..

03/31/2011 08:17:00

benimde hergün okulda olmam gerektiği halde bugün gitmedim nurefşan bunalımda diye
:( gerçekten çok değişiyor ben gidip geldikçe sanırım ben hergün sabahtan akşama kadar yapamayacağım kızım çok ağır atlatıyor bu dönemi, şuan çare arıyorum.

bu arada dün bir kitapta küçük bi bölüm okudum yazarı şuan aklımda değil tabi kızımdan akıl falan kalmadı neyse orda bebeklerin anneye olan ihtiyacından bahsediyordu. bebeklerin 4 yaşına kadar sürekli anneyle olmaları gerektiği, her ihtiyaç duyduklarında yanlarında annelerini bulmaları gerektiği yazıyordu. en ilginç yanıysa bu yaş aralığında annesinden ayrı kalan bebeklerin gelecekte sevgi problemi yaşadığı vs. bahsediyordu. Yazarı ve kitabı bulup yazıcam birazdan ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama okuyunca iyice psikolojim bozuldu.

03/31/2011 08:18:00

Depresyona girerim bak deme böyle şeyler :(

03/31/2011 08:22:00

:( offff hani çalışan annelerin bebekleri daha sosyal oluyordu,kaliteli zaman geçirmek daha önemliydi ! bitmeyecek bu vicdan azabı bu kesin.

03/31/2011 08:23:00

müge ben girdim bile blogda da yazdım zaten feci durumdayım:( onların iyiliği için yapıyoruz herşeyi ama kızımı bensiz mutsuz görmeye dayanamıyorum üstelik akşam onunla geçirecek o kadar az vakit oluyor ki sürekli onunla ilgileniyorum ama bu bile vicdanen suçlu hissettiriyor kendimi:(

03/31/2011 08:24:00

şu emzirme konusunda bende bişey anlatayım.benim kızım 3ay emdi.3.ayla4.ay arasıda sadece geceleri emdi neyaptıysam emmeyi reddetti.bu benim içimi hep acıtmıştır ve bu konuda hep çok hassasımdır.bi gün kendini bilmezin biri bana dediki  :ay kadınları anlamıyorum göysüm bozulcak diye emzirmiyorlar ben çocuğumu 2 yaşına kadar emzireceğim dedi.(bu arada 6 aylık bebeği vardı.)hiç bişey demedim ama içimden bişeyler aktı gitti çok üzüldüm.laf diyoloğuna bile girmedim. sonra neoldu dersiniz.bayan çat hamile kaldı ve bebeğimi sütten kesmek zorunda kaldı .süt allah vergisi olmayınca olmuyor bu emziremeyen annelerin içini yakan bi konu anlatamadan geçemedim.

03/31/2011 08:31:00

Efruz süt hikayelerimiz hep böyle bizi üzecek..napalım ....

Sevde okudum blogunu, senin ruh haline giriyordum nerdeyse ama bence bir an önce toparlaman gerekiyor. Tamam derslerin, sınavların, bi yandan kızın huysuzluğu, anlıyorum... çok güçlü bir annesin sen bunu unutma. Şu anki ruh halin ister istemez Nurefşan'a yansıdığını biliyorsun değil mi...Annem neden hep üzgün böyle ona hep sarılayım üzülmesinn diyordur belki de ve ondan senden ayrılmıyordur.
(laf aramızda kız sadece bir süreçten geçiyor)

Şu an bizler ne kadar şanslı olduğumuzu unutmamamız gerekir. Yıllarda cocuk sevdası için yanıp tutuşan kadınlar, veya istediği koşullarda imkansızlıklardan cocuklarını bir sürü şeylerden mahrum bırakan anneler istedikleri gibi büyütemeyenler yediremiyenler (kaç bebe bizimkiler kadar güzel seçilmiş yemekler özenle büyüyor)...
Sen yine de çok iyisin diyorum ben...Kızını çok güzel yetiştiriyorsun..Kız sana aşırı düşkün... Olsun varsın bizler çalışan anneleriz ve her geçirdiğimiz zaman onlarla geri gelmez o yüzden en güzel en mutlu en heyecanlı en coskulu en gezmekli en eğlenceli şekilde geçmeli.
Lütfen kendini toparla bir an önce ki çocuk da iyi olsun ...

03/31/2011 08:33:00

heyy çalışan anneler noluyor size? bakın çalışmayan bir anneyim 7 24 yanındayım ama her dakikam kaliteli her dakikam aktiviteli her dakikam bebeğimin gelişimi için verimli mi tabiki kocaman bir hayır..hatta çok muhattap olduğumdan sinirlerime tahammül edemediğim vakitler çok oluyor..9buçuk aylık oğluma daha bir başka biri ağzına kaşık götürmedi buna babası da dahil elbette bu benim için güzel olabilir ama artık yemek saatlerinde helede iştahsız olduğu zamanlarda çok bunalıyorum ha babam her gün aynı şeyler..siz en azından iki insan görüp sohbet muhabbet iş güç deşarj oluyorsunuz böylelikle negatif enerjiniz bebeğinize yansımıyor..haftasonunu iple çekiyorsunuz bizim ise hergün aynı park bahçe gez toz ye iç uyut oyna herşey ama herşey onun için ona göre..arkadaşlarımla yalnız başıma kahve içmeyi özledim..

belki karakterle alakalı bilemiyorum ama çalışan annenin daha verimli olacağını düşünüyorum hele ilerisi için!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...