merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/24/2011 10:01:00

Zelihacım, mememi 4 aylık olduğunda bıraktı zaten işbaşı yapınca sağsam da azaldı.. Geceden geceye emiyordu ve gündüzleri kıyameti koparıyordu.. Babaannesinin memesine saldırıyordu...
Boyu 6 aylık kontrolünde 72 cm di. Kilomuz baya iyiydi 9 du....
Ananesi cuma günü tartmış hiç kilo almamış hala 9'da (tek tartılmış annem sonra da Noyan'ı almış onunla tartılmış..ne kadar güvenilir bilmiyorum) 10 gün sonra filan doktora gidicez 7. ay kontrolümüz için bakalım ama sanırım bu ay yine az kilo aldık... (çok hareketli..iştah yerinde olsa da )

01/24/2011 10:13:00

maşallah ona..boyu çok iyi ama.kayra 6ay kontrolünde 68cm,8.5kiloydu.annen gibi ben de tarttım bi hafta önce 8800 olmuş,dediğin gibi ne kadar güvenilirse:)benimki de öyle saniye durmuyo,gram alması bile mucize:)geçen endişelendim,çok hareketli acaba hiperaktif olabilir mi diye araştırdım ama oyun yada okul çağında en iyi teşhis konulabiliyomuş

01/24/2011 11:27:00

arkadaşlar size önemli bir sorum var. ben kızıma saat 12 de sebze püresi ya da çorba yediriyorum saat 2 gibi yoğurt. ama bu öğünden sonra muhallebi vermiyorum yani gaz yapıyor hem de zaten kilosu yerinde diye çok da zorlamıyorum. sonrasında hep formül sütle devam ediyoruz emmediği için.
acaba akşam öğününde bir kez daha sebze versem olurmu diye düşünüyorum ama fikriniz nedir.

01/24/2011 11:35:00

bence günde iki öğün sebze çorbası olmamalı sadece öğlen menüsünde çorba yedirmelisiniz,akşam için milupa nın gece tahılını verirseniz hem gaz yapmaz hem de gece tok tutar rahat uyur,gece sadece formül süt vermek bebeğin sık uynmasına neden olur.Doktorumuz bana bu şekilde izah etmişti.sevgiler...

01/24/2011 11:51:00

bence de 2 öğün sebze olması iyi değil.meyve versen akşamları.muz,elma,kivi,mandalina evde ne varsa.içine bikaç kaşık da tahıllı mamayla kayra seviyo,hem formül süte göre daha tok tutar

01/24/2011 11:54:00

yesimcem cevabın için teşekkür ederim
aptamil'in tahıllı muhallebisini denemiştim kızım ağlayarak sürekli uyanmıştı, gaz yapıyordu kızıma bende tamamen bıraktım şimdi gece için olan sütten veriyorum ve zaten gece beslenmesini de bıraktık artık sabah 6'ya kadar uyuyor arada bir uyansa da su ya da emzikle tekrar uykuya dalıyor yani açlık sorunumuz yok.
akşam yoğurtlu bir çorba beslenmesine daha da bir katkı sağlar mı acaba diye düşündüm sadece belki hazır sütten daha yararlı olur diye.

01/24/2011 12:00:00

gaz yapıyorsa eğer yoğurt çorbası iyi fikir,hem kolay uyumasını da sağlar.Ben Can'ı gece uyandığında emziriyorum ama su vermek hiç aklıma gelmemişti.vermemiz gerekiyor mu acaba?

01/24/2011 12:14:00

ben 6 aydan sonra gece beslenmelerinin kesilmesi gerektiğini biliyorum sizin doktorunuz bu konuda ne dedi bilmiyorum ama geceleri beslenince sindirim sistemi çalıştığından uyku kalitesi bozulur diye okumuştum bir de 10 saate kadar aç kalabiliyorlar artık yani tamamen alışkanlık en azından bizimki öyleymiş bunu kızımdan biliyorum.
biz bırakalı 1 hafta oldu. Kızım 9 civarı sütünü içip uyur ve saat 2-3 gibi mutlaka kalkardı ve ben de tekrar süt verirdim ama sık uyanmaları vardı sonradan anladım ki gece gaz problemi çekiyor. karar verdim gece uyanınca sadece su verdim zaten çok içmedi 10-20 cc falan içti ve yatırınca tekrar uyudu, uyandığında saat 6'ydı ben şaşırdım hatta ve sonraki gece de aynı şeyler olunca anladım ki tamamen alışkanlıkmış şimdi su bile içmeden uyuyor hafif mızırdansa da dalıyor uykuya.
ayrıca ek gıda döneminde su vermek kesinlikle gerekiyor zaten, ben mutlaka sebzenin, yoğurdun peşine su veriyorum.

01/24/2011 18:55:00

bizde gece aptamil tahilli veriyorduk, onun gaz yapabilecegini hic dusunmemistim. ama gercekten gece gazi oluyor. bende hemen sutlu pirincli aptamil ile degistirecegim. bakalim eger onunla gece gazi olmassa aptamilden kaynaklaniyor demektir.. cok tskler arkadaslar.. hic aklima gelmemisti bu..

01/24/2011 19:00:00

merhaba sevdeyasar.. ben henuz geceleri emzirmayi birakamadim, nasil birakacagimizida bilmiyorum.. gece 4-5 defa kalkip emiyor. gece su vermeyi denemistim ama kuzey pek su ile aldanmadi, sanirim biraz kararli olmak gerekiyor.
gece su icince tekrar uyumaya devam ediyormu ? birde ilk zamanlar kac defa kalkti ?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...