merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/24/2011 19:29:00

fatmakuzey merhaba 
ben önce sütlü pirinçliyi denedim o da aynı etkiyi yaptı. yani ne zaman aptamil muhallebi vermeye kalksam çocuk gazdan uyuyamadı defalarca uyanıyordu gece ama vermediğim zamanlar gayet iyi uyuyordu. açıkcası başka muhallebileri de denemeye korkuyorum artık:( kızıma aptamilin gece için olan lacivert paketli bebek sütü çok iyi geldi hem de tok tutuyor.
su içince tekrar uyudu ve hemen ilk gecede gösterdi etkisini yani uyanmadı. ama önemli nokta karnı tok ve başka bir derdi olmadığından emin olmak ve uyandığında su verip uyutmak için pışpışlamak vs. yani uyutma çabası gerekiyor ben kızımı 5-10 dk. da uyutmustum tekrar. sonrada uyanmamıştı. ama eğer gece yatmadan önce muhallebi veriyorsan bence o 4 kalkış açlıktan değil alışkanlıktan ya da gazı olabilir, gece emdikçe sürekli bir sindirme derdide oluyordu mutlaka.

01/24/2011 19:43:00

selam arkadaşlar hepinize minik afacanınızla hayırlı akşamlar diliyorum,
yazdıklarınızı okudum da maşallah sabaha kadar uyuyan bebekler varmış.. aman kimselere söylemeyin. benim bebeğim ilk 3 ay harika uyudu. geceleri süperdi gündüzleri de.. ebn de cahilce önüme gelene kızım geceyle gündüzü biliyor ay ne güzel dedim durdum. 3. ayından sonra bizimki gece uykusunu bi bıraktı. sabah 5 e kadar uyumadı. şimdi daha iyi düzelmiş durumda ama kafasına esince yine 3.5 4 ediyorum. Allahtan çalışmıyorum da onun gönlünü ediyorum gece gece...
gelelim gece beslenmesine, benim fındık 11.30 gibi aptamik tahıllı kaşık mamasını yiyor gece 2.5 3 e kadar da en fazla 3 kere emiyor ondan sonra 7 ye kadar uyuyor. sanki bi tabak mamayı ben yemişm gibi memeye saldırıyor :(( ne yapmam konusunda kararsızım :((  

01/24/2011 20:41:00

Herkese merhaba Safiyeseniha gibi ben de tum gece uyuyan bebekler oldugunu okuyunca hayrete dusuyorum .. Benim oglusum da ilk 2 ay gecede sadece 3-4 kere uyaniyordu.. Supperdi yani .. Ama durum git gide kotulesti ve suan her saat uyaniyoruz .. Tam uyanma olmasa da mizirdanma ile baslayan kipirti ben mudahele etmezsem aglayarak uyanmaya donusuyor. Onun icin "her aglamasinda gitme etme yapma" laflatina karnim tok ..:(( Neyse .. Biz de son bir aydir meyve ve muhallebi ile ek gidaya basladik. Dun ilk kez sebze corbasi verdim. Onun disinda emziriyorum. Aksam 7-8 gibi emziriyorum, 8.30-9 gibi aptamil tahilli kasik mamasini veriyorum 90 cc kadar sonra su icirip yatiriyorum. Gece saat 1 gibi ve sabah 5 gibi emziriyorum. Sabah da emzirdikten sonra ceyrek armut ve ceyrek elma veriyorum ... Persembe gunu kontrolumuz var. Bakalim bizi de kahvalti vs ye baslatacak mi doktorumuz

01/24/2011 20:55:00

Selamlar herkese,

Biz de ek gıdaya başladık. sabahları bir kaşık pekmez yarım saat sonra yumurta sarısı, beyaz peynir, bebe bisküvisi, öğlen çorba, ara öğün meyvemiz (genelde elma) ve akşam yoğurt veriyoruz. Ama tabii bunlar çok küçük porsiyonlarla tüketiliyor. Doktorumuz günde 4 kere emmemizi öneriyor. Sabah 8, akşam 16, gece 12 ve gecenin ortasında. Ama bizim emmemiz 4 değil 24 falan oluyor. gece her uyandığında emzirmek zorunda kalıyorum çünkü tekrar dalamıyor. ben de uyanmasını göze alamadığım için hemen emziriyorum ama çok zor oluyor. Artık sayamıyorum bile kaç kere uyandığını. şu ana kadar izindeydim. 2 hafta sonra çalışmaya başlıcam nasıl olacak bilmiyorum. Önerilerinizi duymak isterim.. 

01/25/2011 07:40:00

ben de artik kahvaltiya falan baslayinca emzirme nasil olacak merak ediyorum.. Cunku suan sadece sabah biraz meyve ve aksam yatmacan once biraz muhallebi yediriyorum oglusuma.. Genelde emiyor yani.. Bu hafta 6. ayimiz doluyor.. Olur da doktor kahvalti corba yogurt falan baslatirsa nasil emziricem ben... Oglus zaten doymus olcak.. Beni emmez ki.. Zincirleme olarak sutum de azalacak..
Emziren ve ek gidaya baslayan anneler varsa ne kadar emzirdiklerini yazabilirler mi?

01/25/2011 07:51:00

merhaba tuubis
ben emzirmiyorum ama oğlum neyi ne kadar yerse yesin mama içmeden ne gece ne gündüz uyumuyo.belki senin de öyle olur.her uykudan önce emse günde 4-5olur herhalde

01/25/2011 08:36:00

Günaydın fedakar anneler,
Öncelikle emziren annelere lafım olucak, hala emzirme şansına sahipseniz bunu koruyun, ben derim ki her öğünden önce memenizi verin sonra ne ise kahvaltımı püremi verin....
Çok sık uyanan bebeler... emziren anneler baya çok kalkıyor... acaba gece sütünüz yetiyor mu yoksa bu kadar sık verdiğiniz süt gaz sancısı yapıyor olabilir mi...Su verin, kafasını çevirirse biraz daha zorlayın içer ve dalar uykuya...Doktorum pışpışla besleme dedi bana....Arkadaşımızın dediği gibi doktorum da ayjnısını soyledı, artık bebek kesıntısız uyumaya alışması gerekıyormuş ...

Muhallebi KESINLIKLE gaz yapıyor 3-4 çeşidini denedim ve ne olursa olsun hep kıvrandı durdu o yüzden bende milupa gece mamasını veriyorum bıberonla...Yatmadan 150 cc....
Muhallebısını ıse 11e dogru taze meyvelerin karışımıyla

Tam 3 haftadan beri bebişinin gece beslenmesini kesmeye çalışan annelerdenim.... Bazı geceler oldu bazı geceler olmadı... Ama bebeğin uyanması hiç bir şekilde açık değildi alışkanlıktı. Sanırım 2 geceden beri bu savaşı kazandım (dilimi ısırıyorum, tahtaya vuruyorum, tütütü maşallah dıyorum) çünkü evvelsi gece uyanmadan 5 ettik, bu gece de 7,30 ettik (23de yatıyoruz her gece- o da, bende,) 3 haftadan beri geceleri  kaç kez uyandım su verdim pışpışladım, kıyameti koparınca 90 veya 120 cc verdım ölçülere uymadım, az mamalı bol sulu yaptım....Emziren anneler bu konuda daha şanslıymış derler çünkü bebek kendi kendine gece beslenmesini bırakırmış... Mama veren anneler ise çaba sarf etmesi gerekiyormuş....
Hepimize kolay gelsin :)

01/25/2011 08:45:00

mügecim sen de benim gibi emziremeyen annelerdensin anlaşılan:(( ben bu ara akşam beslenmelerini sık sık ve daha yoğun kıvamlı şeyler yediriyorum dilimi ısıriim sanki fark etmeye başladı.galiba gerçekten açlıktan değil,alıştıkları için uyanıyolar..6aylık olunca sabaha kadar bişey yemeden uyuyabilirmiş bebekler,geçenlerde kayra gece çok yiyodu 170-200cc tahıllı mama ama 2saatte bi kalkıp yine yiyodu,şimdi düşünüyorum belki de çok yediği için rahatsız olup iki de bi uyanıyodu..

01/25/2011 08:48:00

Zeliha sadece 4 ay emdi beni sonra sütüm bitti :( Neyse, alacağını aldı demekten başka tesellim yok...
170-200cc ile bu küçük insan 6 saat aç kalabilir.... Kayra gazından rahatsız oluyormuş kesin....
Verme artık, pışpışla bak görücen zamanla oturucak... (zor ama biraz sabır :)

01/25/2011 08:50:00

çalışıyorum,bazen oluyo,bazen olmuyo.anlamıyorum..bıcırıkların günü gününü tutmuyo kii:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...