merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

01/27/2011 14:57:00

zeliha ben kay ın keçi sütünü arzum yoğurt makinası ile yaptım tuttu. ondan veriyorum oğluma. kokmuyo güzelde tutuyo. bizimki yiyo. bazende günlük sütle yapıyorum yoğurdu. ama içine muz ezip veriyorum tadı çok güzel oluyo. safiye bizimkide emeklemedi daha 4 gözle bekliyorum. poposunu kaldırıyo bu sefer geri geri gidiyo. park yatağınıda indirdik aşağı. düşer diye :)

01/27/2011 15:05:00

Valla Ece henüz emeklemiyor..Kızım daha yeni dönmeye başladı..Herhalde emeklemesi de 2-3 ayı bulur.. Tembel de kendileri birazcık :)

01/27/2011 15:23:00

benimki fırıldak o zaman emekliyor! ve tutunup kalkmaya çalışıyor. ee bu kadar harekete kilo mu dayanır ? zayıfcık bişi. ama en önemlisi sağlıklı olsunlar da başka bişi istemem.
yoğurt meselesine gelince; nutella kavaonozuna mayalaıyorum daha doğrusu babası mayaladı. 2 günde bir. ama bizimki yoğurdu yerken iyi  de bi düre sonra midesini bozuyor galiba çünkü dün gece muhallebisini yedirirken çok feci püskürterek kustu. 18 gibi de yoğurt yedirmiştim..
Bi sütçü buldum temiz bi arkadaşımın akrabasıymış sütü de iyi bir tane ineği varmış. ondan süt aldım geçen pazar. birazıyla sütlaç yaptım ki tam anne sütlaçı oldu birazcıyla da yoğurt kızıma..
Ama yoğurdu günlük  yapmak gerek sabah yapalım ikindi yesin minikler.
Aman ne çok konuştum seniha nın uyuduğu nerden belli oluyo ?? :))

01/27/2011 15:36:00

Taze yoğurdu günlük mayalayıp o gün verirsen veya.. gece mayalayıp ertesı gün verirsen... cocugun mıdesıne dokunuyor... Doktoru aradım...48 saat önceden mayala beklet üstelik biraz preobyotık uretsın (faydalı bilmemneler dedi)...
48 saat sonra veriyorum yoğurdu ve bu sefer dokunmuyor....

01/27/2011 15:45:00

yoğurdu öğleyin ver dedi benim doktorum. geç verirsem gaz yapıyor, gece uyuyamıyor. bu arada Ateş emeklemeyi bırakın yüzüstü durmaktan nefret ediyor. sevmiyor çocuk, naapalım emeklemeden yürüyenler de varmış...

01/27/2011 19:26:00

biz beş gündür emekliyoruz ama tutunup kalkmalara başlamadık.ben de yoğurdu hemen vermiyorum,akşam mayalayıp ertesi öğlen yada ikindi veriyorum.kayın keçi sütünü almıştım ama kullanmamıştım yarın yoğurdu onla yapiim bakalım yiyecek mi.bi de muhallebileri nasıl yapıyosunuz arkadaşlar

01/28/2011 07:32:00

Bizde de emeklemeden eser yok... dizlerini itemiyor henuz..popo kaldırmaca sadece.
Muhallebi konusunda yardım edemicem Zelihacım... bizimkine dokunuyor...
Dünden beri yogurdunu arttırdım..cok seviyor... 1,5 nerdeyse 2 minik kavanoz biticek yakında... kaşığı görür görmez kocaman açıyor ağzını....
bu arada artık gece beslenmemiz yok tam 4 gunden beri...Kesmeyi başardım zaten kendisi aç olmuyor..

01/28/2011 10:29:00

Bizde emekleme yok,hiç durmadan zıplama isteği var ve dimdik basma var,sanırım emeklemeden yürümeye başlıycaz.Acaba bu dünemde ne gibi yardımcılar alsak.Mesela emekleme arkadaşı alsak mı?Hoppala ya da yürüteç almak istemiyorum.İlk arabama da daha erken sanırım.

01/28/2011 11:10:00

bi ay önce emekleme arkadaşını almıştık biz,pür dikkat seyrediyodu ama almak isterken gerigeri gittiği için kızıyodu.şimdi hemen takipte..olmasa da olabilir bişeymiş..toplar,yere bırakılan renkli ve ses çıkarabilen herşey ilgi odağı bizde

01/28/2011 12:18:00

maşallah bebişlerinize..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...