merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/01/2011 19:28:00

milupanın gece tahılları,100cc su 6-7 ölçek tahıl,2 ölçek formül süt.ama sanki bu rahatsız etti,1 saat sonra uyanıyo,huysuzlanıyo sebepsiz.eşim bebelac tahıllı armutlu muzlu almış.bize daha ii geldi.bi de iki kez veriyorum.6buçukta akşam yemei,9a doğru meyve yada yoğurtla gece tahıllarını kaşıkla,10 gibi de biberonla yazdıım gibi,4-5gündür 6da uyanıyo bidaha(dilimi ısıriim,nazarlara gelmiim:)).şimdi emeklio,yoruluo belki onun da payı olmuş olabilir

02/01/2011 20:51:00

Arkadaşlar ben de gece uyanmalarımızdan şikayetçiydim. Ek gıdaya geçtikten sonra Elif Berra emmeyi çok çok çok azalttı. Gündüz neredeyse hiç emmiyor :( Sadece gece emmelerimiz kaldı... O yüzden artık yeter ki kalksın da emsin diyorum.. Gece maması veriyordum yatmadan önce, şimdi bıraktım. Uyansın da emsin diye... Siz de ek gıda- emme ilişkisi ne alemde?

02/01/2011 22:19:00

maşallah kayraya:) nazar değmesin inşallah hep böle devam eder zeliha :)

02/01/2011 22:20:00

benimkinin bir günü diğerine uymadığı için ne güzel diyorum. bi gün 6 ya kadr uyursa ertesü gün rövanşını alıyor :))

02/01/2011 22:28:00

ligtmoon arda beni hiç emmediği  için 3-4 aya kadar sağarak verdim. yani mamayla kıyaslayabilirim ancak. ek gıdaya geçtikten sonra uyanıkken mama emmek istemiyor. eskisi gibi diil. uyurken veriyorum bende. mamasını ek gıdalara karıştırıyorum. sende sütünü sağıp kaıştırabilirsin. maşallah bu zamana kadar emmiş şanslısınız:) geceleri zorlayıpta uykusunu bölme bence bebişinin. sonra alışkanlık olur sürekli uyanır.

02/02/2011 07:27:00

Emzirmeyen bayanlar neden gece beslemek istiyorsunuz ? Doktor artık mümkünse gece beslemeyin demedi mi? Aslında biliyorsunuz dimi gece acıkması yokmuş alışkanlıktan ya da bir sıkıntıdan uyanırlarmış. Uyandıkları vakit ya su ya da kollarınızla(pışpışlayarak) sakinleştirmeniz gerekiyormuş...
Bunu oturtmak gerçekten zor ama zamanla bebeğin düzeni oturuyor ve gece yememeyi öğreniyor ...

02/02/2011 08:13:00

evet anneler bende mügeye katılıyorum gece yemek sırf alışkanlıkmış. bebişler uyandğında emzik emiyorsa ağzına emziğini tutuşturun,yatış pozisyonunu değiştirin sağa, sola çevirmek gibi veya yine mügenin dediği gibi kolda pışpışlamak. birde akşam vakitlerinde gaz yapıcı şeyler vermeyelim o da çok büyük huzursuzluk yapıyor. artı bu dönemleri diş çıkarma zamanları onun huysuzluğu olabilir. kısacası ağlıyor olması açıkmış anlamına gelmiyor.

02/02/2011 09:56:00

müge ben de sana katılıyorum,tecrübe ederek anladım hemde.bigece mamanın ayarını tutturamamışım,tahıllardan biberon tıkandı.çektiçekti uyudu bıraktı.yarım saate uyanır nasılsa demiştim ama uyanmadı.o zaman eşime kızmıştım neden başka mama aldın diye ama iyi ki almış diyorum.

02/02/2011 10:04:00

Zeliha iyi bari kıyameti koparmamış benimki cok sinirleniyor öyle tıkanınca sanki benim suçummuş gibi öldürecek gibi bakıyor bana bir de .... :)

Ben 10 günden beri artık gece sadece su veriyorum.
23de en son 150-160 cc lik biberon (tahıl koymuyorum artık..sadece gece sütü)
sabah 7-7,30 arası kahvaltı

02/02/2011 10:19:00

Bizim düzenimiz farklı biraz galiba,Can saat 9 da gece uykusuna yatıyor.Saat 8 de milupa gece tahıllı mamayı kaşıkla yer,sonra suyunu içer ve yatar.Tahıl maması nasıl biberonla veriliyor biz hep kaşıkla verdik.Gece beslemeyi doğru bulmuyorum,sabah uynadığında anne sütü ve ardından kahvaltı gelir.Ama bir isitisna olup uyanırsa kucağımda sallıyorum ya da yatağında çevirip sallıyorum hafif hafif.Sütüm çok çok azaldı ama son damlasına kadar devam etmek istiyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...