merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/12/2011 16:36:00

Seda çok teşekkürler iyi dileklerine..
Yeliz biz balayımızı voyage torbada yapmıştık,muhteşemdi,anılarım canlandı sayende:))İyi eğlenceler,benim yerime de tadını çıkarın seneye kamp çıkmaz muhtemelen biz de orda oluruz tekrar.Bu sene Marmaris (aksaz) askeri kampındayız,voyage gibi olmasada güzel diyolar,bakalım görücez:)

05/12/2011 17:45:00

arkadaşlar dün gece bende artık resmen teller attı. ateş 6. ayına kadar geceleri süper güzel uyuyan bir bebek iken 6. aydan sonra sapıttı, dolayısıyla ben de... hadi saat başı kalkmalarına yine katlanıcam da gecenin bir körü uyanıp 2 saat uyutmaya çalışmak beni mahvediyor artık. diş diş diş dedik de 5 aydır gele gele 3 diş geldi. diş bu kadar süründürür mü? gece 1-2 gibi uyanıp oyun oynayacak yoksa basıyor yaygarayı, ancak oyun oynayıp yorulunca uyuyor, bu sırada ben de belki uyur diye habire emziriyorum. dün gene uyandı, uyumadı, ben de inat ettim, yattım yanına uyusun diye, abartısız 1 saat ağladı, hiç bir şey yapmadım sinirden... en son kucağıma aldım sustu, öyle yorulmuş ki sızdı, emzirdim iç çeke çeke uyudu.
1- benzer şeyler yaşayan var mı? niye gece uyanıp uyumaya devam etmez?
2- ben bu gece naapmalıyım bi akıl verin nolur:(

05/12/2011 18:23:00

Firuz allah yardimcin olsun eminim zordur ama galiba alismis ne yapilabilir bilmiyorum.Sadece dua edebilirim senin icin :(

05/12/2011 18:32:00

Firuz çok üzüldüm,biz de 10 gündür çok sık kalkıyoruz ama emip uyuyoruz bu tempo bile beni mahvetti ki seni düşünemiyorum..
Ne yapılabilir;bizimki emmeden uyumaz ki sen zaten aynını yapıyosun,gün içinde aşırı uyarıcılar(ses,ışık,sürekli kalabalık,gelen giden vs.) uyku düzenini etkiler diye biliyorum..Gerçi gece uyanınca olduğu için bunlardan değildir sanırım offf bilemedim,keşke yardım edebilsek..Açık hava ve gün içinde yorulma daha iyi uykuyu da beraberinde getiriyo ama..

05/12/2011 18:34:00

Bu arada ben alışveriş için yanlış zaman seçmişim,geçen hafta 3,5 saat yalnız ve çok keyifli gezdiğim oğlumu,2 kişi zor zapt ettik:(Dolayısıyla eller boş dönüldü.Ama C&A da aradığım gibi,kolsuz,kollu şort tulumlardan vardı.Uygun bi zamanda seçip alıcam,tavsiye edilir..

05/12/2011 19:06:00

Evren ve firuz ayniyiz.beren gece emmeyi birakmisti uyaninca pispis yapardim hemen uyurdu sabah 6-7 gibi uyunir emer uyurdu.simdi pispisleyince uyumuyor meme ariyor gece 3-4 gibi uyaniyor emiyor ama uyumuyor emmekten midesi bulaniyor 1-2 saat arasi uyanik kaliyor yataga koyuyorum gene uyumuyor sonunda siziyor ama bende bitiyorum ama sabah tekrar gene 6_7 gibi emmeye uyaniyor bende sasirdim ne yapacagimi bence dis ile alakasi yok zaten biz de 2 tane var daha da yok.

Artik uyumak istiyorum 6-7 aylikken daha iyiydi kesintisiz 7- 8 saat uyurdu.

05/12/2011 19:45:00

Selamlar arkadaşlar ben geçmişi okumuyorum sadece bulunduğum sayfaya bi göz atıyorum neler kaçırdım acaba
Firuz bizim debi günümüz bi günümüze uymuyor şu sıralar iyi ama bazen dediğin gibi insanı çileden çıkarıyorlar... Seniha 4.5 5 aylıkken oturma odasına kapı kolundan pencereye çingene beşiği kurmuştuk. Tam kanepenin üzerinde denk geliyordu ben de dolayısıyla orada yatıyordum.. uyanında bi vuruyordum beşiğe sallana sallana uyuyordu.. hatta yatağıma geçtiğimde ağladığında elim havada salıncak arar olmuştummm :))) şu pratik hamaklardan almadığıma çok pişman olmuştum... benimki çabuk hareketlendiği için almadığım iyi olmuş dedim sonra 7 aylıkken tutunup kalkmaya çalıştığı için park beşiğin altına geçmiştik....

Ben de geçenlerden C&A dan çok cici kıyafetler aldım Senihaya..
Hem de uygun fiyatları var.. Anadolu yakasında başka yerde varmı bakmadım ama optimumdan aldık biz...

Bu arada biz diş buğdayı yapıyoruz.. Cumartesi maaile bizdeyiz :)))
Kayınvalidem geldi.. pek sık uğrayamaz oldum... Ama öpüyorum hepinizi ve bebeklerinizii...

05/12/2011 20:17:00

Rahşan böreğin tarifini yazdım ben de yarın deniyim :) onata da çok geçmiş olsun önümüzde düşüyorlar birşey yapamıyoruz anlık bir olay..ama düştükçe daha dikkatli davranıyorlar bence çok korunan bebekler kendilerini korumayı öğrenemiyor.. lasonil benim çocukluğumun kremidir düştükçe annem sürerdi bir de ekmek ya da direk tükürük sürerler morarmasn diye bilirsiniz belki.. 

oo baakıyorum da tatil planları yapılmaya başlanmış biz çeşmede ananemizin yanına gidiyoruz otel olayını hiç düşünmedim bu yüzden ama eşim işlerini ayarlarsa ne güzel olur cünkü yazlıkla otel bir değil ki evde yine iş yapılıyo yemekti temizlikti..ama artık hayatımızdaki bebek realitesi tatilde de mesai var :P

05/12/2011 20:44:00

diş buğdayınız simdiden hayırlı olsun safiye kolay gelsin ve de..uyumayan bebekler yormayın annelerinizi..ne yazık ki sihirli bi formül yok ama ben bir kitapta söyle bir şey okumustum..bazen normalde gece uykusuna yatırdıgınız saati biraz daha öne çekmek işe yarayabilirmiş..ben genelde havanın kararmasını baz alıyorum (7.30 gibiydi önce simdi 8-8.30 gibi) ve hep aynı saatte yatağına koyuyorum ağlasa da uykusu gelmemiş olsa da..vücut ritmi ya da bioritmi alıssın diye..yani bence cocugun hava karardgında uyundugunu öğrenmesi lazım simdiden ki çocuklugunda da iyi bir uyku düzenini devam ettirebiilsin..ışık kapalı ya da loş, konusma yok yada yok denecek kadar az..bizim uykuyu sabote eden durumumuz karyolada ayağa kalkmaya başlamamız ama yılmadan odasında yatağında tutuoyorum çok ağlarsa kucağıma alıp sakinleştirip ninni söyleyip yine yatağa asla salona gelinmiyo uyku dağıtılmıyo uyumuyosa uykusu gelene kadar oyalansın vs. yok..bi de ağladıgında hemen koşmuyorum artık yanına kendi kendine uykuyadevam edebilmesini sağlamak için çünkü bebekler de bizim gibi sık sık uyanırmış uyumaya kaldıgı yerden devam edermiş ama bunu hatırlamazmışız..eğer szin kucağınızda uyuyup yataga yatırıldıysa o küçük uyanmalarında kaldıgı yerden devam edemiyo hani annemin kucağındaydım simdi nerdeyim oluyo..misal biz nasıl tv önünde uyudugumuzda uyanırız yatağımızda uyanmazken..aynı bizim gibi yani..bunlar benim araştırmalarmın özeti uygulamada işime yaradı ama tabi uzun vadede biz de cok zor bi bebektik şu anda en fazla bi kere filan uyanır hiç uyanmadıgı da oluyo ama istisnalar da var tabi arada :P  bi de bizim gündüz uykuları azaldı benim de sorunum o.. :( bol uykulu geceler diliyorum hepimize :))

05/13/2011 06:10:00

Günaydııın..Bütün bebekler ve anneleri iyi bi uyku alabilmiştir umarım(ne ütopya ama di mi:)))Dün bi kozmetik mağazada göz altı morluklarıyla ilgili bişey sorarken,yorgunluk,uyku vs çok etkiler,nasıl o açıdan dedi ben sadece Onata baktım,aa tabi dedi,güldük:))Yani yeni hayat bu napalım.Biz güne iştahsız başladık bakalım,hayırlısı..Bi de mutfaktaki çekmeceyi ilk kaz çekip açtı ama ordan destek alıp ayakta duruyodu,korktu..Şimdilik işime geldi açıkçası:)
Safiye diş buğdayınız hayırlı olsun şimdiden..komşularım beni de teşvik etmişlerdi ama bütün aile uzakta olunca yapmadım bende:(

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...