merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/13/2011 07:18:00

gece uyanma sorunu bizde de var ama bu aralar 2 ye düştü,Zeren in dediklerini ben de yapıyorum,uyku öncesi ritüllerimiz var onların hepsini yapıyoruz,odaya iniyoruz tulum giyiliyor,müzik açılıyor,gece lambası takılıyor,ışıklar kapatılıyor.bunlar olurken durmadan konuşuyorum şimdi uyku vaktı diyorum ve hep aynı saatte.evimiz dublex olduğu için salondan tamamen uzak odası Can ın alt katta o yüzden ses de yok.ve bizimki biliyor gece oldu uyuyacak diye,yanına yatıyorum bazen sallıyorum uykuya geçiyoruz.
benim sorunum gece uyandığında meme araması evet tabi ki emziriyorum ama süt o kadar az ki artık,bu sefer emzik gibi kullanma moduna geçiyor ki bu benim hiç istemediğim bir durum.düşünüyorum ne yapayım diye.emziğini veriyorum ağzına çogunlukla.
firuz çok zor bir durum seninki,gece uyandığında oyun oynmasına izin vermesen ne bileyim rahatlatıcı bir müzik,dönence ya da şarkı söylesen ve de en önemlisi yüksek sesle konuşmasan işe yarar mı acaba?

05/13/2011 07:57:00

firuz aynı durumdayız,bu gece mesela 12den 1e kadar pışpışladım hala gözler açık,uyumuyo götürdüm odaya 3e kadar uyumadı ama oyun da oynamıyo,gelip gelip bacaklarıma yatıyo uyut diye..kucağıma aldım,yanına uzanıp pışpışladım ve uyuduunda saat 3tü..sinirden kudurdum tabii.gece uyanınca odasından çıkarmam aslında uyuması gerektiini öğrensin diye ama haftalardır pışpış yoruldum,bu gece de böyle yapiim dedim artık. bu kadar uzun uyanık kalmasa bile saat başı bazen yarım saatte bi uyanıyo.önceki gece de 11den 1e kadar kucağımda uyukladı yatırınca hortluyo..çok yoruldum artık..ne yapıcam bilimiyorum..

bi sorun da yemek..önveden 7öğün falan yiyen oğluma şimdi 3öğünü binbir oyunla yediriyorum,sevdii şeyleri yapın derseniz herşeye tadına bile bakmadan itiraz ediyo ki artık neyi sevdiini unutmak üzereyim!!!çok yıpratıcı yaa,bazen veriim sütü içsin yeter diyorum ama içime sinmiyo yine devam

çıldırmaya az kaldı,doktorum nerde,bir huysuz çocuk yüzünden çıldıracağımmm

05/13/2011 08:20:00

uyku problemi bizde uzun suredir var. Nasil olduysa 1-2 gece sadece 1 kere uyandi simdiye kadar ama onun disinda 1-1,5 saatte bir mutlaka uyanir. Ben oglumu kucakta hic uyutmadim. Uyku oncesi rituelimiz kucakta geciyor tabi ama max 5-6 dakika. Sonrasinda yatagina yatiriyorum. Henuz uyumamis oluyor emzigi ile oynayarak, bi o yana bi bu yana donerek uyuyor. 

Eskiden geceleri uyandiginda sadece emzigini verip 5 dak pispis yaptigimda uyurdu. Ama simdi bizim de farklilasti. 1 saat falan uyanik kaldigi oluyor. Bu 1 saat icinde oyun konusma vs hic biri yok. Tamamen uyutma mucadelesi ile geciyor. 
Neden bu aralar boyle oldu bilemiyorum. ama gordugum kadari ile benzer seyler yasiyoruz.. 

Yemek konusunda da ayni seyler var. 3-5 gundur daha tadina bakmadan kafayi ceviriyor. Eskiden 100 mt den yiyecegi gorunce heyecan yapan cocuk simdi kafa cevirmeye basladi.. Zorlaniyorum yemek yedirirken.

Ben de emzirme konusunda birsey soracagim size.. 1 hafta oncesine kadar 6-7 saatte bir emziriyordum. Yani gecede 1 kere olmak uzere toplam 4 kez. Ama 1 haftadir hem sutum azaldi hem oglum emmek istemiyor. Onun icin gunde 2-3 kereye indi. 

Sizler nasil ve ne kadar emziriyorsunuz? Emzirmek konusunda israrci olmali miyim bilemiyorum..

05/13/2011 08:20:00

Umarim hepimizin uyku derdi biran once gecer...

05/13/2011 08:35:00

gece boyu iki kez emziriyorum,çok nadir bazen öğlen eve gelince.çok azaldı sütüm ve artık sadece güven duygusu ve emzik görevini görüyor sanki,aslında kesmeyi düşünüyorum.çok karışık duygular içindeyim.ben de bilemiyorum ne yapsam.

05/13/2011 08:49:00

bizimki emzik moduna girmedi. aksine emmek onun icin sikici olmaya basladi. yatmak oyle sabit bi yerde durmak falan sikiyor onu.. sut de eskisi gibi degil.. 

simdi emzirmek icin binbir saklabanliklar yapiyorum..:(

05/13/2011 09:20:00

bütün uyumayan bebeklerin annelerine allah kolaylık versin elbet düzelecektir moralinizi bozmayın.. bizimki sütüm oldugu halde emmeyi bıraktıgı için -ve türlü denemelerime karşılık vermediğinden- bilemiyorum ama doktorum en son gece sütünü keseceksin uykusunun bölünmemesi için bu alışkanlıgı bitirmelisin demişti artık 12 de bile süt içmiyoruz cok ağlamazsa _o da gün içinde iyi beslenmezse oluyor o zaman veriyorum sadece- en son 8 gibi sütümüzü içiyoruz ve sabah 7ye kadar süt yok-hem de sindirim sistemi de dinlenirmiş diye duymustum..

kolaylıklar diliyorum hepinize

05/13/2011 09:42:00

Bence anne sutunu birakmayin azda olsa ilac niyetine cok yorucu evet ama psikolojileri icinde cok cok onemli

05/13/2011 09:43:00

Bu arada bende sacimi kestirmeye gidiyorum umarim icime siner sans dileyin cunku hep sonrasinda mutsuz oluyorum bi degisiklik olsundedim bakalim nasil olucak :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...