merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/13/2011 11:05:00

Zeren bugün sandaletlerimiz geldi bizim kargoyla gerçekten harikalar hemen giydirdik,tabi biraz büyük ama şimdilik yaza tamamdır.iyi bir alışveriş yaptık bence.

05/13/2011 11:30:00

Güle güle giysin ne yakışmıştır kuzuya:)
Benim de kuaförden mutlu ayrıldığım sayılıdır,umarım beğenirsin,cidden değişiklik arıyo insan Yeliz.
Biz gece uykusunu geçtik,gündüz de uyumuyoruz bugün:(Emip uyuyo ama illa süt içecek malum süt az,zaten azdı hepten azaldı,söylene söylene bi içişi var ki kızsam mı gülsem mi şaşırıyorum,ama sonunda ısırılıyorum::(

05/13/2011 11:54:00

dualarınız işe yaradı:) teşekkür ederim, ateş dün 2 defa uyandı, sonra uykuya devam, şükürler olsun... biraz dinlenebildim. acaba bir gece önceki inatlaşmam mı işe yaradı diyorum, uyumak istememesine rağmen ağlamasına rağmen almadım, odasına çift kişilik yatak koymuştum, orda yanına kıvrıldım, 1 saat bu şekilde acı çektik...

ben de her ağladığında yanına gitmem aslında ve bu konuda çok çabaladım... başlarda işe yaramıştı, kendi kendine uyuyordu, bazen hiç uyanmıyordu. bi hastalandı, sonra huy değiştirdi. işe yarayacağını bilsem şu ağlatma taktiğini bile uygulayacağım, ama yanından ayrılmayacağım. (terk ettiğimi düşünmesin diye) yanında uzanarak ağlamasına razıyım. ağlaması konusunda (ağrısı sızısı, derdi tasası olmadığından eminsem) çok duygusal davranmıyorum. şımarık ağlamalarına hiç tahammül edemem.. hep de ona dünyadaki tek bebek sen değilsin derim, belki gaddarca gibi görünüyor ama şimdiden işe yarıyor, ateş bir şeye mızıldandığında çok diretmez, 2 mızıldar baktı tık yok susar genelde.

tabi bu gündüz hallerimiz...
geceleri baba faktörü var hiç kıyamaz oğluna. hemen alır yatağından salona götürür, oyun moyun. ondan oluyor bunlar, ama geçen gece teller öyle bir attı ki bende eşim bile tamam nasıl istersen öyle yap dedi. gecenin 2sinde ateş ağlarken o da balkona çıktı sesini duymamak için...

doğru olduğuna inansam ve işe yarayacağını bilsem şu feberi uygulayacağım ama hala doğruluğuna ilişkin kafamda soru işaretleri var..

feber hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

05/13/2011 12:06:00

gozun aydin firuz.. insallah boyle devam eder.. gecede 2 defa katlanilabilir bir uyanma..en azindan benim icin..:)

aglatma konusunu ben cok icime sindiremiyorum.. evet her seferinde derdi agrisi sizisi oldugu icin aglamiyor.. ama uykuya gecis konusunda kucak icin agliyorsa ben cok fazla aglatmadan aliyorum kucagima.. Aglamasinin sebebini simariklik olarak degil sadece benimle beraber, bana dokunarak uyumak istemesi oldugunu dusunuyorum. Cunku kucagima alsam da mutlaka eli ile agzima burnuma boynuma dokunmak istiyor. Bazen de kucaga almadan once sadece elini tutuyorum yada bi sekilde bana dokunmasina izin veriyorum.. 

Aglatma ile basariya ulasanlar var elbette.. Ama benim icim cok el vermiyor acikcasi.. Ozellikle aliskanligini degistirme cabalarinin basindaysak, aglamalari daha cok benim kulagima " nooluyo yaa? bu benim uyku pozisyonum degil ki.. naapiyoruz?? ben uyumak istiyorum" gibi geliyo.. O noktada aglamaya birakamiyorum..

05/13/2011 12:13:00

Selamlar...
herkes saç kestiriyor heralde... ben de kuaför yolcusuyum bugün....Yarın diş buğdayımız var biraz bakım ister anne :))

05/13/2011 12:16:00

papatya su diş buğdayınız hayırlı olsun, kuzunun neyi seçeceğini merakla bekleriz.

05/13/2011 12:20:00

firuz feber hakkında çok düşündüm ama yok bana göre değil,çalışan anne psikolojisi içinde bir de gece ağlatamıycam kuzuyu,içim elvermiyor.tracy nin yatır kaldır modeli daha mantıklı ama o da çok sabır ister.gerçi bebek büyütmekte hangi iş sabır işi değil ki?

05/13/2011 12:44:00

a ben de söylemeyi unuttum yeşim bizim de dün geldi teşekkür ederim sana cünkü sen göstermeseydin gözümden kaçabilirdi :) bize de büyük geldi biraz ama hiç ayağından cıkmıyor ve cok rahat yürüyor yazın sonuna kadar giyer bence..gerçekten altı da cok inceymiş.. bu arada benim dayım ortopedist dokuz eylülde prof. ona neden sormayı akıl edemediysem annem dün konusmus ortopedik ayakkabı denilen sert ayakkabılardan giyilmiycek 2 yaşa kadar ayakkabı giymesin ya da yumuşak tabanlı yeri hissedebileceği.. yürümek üzere olan cocugu mümkün oldugu kadar yalınayak gezdirin demiş..tabanı dmdüz sert ayakkabı terlikle yürümesi iyi degilmiş ama yürütülmemek kaydıyla arada giydirilir bence ;)

05/13/2011 13:04:00

yeliz doğru söylüyor sütünüz varsa emzirin tabi hele de calisan anneler..biz 5.5 aylıkken bıraktı emmeyi ama 8. aya kadar sağdım ama son zamanlarda cok az geliyordu ve sinirlerim bozuluyordu tabi bebeğin emmesi gibi olamıyo..o kadar herşeyi yıkıyosun ediyosun gıdım gıdım..cok uzun sağıyodum resmen sağmaktan gögüslerim acıyodu :( bi de bazen içmiyordu iyice sinir oluyordum....bi de tadı bi garipleşti sanki ekşi gibi oldu heralde dedim artık beğenmiyo..umarım güzel olmustur saçlar yeliz ben de bugün boyadım değişiklik iyi geliyo insana :)

05/13/2011 13:40:00

Geldim kizlar fena olmadi sacim bide yikayinca gormek lazim cadi gibi cikmiyimda :)

Uyku isi bizdede muamma sabah ayakta aksam memede uyuyor ikisideyanlis ama napiyim aglamasina dayanamiyorum tracy teyzenin kitabini okudum ve kendimi cok kotu hissettim cunku kotu ebeveyn ilan etti bizi memede uyuttugum icin :) Bende simdilik oluruna biraktim

Bende yarin tepe natilusa gidicem sandalet icin umarim guzel bulurum

Sut sagmak bendede kabus oldu 8 aydir sagiyorum bide isyerinde aptalca espriler(sozde) havada ucusuyor uygulanan baski cabasi ama gittigi yere kadar alsin istiyorum bakalim kucuk hanim bilir

Yarin kontrolumuz var yeni bir doktor dua edin elektrigimiz tutsun zaten cok zor karar verdim

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...