merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/15/2011 18:23:00

kışın kalorifer filan üstüne hiç koymadım...5-6 bez içiçe sardım.. hep tuttu...sorun yaşamazsın gibime geliyor.
Hoşgeldin lovefatto

05/15/2011 19:52:00

lovefatto hoşgeldin grubumuza,burda birbirimizden çok şey öğrendik.süperdir burdaki anneler:)
bugün domatesli pilav denememiz oldu Can la, çok hevesliydi yedi çok güzel çok mutlu oldum:.ama sanırım biraz daha lapa pişirmem lazım,aslında kendimiz için yapmıştım ama Can saldırdı resmen.
ben memede uyutmayı kesmeyi başardım,artık sallamıyorum ne mutlu bana,yanyana yatıp saçlarıma yüzüme dokunarak uyuyor kuzu.inşallah kendi kendine uyumayı da öğretebilirim.

05/15/2011 20:35:00

Selamlar herkeseee can bebeklere :))
Kızlar diş buğdayımız güzel geçti çok şükür, kızımın teyzeler,kuzenlerii annanesi babanesi ve yengesi katıldı...17 kişi idik toplamda...kızım önüne konan nesnelerden (kalem, makas, altın, mause ve metre) metreyi seçti.. babasının da olmasını istediği meskek olan mimar olacak diye sevindik...(Seniha daha doğduğuna babasının içine doğmuş..eve gelince metreyi aldı dedim ve çok sevindi :)))))  )
Lorin'in annesi hoşgeldin...
Mügecim sende hoşgeldin Noyan paşanın gözlerindeki parıltıyı görmek isterdim seni gördüğünde...
Yoğurt meselesine gelince, ben de milupa kavanosunda kalariferin üzerinde mayalıyordum 3.5 4 saatte güzel oluyord.. şimdi ise ya sıcak suya oturtuyorum ya da çokça sarıyorum lahana misali..
Emme meselesine gelince, bizimki akçamdan karnını iyi doyurmadan uyursa gece beni çok yıpratıyor. bırakmak bilmiyor.. yok eğer karnını güzel doyurup uyuduysa o zaman uyansa da uyku süresine göre ya emziriyorum ya da pışpışlıoyrum...
Ama 2 3 geceden beri çok huysuz, sanırım dişler geliyor.Diş buğdayında da çok  keyifsizdi :(
kimin kucağına gittiyse mızmızlndı....İştahımız da çok azaldı... öğünlerimiz resmen yarıya düştü. 180 ml süt yaptım akşam içsin diye,60 ml içti gerisi duruyor....gece yine süt mesaisi yapıcam demektir.. o kadar da süt olmuyor artık :((( imdat yardım...!!!!!!!!!!!!!!!

05/15/2011 21:48:00

herkese selam hızlı bi h.sonu sonrası anck gelebildim yamacınıza bir geceye iki organizasyon sığdırarak pestilimin mert haricinde de cıkabildiğini :P artık eski ben olmdıgımı anladım ama bir o kadar eğlendim :))  müge hoşgeldin yoklgun cok hissediliyor hastalandınız zannettim yazmıyınca ayrılık kötü ama kavusmak güzel şey :)) lovefatto sen de aramıza hoşgeldin bizim memede uyudugumuz günler o kadar eskide kaldı ki inanın o günler de özleniyo :) sezenkaan ben yogurdu termos bardakta yapıyorum böylece sıcaklıgını mayalanana kadar koruyor örtü sarmakla filan da ugrasmamıs oluyorsun ama kapağı sıkı kapansın diye bardakla kapak arasına havlu kağıt koyuyorm..safiye cok sevindim güzel geçmesine :) mimarlık da yakışır senihaya ;) farklı bi marka süt mü denesen acaba iştahsız bebekler için milumil vardı sanırım milupanın..bence diş bugdayında da kalabalıktan sıkılmış olabilir..mert de son zamanlarda pek bi mızmız trip atmaya başladı bi de resmen hep istediğini yaptırtmya calisiyo yandık valla :S umarm gecicidir bu mızmızıklar.. hepinizi öpüyorum iyi geceler..

05/15/2011 22:38:00

aman papatya-su aman diyeyim; ben bir mimar olarak kizimin mimar olmasini hic istemiyorum.:D cok yorucu gerci canada'da calisma kosullari super ama turkiyede kole gibi calisiyorsun ve hep mesayi  hep mesayi. bu arada 10 ay civarinda bebekler birden bire sapitiyorlar sanirim. ben bu konuyu nurturiada arastirirken nisan annelerinin grubunu biraz okudum da 10 ay civari cogunun bebeginde asabiyet ve mizmizlik gozlemlenmis ama gecici bir donemmis. degisik duygulari ogreniyorlarmis. bir de benim lolo hic dibimden ayrilmiyor, bacagima yapisiyor birakmiyor, wc'ye bile gidemiyorum. gitti benim neseli lorinim; yerine geldi asabii ve mizmiz bir kiz. kollarim koptu onu tasimaktan.

05/16/2011 07:52:00

bizde de bana bağlılık iyice arttı,eğer beni görürse yandık hemen bağırmaya başlıyor beni al diye,hem hoşuma gidiyor hem yorucu.
bir de size birşey sorucam.Can elektrik süpürgesinden çok korkuyor,bir de blendırın sesinden.mutfak aletlerinin çıkardığı sesten ya da başka birşeyden böyle korkan var mı acaba?

05/16/2011 08:04:00

Derinde geceleri memeden heralde bi bana bağlılık var gündüz daha iyi arada tutuyo :)
Seslerden pek korkmuyo

bu arada doktor kontrolümüzü diğer başlığa yazdım

Arkadaşlar uzun zamandır sizden ayrı kalınca buraları özledim, hepiniz  ve bebişlerimiz nasılsınız,nasıllar?

05/16/2011 08:05:00

Bide bişii sorucam roobez y.dışı sitesinden alışveriş yapan var mı?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...