merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/05/2011 14:51:00

çok geçmiş olsun safiye :( bizimkide bronşit olduğunda çok ağlıyordu. iştahıda azalmıştı. dr burnu tıkalı olduğu için çok uyanıyor mama yiyemiyodur dedi. iyileşince düzelir azalır ağlamaları. çok ağlayınca insan panikliyor sinirleniyor bazen herşeyi yaptım daha niye ağlıyor diyorsun. niye ağladığını bilememek daha çok sinirlendiriyor insanı. allah acil şifalar versin...

02/05/2011 14:53:00

bize sadece antibiyotikle ventolin vermişti birde hava vermişlerdi.tekrar edecek diye korkuyorum.umarım bidaha olmazlar.bizimkinin uykusu geliyo ama nasıl uyutacaksın şaşırdım eve salıncak bile kurduk ama ne fayda ağlama krizine giriyo çocuk osırada sakin olmakta pek mümkün olmuyo neden ağlıyo diye kafayı yiyosun ama geçici bi dönem diye düşünüyorum umarım hepimizinki çabuk geçer

02/05/2011 16:16:00

çok sağolun arkadaşlar..inşallah tekrarlamaz bronşit belası.
bu arada burnunu otri bebeyle temizliyorum kesinlikle tavsiye ederim harika bir buluş. ama bazen o da yeterli olmuyor.ablama dr ağzına üfle demiş. biraz korktum ama bir kere denedim. elimle göğsüte bastırıp ağzına kuvvetlice üfledim ( suni teneffüs gibi) genzine yakın yerdeki sümükler foş diye geldi :) eşim çok kızdı bir daha yapma o saçma hareketi dedi .koruyucu baba !!

02/05/2011 19:26:00

ağlıyo diye yazmışsınız ya, içim öyle kötü oluyor ki ağlayan bebeği düşününce... Ateş ilk üç ay 1 dk durmaksızın ağladı ve ben mahvoldum. kolik, gaz derken bir süreçti ve geçti gitti çok şükür... ama heralde 10 sene yaşlandım. hiç bir bebek ağlamasın, bir yeri ağrımasın diye dua ettim hep. sakinliği kaybetmemek ve geçecek diye düşünmek gerek. o zaman geçiyor, diğer türlü annenin gerginliğini de alıyor bebek ve hiç susmuyor, önemli bir hastalık vermesin allah, bunların hepsi geçici. Ateş şimdilerde de ağlıyor, ama o günlerden sonra bana bunlar hiç koymuyor valla. bizim de burnumuz tıkalı, zırt pırt uyanıyor geceleri. bazen geri uyutamıyoruz. hele gündüz bugün toplam 1 saat falan uyudu. zor işler bunlar , ben de çok bunalıyorum, üzülüyorum, sinirleniyorum ama her geçen gün daha iyi olacak. bebişleriniz en kısa sürede iyileşir umarım, dualarım sizinle...

02/05/2011 20:00:00

7. ayına giren tüm bebişlere daha nice aylar ve hayırlı yaşlar diliyorum:))bebeğin  ağlamasına tabiki bi noktada stres oluyoruz neden diye kendi kendimizi yiyoruz. bunu ben çok iyi bilirim kaan yağız 2 günlükken böbrek taşı çıktı ,kum döktü viyak viyaktı gecemiz gündüzümüz yoktu:( Allaha şükür atlattık. sonrasında müthiş gaz sancıları onada 10 gün içerisinde mucizevi ilacını buldum o da öyle çözüldü. şimdide kucakta gezmek için ağlamalarımız var çözüm belli ama çokkkk yorucu.illaki bu dönemleri geçecek bize sabretmek düşüyor. hasta olan tüm bebeklere acil şifalar aman onların canı acımasın.

02/05/2011 20:04:00

simdenaksoy o mucizevi ilaç sabsimplex miydi?

02/05/2011 20:29:00

bize o fayda etmedi frzsnkt . eczacımızın kızına kullanığı BİOGİA denedim ve gerçekten mükemmel sonuç damla şeklinde küçük bir şişe buzdolbında saklanan ve her  günün aynı saatinde verilmesi gereken bir ilaçtı. bu arada senin ismini yazmak bana çok zor geliyor :))

02/05/2011 20:53:00

safiyeseniha çok geçmiş olsun, ayn hastalığı bizde kızım 5 aylıkken yaşamıştık hatta 2 gece hastanede yatmıştık:( zor gerçekten.
7. ayları bebeklerimize hayırlı olsun bizimde 4 günümüz kaldı:)

02/05/2011 21:13:00

Ben hiç ilaç taraftarı değilim,gaz sancılarında hep doğal yöntemlere başvurduk biz.Masaj,elma yağı gibi.Umarım hiçbirimiz ilaçlara mecbur kalmayız.Bebeğiniz ağladığında şarkı söylemeyi deniyor musunuz,bazen çok işe yarar.

02/05/2011 22:08:00

bizim solistimiz babamız.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...